wyjątkowość cover

Wyjątkowość to zwykłe życie

Która książka to swoista kobieca biblia? Dzięki jakiemu rodzajowi ruchu można osiągnąć poziom jedności z wszechświatem? Czym jest stan MOJO i dlaczego wszyscy powinni do niego dążyć? Na te oraz inne pytania odpowiada w kolejnej odsłonie cyklu Sekrety Mistrzów Życia certyfikowany executive coach dr Veechi Shahi.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

Kiedy jestem w domu i nie prowadzę treningu czy intensywnych warsztatów, po przebudzeniu, wciąż leżąc w łóżku, świadomie odprężam ciało przez około 15 minutRozciągam się z zamkniętymi oczami, po prostu delikatnie i bez wysiłku na nowo nawiązuję z nim połączenie. Następnie powoli przechodzę do pozycji siedzącej z prostym kręgosłupem i obserwuję mój oddech w okolicy brzucha, zazwyczaj przez 15 do 20 minut.

Gdy jestem z moim ukochanym, po prostu leżę w jego objęciach, obserwując mój oddech. Powoli otwieram oczy na nowy dzień, odsłaniam zasłony, wpuszczam światło i radośnie przygotowuję świeże owoce i ziołową herbatę, przyglądając się zieleni za oknem. Czasem słucham mantr, a czasem nie. Kiedy prowadzę treningi, warsztaty lub wstaję bardzo wcześnie, wykonuję te same czynności przez pół godziny. Podążam za wewnętrznym głosem, który rano jest bardzo wyraźny i prowadzi mnie przez życie. Z mojego serca w naturalny sposób wypływa modlitwa. Często siedzę w ciszy, wykonując tradycyjne hinduskie pozdrowienie namaste lub skłon. Odczuwam wówczas wdzięczność i błogosławieństwo nowego dnia.

Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/ rekomendujesz i dlaczego?

  • ​„Księga kobiet. Duchowa siła kobiecości” Osho, w której zgłębia on mistyczną kobiecą naturę i wyjaśnia, jak sam ją rozumie. Szczegółowo charakteryzuje kobiecość i wyjaśnia wszystkie funkcje płci pięknej. Osho mówi o związkach, rodzinie, macierzyństwie, antykoncepcji – wszelkich problemach stanowiących istotę życia kobiety, która nie powinna naśladować mężczyzny. Ma własne życie i powinna rozkoszować się swoją kobiecością, a nie się od niej odcinać. Życiową harmonię może osiągnąć przez synchronizację serca i rozumu. Serce ciągle powinno rządzić kobietą, a rozum ma za nim podążać i je uzupełniać. Chociaż książka ta traktuje o kobietach, może ją przeczytać każdy wrażliwy człowiek niezależnie od płci
  • Face to Face with Fear. Transforming Fear Into Love” dr. Krishnanandy Trobe i Amany Trobe to opis podróży – podróży od współuzależnienia do miłości i medytacji, bez żadnego strachu. Głęboko wnika w rany, które wpływają na nasze życie i związki, a także krótko i zwięźle przedstawia sposób na przezwyciężenie tych bolesnych miejsc oraz przeszkadzających w miłości gier.
  • Pozytywne nastawienie. Jak uzyskać, utrzymać lub odzyskać swoje MOJO” Marshalla Goldsmitha – MOJO to moment, w którym robimy coś sensownego, mocnego i pozytywnego, a reszta świata o tym wie. O tym jest ta książka, o tym, jak możemy kreować, utrzymywać i odtwarzać taki stan w swoim życiu, gdy tego potrzebujemy.

Hidden Content

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Sukces oznacza dla mnie możliwość codziennego życia jak najpełniej, akceptację życia z jego wzlotami i upadkami, kontynuację procesu samoodkrywania wszelkimi sposobami, niezależnie od tego, jak bardzo jest się zajętym. Sukces to cieszenie się wszystkimi luksusami życia i życie w prostocie. Wybór i dzielenie się ze światem wszystkim, czym tylko można, z przestrzeni obfitości i wdzięczności. Mam wrażenie, że wszystkie kobiety (lub mężczyźni) żyjący swoim zwykłym życiem są wyjątkowi.

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Taniec – pół godziny swobodnego ruchu, a potem odpoczynek. To najbardziej energetyczna praktyka, która uwalnia u mnie hormony szczęścia. Sprawia, że czuję się bardziej połączona z duchem wewnętrznym i zewnętrznym. Czuję się żywa i radosna. Kiedy tańczę, czuję bicie mojego serca, większą płynność, tajemniczość i otwartość ciała, jedność z wszechświatem. Lubię tańczyć.

Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Kochaj, śmiej się i celebruj życie, jak tylko chcesz”.

 

wyjątkowość veechi bioDr Veechi Shahi – certyfikowany executive coach(International Coaching Federation), doktor hipnoterapii klinicznej i członkini Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy. Od 17 lat oferuje usługi w zakresie life and wellness coaching, zarządzania stresem, równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, warsztaty i sesje medytacyjne dla kobiet. Pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi, grupami i instytucjami. Łączy coaching z uważnością, medytacją, ugruntowaniem, samopoznaniem oraz metodami oddechowymi. Wykorzystuje również techniki relaksacyjne dla ciała i umysłu, proces zmiany uwarunkowań, hipnoterapię, zdrowe odżywianie i jogę. Prowadzi warsztaty w Europie i Indiach. Jej misją jest inspirowanie kobiet do życia w pełni. Pozostaje pod wielkim wpływem nauk Osho, B.K.S. Iyengara oraz zasad odżywiania wg dr Vijayi Venkat.

 

***

 

Wiosną tego roku, w dniach 25 – 27 maja,  będzie okazja by spotkać dr Veechi Shahi na żywo podczas warsztatów: Kobieta, matka, kochanka, szef – weekend dla kobiet biznesu. Wprowadź harmonię do swoich relacji i nowy sposób łączności z różnymi rolami, jakie odgrywasz jako Kobieta!

 

 

Avatar

Ewa Adamska

Prelegent

Ewa Adamska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi