Tantra i Szamanizm. Szamańsko Tantryczne Połączenie.

Poziom II: Intensywne praktykowanie Pierwotnego Szamanizmu i Tantryzmu. Połączenie z Elementalami (Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze, Eter), Kosmogonia, Tengeryzm, Tantra Kriya Joga. Prowadzi: Anand Rudra
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
4 dni
różne ceny

Uwaga: Cena 130 lub 150 zł to kwota zaliczki!

 

Starodawne Rytuały Drawidów, Olmeków, Majów , Azteków i Ludów z Syberii. Temazcal – Szałas Potów.

Wybierz się w podróż do swojego ŹRÓDŁA i połącz się z Supra-Naturą!!!

 

Zapraszamy na drugi moduł, 3 stopniowego niezwykle intensywnego i transformującego treningu szamańsko – tantrycznego. Każdy moduł jest niezależną zamkniętą całością i można brać udział w dowolnie wybranej części.Łączy akademicką wiedzę, praktyczne doświadczenie i starodawne praktyki. Rytuały obejmują tradycje plemienne: Olmeków, Azteków, Balijczyków, Drawidów, ludów z Syberii, Filipińczyków i Majów.

Trening otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych, ale zwłaszcza polecany jest osobom, które miały już doświadczenie w obu dziedzinach - tantry i szamanizmu, a także dla osób które zawodowo pracują w tych obszarach i są terapeutami, seksuologami, tantrykami, uzdrowicielami lub masażystami.

 

WARSZTATY ANANDA RUDRY W POLSCE W 2020 ROKU:

 • 6-10.V.2020 Tantra i Szamanizm. Szamańsko-Tantryczne połączenie. Poziom I – Pierwotny Szamanizm. Podstawowe praktyki szamańskie i tantryczne. Starodawne rytuały Drawidów, Olmeków, Majów i Azteków. Temazcal – Szałas potów.
 • 6-12.VII.2020 Tantra i Szamanizm. Szamańsko-tantryczne połączenie. Poziom II – Intensywne praktykowanie Pierwotnego Szamanizmu i Tantryzmu. Połączenie z elementalami (ziemia, woda, ogień, powietrze, eter), Kosmogonia, Tengeryzm, Tantra Kriya Joga, Temazcal.

Zajęcia prowadzi znawca szamanizmu i tantryzmu Anand Rudra - założyciel szkoły True Tantra School, syn meksykańskiego szamana, wnuk uzdrowicielki meksykańskich Indian Yaqui. Anand przez wiele lat studiował i praktykował szamanizm, tantrę, symbolikę, rytuały iświętą geometrię. W swoim nauczaniu łączy tantryczny szamanizm, symbolizm irytualizm Ameryki Północnej i Południowej, Teorię Rezonansu Tantryczno-Szamańskiego, praktyki starożytnej Tantra Krija Jogi i Tantra Kaula Jogi, ezoteryczne i hermeneutyczne studia nad rytuałami Tantry ienergii ciała.

Według Anand Rudry tantra rozumiana jest jako wibracja energii seksualnej prowadzącej przez oddech i ciało, doświadomości i nadświadomości, Supra Natury i Supra Świadomości. A tantra iszamanizm są drogami uzdrawiania i rozwoju mającymi na celu podnoszenie świadomości. Obie ścieżki są oparte na 3 wymiarach: ciele fizycznym; ciele astralnym iciele przyczynowym.Nauka iNatura, szamanizm i tantra spotykają się wpołowie drogi. Tantryczna wiedza szamańska łączy oba aspekty. Święta seksualność jest jednym z głównych aspektów i narzędzi, których szamanizm tantryczny używa do leczenia, łączenia się z wszechświatem i rozwijania komunikacji z Supra-sumieniem (odpowiedzialność za wszelkie Istnienie) i Supra-Naturą.

 

MODUŁ II:

INTENSYWNE PRAKTYKOWANIE PIERWOTNEGO SZMANIZMU I TANTRYZMU. POŁĄCZENIE Z ELEMENTALAMI (ZIEMIA, WODA, OGIEŃ, POWIETRZE, ETER), KOSMOGONIA, TENGERYZM, TANTRA KRIYA JOGA

Podczas tego intensywnego warsztatu będziemy korzystać ze starożytnych obrzędów  Tantry i Szamanizmu oraz łączyć się z żywiołakami - istotami energetycznymi będącymi ucieleśnieniem żywiołów ognia, powietrza, ziemi i wody. Praktyki te otworzą nasz Kosmiczny Dialog z wszechświatem - z mikrokosmosu do makrokosmosu.Tantra i szamanizm  podwyższą naszą świadomość w trzech wymiarach: ciele fizycznym, ciele astralnym i ciele przyczynowym.

Wykorzystamy techniki starożytnej Tantra Krija Jogi (TKY) do przekroczenia blokad i przygotowania ciała do połączenia się z Nadświadomością, ale jednocześnie do połączenia się z żywiołakami/ energiami  na zewnątrz i wewnątrz nas.

 

Tantra Krija Joga bazuje  na pięciu świętych elementach:

 • Prana - starożytne techniki oddychania stosowane w celu przekroczenia płaszczyzny materialnej.
 • Joga - poprzez dynamiczne asany łączy ciało – energię – stany świadomości.
 • Medytacja - nieobecność umysłu ale także skupienie na intencji może być niesamowitym narzędziem służącym do Podróżowania.
 • Rytualizm- święty akt połączony z prawdziwym byciem, wyrażony jako elementy świata fizycznego i metafizycznego.Święta Seksualność jako bardzo intensywne narzędzie do leczenia nas samych, ale także jako sposób połączenia się z elementalami, wszechświatem i wszechświadomością.

 

Podczas tego warsztatu będziemy eksplorować moc i wiedzę oraz  doświadczać energii seksualnej, rytualizmu i ucieleśnionych praktyk szamańskich.Jego celem jest podzielenie się tymi dwiema metodami, poznanie technologii Tantryczno-Szamańskich oraz technik zaczerpniętych z Tengeryzmu- szamańskiego systemu wierzeń dotyczącego wzajemnych połączeń i świętej Supra-natury; który łączy w sobie elementy szamanizmu, animizmu, totemizmu, politeizmu oraz kultu przodków, a także elementy monoteistyczne, jak np. kult "Wielkiego Nieba") .

 

KOSMICZNY DIALOG I ELEMENTALE.

ELEMENTALE

Poprzez tantryczne (czakry)  i szamańskie (elementale) rytuały i doświadczenia, podniesiemy częstotliwość energetyczną oraz  połączymy się z elementalami (żywiołakami) i  naszym Źródłem Pochodzenia.  Uznamy i wykorzystamy  starożytne sposoby łączenia się z Supra-Świadomością, naszą Istotą Źródłową.

Zbadamy 5 żywiołów, korzystając z naturalnego otoczenia podczas rytuałów przejścia, bramy od naszego dawnego ja do Wszechobecności. Poznamy tradycje plemiennych rodzin Drawidów, Majów, Azteków, ludów z Syberii i Balijczyków. Każdego dnia będziemy przechodzić z niższych czakr do wyższych:

 

ZIEMIA (CZAKRA KORZENIA)

Łono istoty ludzkiej, nasze korzenie i nasza istota seksualna. Używając rzeczy pochodzących z natury  -  drewnianych patyków, podstawy Matki Ziemi i kwiatów  nauczymy się konstrukcji i budowy Temazcal (Meksykańskiego Szałasu Potu). Zadbamy o uziemienie siebie i poświęcimy ziemię.

Dowiemy się  jak wykonaćUzdrawiający RytuałWdychania Ziół (czyli waporyzacji - bezdymnej inhalacji ziołami, podczas której zioła  podgrzewane są do odpowiedniej temperatury i uwalniają aktywne substancje). Połączymy z naszym świętym łonem. Użyjemy roślin do uwolnienia i ucieleśnienia cech psychicznych symbolizowanych w naturze.

 

WODA (CZAKRA SAKRALNA)

To nasze ciało emocjonalne i nasze intymne ja, ruch współtworzenia jak i siła działania.Połączymy się z energią wód morskich otaczających Wyspę Mon,  zatańczymy Taniec Wody i odbędziemy duchowy chrzest, aby oczyścić i odmłodzić się w naszejNaturze, ale także jako shramani. Będziemy wykonywać Sakralną Pracę z Oddechem, aby obudzić drugą czakrę i energię seksualną, w celuosiągnięciastanu Katharsis (oczyszczenia emocji) i połączenia się z całym ciałem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia uświęcimy starożytny masaż JambiraPindasSveda - poddamy nasze ciało subtelnemu masażowi ziołami leczniczymi.

JAMBIRA PINDAS SVEDA Masaż - równoważy: umysł, ciało i duszę; łączy relaksującymasaż z terapeutyczną mocą ziołolecznictwa i aromaterapii. Pindas to naturalnie przygotowane aromatyczne i lecznicze zioła, zmieszane z olejkami eterycznymi, ręcznie owinięte w materiał w formie sakiewki i podgrzewane. Nacisk na ciało wywierany sakiewkami, powoduje efekty terapeutyczne, aktywując czakry na poziomie energetycznym i fizycznym. Stymuluje krążenie, usprawnia krążenie limfy i tworzy stan relaksu. Ma właściwości kojące, nawilżające i detoksykacyjne.

 

OGIEŃ (CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO)

Kiedy materia (element ziemi) połączy się z ruchem i z praną, powstaje ogień, nasza osobista moc. Użyjemy masażu Kersai, aby usunąć blokady w brzuchu i w okolicach narządów płciowych, wzbogaconego o Rytuał Kosmicznego Dialogu, w którym zaprosimy Kosmos do wewnątrz, aby dokonał transformacji w tej czakrze.

Wieczorem poprowadzimy  Puja - Ceremonię Ognia połączoną z Tantra Krija Jogą.

 

POWIETRZE (CZAKRA SERCA)

Czakra jednocząca, przenosząca niższe energie seksualne do serca i powyżej. Nasze doświadczenie pielęgnowania i miłości– odpowiada przestronności powietrza. Stworzymy Rytuał Współpracy wykorzystując szałas potu Temazcal i Ceremonię Tytoniu. Za pomocą masażu podniesiemy energię seksualną z poziomu ziemskich przyjemności w podwyższony poziom świadomości i w orgazmiczną błogość.

 

ETER (CZAKRA GARDŁA)

Ekspresja i rezonans, karma duchowa i Akasha (przestrzeń) - ciało eteryczne. Rytuał Mahamudry jako brama do Duszy. Oddech Kobry i wyspecjalizowane techniki Tantra Kriya Jogi , aby przygotować ciało na Supra-Świadomość.

 

Zacznij iść ścieżką Świętej Mądrości i obudź się!!!

 

Wszystkie te obrzędy i rytuały będą miały wprowadzenie w postaci teorii, a doświadczymy ich w bezpiecznej przestrzeni, w środowisku opartym na ugruntowanej wiedzy. Ogólny program jest dostosowany do procesu, energii i wiedzy grupy)

Rozwijaj kontakt z elementalami, aby stworzyć zmianę rzeczywistości, w której żyjesz !!!

 

Tantryczne narzędzia stosowane w szamanizmie:

 • Moc ucieleśnionej energii.
 • Medytacja. Praca z ciałem.
 • Święta seksualność i orgazmiczność.
 • Metoda oparta na systemie przekonań.

Empiryczne połączenie ludzi z Supra-naturą, bramą do uznania nadświadomości:

 • Wszechświat według naszych przodków.
 • Ciało fizyczne jako brama do kosmogonii astralnej i przyczynowej.
 • Ucieleśnienie Ducha Natury.
 • Ucieleśnienie Ducha Zwierząt.
 • Orgazm energetyczny jako połączenie z duszą i ewolucja w innym wymiarze.

Narzędzia szamańskie:

 • Waga i znaczenie połączenia Mikro-Makro w Naturze i Kosmosie.
 • Znaczenie teorii przyczynowo-skutkowej.
 • Teoria rezonansu jako aspekt kwantowy w szamanizmie i tantrze.

 

Teoria:

 • Szamański aspekt tantry.
 • Moc oddychania systemem kanałów Nadi.
 • Trzy ciała ludzkiej istoty.
 • System tantryczny: czakry, nadi, talas i marma.
  • Nadi - sieci kanałów, przez które energia przepływa przez ciało.
  • Talas - centra dystrybucji energii w ciele.
  • Marma – odsłonięta lub wrażliwa część ciała (na przecięciu żył, mięśni, stawów, kości, więzadeł lub ścięgien). Punkty te są uważane za punkty życia, ponieważ są nasycone praną (energią siły życiowej) i są pod wpływem świadomości. Punkty Marma można aktywować dotykiem lub masażem, a ich naruszenie może zagrażać życiu.
 • Źródło połączenia Szamana ze światem i kosmosem.
 • Tantra jako szamańskie zrozumienie.
 • Szamanizm jako pojazd /wehikuł dla tantry.
 • Alchemia ciała i ducha.
 • Wyższe ja, dhaka, dhakini, wewnętrzna mądrość.

Przygotowanie do treningu:

 • Aby dobrze przygotować ciało zalecany jest detoks ze zdrową dietą – zalecenia będą wysłane miesiąc przed warsztatem.
 • Trzy tygodnie przed warsztatem dwa razy w tygodniu ćwiczyć satyakriyas (opisy ćwiczeń oddechowych będą wysłane miesiąc przed warsztatem).
 • Przed zajęciami trzeba wypełnić kwestionariusz.

 

TRUE TANTRA SCHOOL

True Tantra opiera się na starożytnej metodzie nauczania, wktórej podstawę praktyki stanowią niezależne ajednocześnie uzupełniające się techniki. Kiedy uczysz się Tantry, musisz zrozumieć i doświadczyć wszystkich jej aspektów:

 • Starożytna Tantra Kriya Yoga; rytuały jako metoda poruszenia energii oraz medytacje (yantry imantry);
 • Uświęcona Seksualność (Święte Połączenie iŚwięty Świadomy Dotyk);
 • Medytacja (wykorzystanie twojej intencji oraz podejścia bez medytacji);
 • Swahara Yoga (Nauka Pranayamy).

True Tantra stała się jedną zpierwszych instytucji Tantry wHiszpanii iw Europie, która ustanowiła metodologię sesji Tantry. Cały ten profesjonalny wysiłek został podjęty wcelu zbudowania grupy Nauczycieli Starożytnej Tantry Krija Jogi, masażystów, terapeutów, ispołeczności Tantryków. Każdy profesjonalista musi zdawać różne egzaminy ustne ipraktyczne, oraz co roku odnawiać swoją wiedzę nie tylko po to, aby pokazać to, czego się nauczył, ale aby zdobyć więcej metod i zagłębić się jeszcze bardziej wpraktykę Tantry. Każda ztych osób musi również reprezentować wartości etyczne naszej szkoły True Tantra.

 

ANAND RUDRA

Dorastał w szamańskiej i meksykańskiej kulturze. Prowadzony był przez ojca - meksykańskiego szamana iduchownego oraz przez babcię - uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui. Od wczesnych lat młodości interesował się światem duchowym iezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę, tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.

Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa iekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat wdziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection University wHolandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:

 • Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
 • Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo
 • Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała
 • Głęboki trening medytacji Tantry
 • Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie
 • Techniki uzdrawiania praną
 • Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry
 • Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu
 • Niezależny masażysta i terapeuta Tantry
 • Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International
 • Tantryk od wielu lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra
 • Dyrektor EATP (EuropeanAssociation of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)
 • Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:
  - Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
  - Praktykę metodologii True Tantra

 

TERMIN:                            

21- 25 października 2020 (środa – niedziela) 

 

ROZPOCZĘCIE:                

21 października godz. 18 (rozpoczynamy kolacją o godz. 18)

 

ZAKOŃCZENIE:               

25 października godz. 14 (kończymy obiadem)

 

CENA WARSZTATU:      

1500  zł + koszty pobytu i wyżywienia

 

EARLY BIRD:                   

1300 zł  (przy wpłacie zaliczki do 15 sierpnia 2020)

 

CENA POBYTU:               

wyżywienie 85 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)

Noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc;

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji posiłków ani noclegów)

 

MIEJSCE:                           

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo

 

ZAPISY: 

 1. Warunkiem rejestracji miejsca na warsztacie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki za warsztat w wysokości 130 zł (przy wpłacie zaliczki za pobyt do 15 sierpnia 2020) lub 150 zł poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej.
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 280 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  21-25.X.2020”.
 1. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
Wczytuję mapę...
różne ceny
21 października 2020 - 25 października 2020
18:00 - 18:00
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Avatar

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Tantra i Szamanizm. Szamańsko Tantryczne Połączenie.. Poziom II: Intensywne praktykowanie Pierwotnego Szamanizmu i Tantryzmu. Połączenie z Elementalami (Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze, Eter), Kosmogonia, Tengeryzm, Tantra Kriya Joga. Prowadzi: Anand Rudra

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
21 października 2020 - 25 października 2020
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
4 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi