Slow wakacje! Joga, medytacje, taniec, wypoczynek. Dla singli i par!

Prowadzą: Katerina Kochanowska i Wojtek Lewandowski
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
1 tydzień
55 zł

Uwaga: Cena 55 zł to kwota zaliczki!

 

Zapraszamy na czas pełen zabawy, przyjemności, rozpieszczania się i relaksu!

Uwaga! Wersja Slow!

Wakacje inne niż wszystkie!

Przez 7 dni wypoczniesz  w pięknym przyjaznym miejscu - na słońcu, wśród kwitnących  łąk i lasów, błękitnych jezior. Dopieścisz ciało, odprężysz umysł i zrelaksujesz emocje. W atmosferze zabawy, medytacji,  tańca i  relaksu naładujesz się pozytywną energią. Skorzystasz z różnorodnych masaży.

Podczas niezwykłej wakacyjnej podróży w głąb siebie – będziemy  odkrywać siebie i innych poprzez medytacje, taniec, jogę, ciszę, relaksację, wizualizację, ceremonie, kontakt z naturą…. 

Wakacyjny wyjazd to także możliwość zadbania o siebie, o relacje z najbliższą osobą lub sobą samym. Dasz sobie czas na wypoczynek, podniesienie energii  i zrelaksowanie się.

Jest to także okazja, aby oddać się prostym przyjemnościom bycia w przyjaznej grupie podobnie myślących ludzi, cieszyć się tańcem i zabawą, rozpieszczać się masażami, błogim lenistwem, inspirującymi filmami... Zajęcia będą niezależne od siebie, czyli jak ktoś opuści jedne zajęcia, to nie wypadnie z procesu.

Będzie więcej wolnego czasu…Na bycie,  spacery po lesie i łąkach, wyprawy rowerowe, powolne smakowanie świeżo upieczonego chleba, bujanie się w hamaku, poczytanie książki na łące..

W PROGRAMIE SLOW WAKACJI:

 • Poranna joga wdł. Iyengara
 • Pozytywny rozruch poranny w lesie
 • Nauka gry na bębnach i wspólne granie
 • Ogniska
 • Inspirujące filmy/ filmoterapia
 • Medytacje Osho
 • Relaksacje wyciszające ciało i umysł
 • Medytacje w tańcu
 • Taneczne rytmy Latino
 • Relaksacja przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich
 • Masaże (dodatkowo płatne, 4 masażystów)
 • Sauna
 • Wyprawy nad jeziora

PORANNA JOGA WDŁ. IYENGARA

Hatha yoga -  jest najpopularniejszą formą jogi i często praktykuje się ją dla utrzymania sprawności ciała. Jest ukierunkowana na zachowanie zdrowia a nie na rozwój mięśni, który może być przyjemnym, ale ubocznym efektem. Można ją stosować w postaci prostych ćwiczeń, a daje wyniki, które rzadko osiąga się w gimnastyce innego rodzaju: głęboki relaks i spokój umysłu. Pozycje jogi poprawiają ukrwienie określonych narządów, które dzięki temu wzmacniają się i regenerują. Prawidłowe ukrwienie jest bardzo ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Iyengar wierzył, że osoby praktykujące jego styl regularnie, przykładając odpowiednią uwagę do balansu oraz równowagi, osiągną go w swoim organizmie. A kiedy to nastąpi, również umysł podąży za ciałem.

Medytacje aktywne OSHO

Inspirowane sztuką medytacji z całego świata zostały dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka przez genialnego mistyka OSHO, który połączył korzyści tradycyjnej medytacji z ruchem, dźwiękiem i tańcem. Od klasycznych medytacji różnią się  tym, że posiadają aktywną część, która pozwala uwolnić napięcia poprzez ruch taniec, oddech, wirowanie, śmiech, płacz lub krzyk. Po takim emocjonalno-fizycznym oczyszczeniu z łatwością możemy przejść do dalszych etapów medytacji.

Medytacje Aktywne, traktują ciało jako portal do relaksacji.  Ciało współczesnego człowieka pełne jest napięć i stresu – co wielokrotnie uniemożliwia wejście w stan głębokiego relaksu. Dlatego na początku Medytacji Aktywnych wprowadzamy się w ruch (dynamiczne ćwiczenia w celu uwolnienia stresu z ciała – trzęsienie się, skakanie, taniec, wirowanie, oddech, dźwięk, krzyk, katarsis) w celu odblokowania napięć i głębokiego oczyszczenia ciała. Wtedy bez wysiłku, wchodzimy w fazę ciszy, odpoczynku i głębokiej medytacji. Każda medytacja zawiera muzykę, która została specjalnie dobranegodo określonego rodzaju medytacji.

Ogólne Korzyści z praktykowania Medytacji Aktywnych:

 • Regeneracja systemu nerwowego,
 • Oczyszczenie podświadomości,
 • Wyraźna poprawa koncentracji i pamięci,
 • Podniesienie poziomu energii,
 • Harmonijna komunikacja z samym sobą i z otoczeniem,
 • Odnowa biologiczna, odmłodzenie całego organizmu,
 • Poprawa stanu zdrowia.

PORANNA GIMNASTYKA „BUDZIMY CIAŁO I UMYSŁ”

Rano ciało nie lubi gwałtownych ruchów, pozwól mu więc budzić się stopniowo. Poranne ćwiczenia postawią cię na nogi lepiej niż filiżanka mocnej kawy. W dodatku świetnie przygotują do aktywnego dnia, naładują pozytywną energią, pozwolą szybko otrząsnąć się ze snu i dodadzą wigoru. Gimnastyka o poranku wpływa też pozytywnie na nastrój. W czasie ćwiczeń wyzwalają się bowiem endorfiny, zwane hormonami szczęścia. To właśnie im zawdzięczamy przypływ energii i uczucie zadowolenia. Szybko więc pozbywamy się senności i w lepszym humorze witamy dzień. Poranne ćwiczenia doskonale rozciągają mięśnie i rozgrzewają stawy, przygotowując je do aktywności w ciągu dnia. Nie wymagają wielkiego wysiłku, stopniowo „budzą” mięśnie, poprawiają krążenie krwi.

RELAKSACJE PRZY DŹWIĘKACH MIS TYBETAŃSKICH

Zapraszamy na  uzdrawiająco- harmonizujące relaksacje przy dźwiękach mis, gongów. Wibracje i dźwięki wydobywające się z mis i gongów przepływając przez ciało wywołują uczucie  odprężenia i głębokiego relaksu na poziomie ciała, umysłu i duszy. Likwidują wszelkie napięcia i blokady.

SEANSE INSPIRUJĄCYCH POZYTYWNYCH FILMÓW PLUS DYSKUSJE

Wiele wartościowych i wizjonerskich filmów schodzi z afisza – bo nie stoją za nimi wielkie pieniądze show biznesu. Podzielimy się z Wami naszą kolekcją filmów o życiu, miłości, świadomości, duchowości, pasji i radości.

HARMONOGRAM

18 SIERPNIA (niedziela)

16.00 – ZAKWATEROWANIE W OŚRODKU

18.30 – KOLACJA

20.00 – WSPÓLNY KRĄG – SPOTKANIE NA DOBRY POCZĄTEK

21.00 – RELAKSACJA W DŹWIĘKACH GONGÓW I MIS NEPALSKICH

19 SIERPNIA (poniedziałek)

08.00 – POZYTYWNY ROZRUCH PORANNY– NA ŁĄCE LUB W LESIE

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

13.30 – OBIAD

16.00 – MEDYTACJA W TAŃCU

18.30 – KOLACJA

20.00 – FILMOTERAPIA

20 SIERPNIA (wtorek)

08.00 – POZYTYWNY ROZRUCH PORANNY– NA ŁĄCE LUB W LESIE

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

13.30 – OBIAD

14.30 – WSPÓLNE WYJŚCIE, ZWIEDZANIE LAWENDOWEGO MUZEUM

18.30 – KOLACJA

20.00 – FILMOTERAPIA

21 SIERPNIA (środa)

08.00 – MEDYTACJE OSHO

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

13.30 – OBIAD

16.00 – TANECZNE  RYTMY LATINO

19.00 – KOLACJA

20.00 – RELAKSACJA W DŹWIĘKACH GONGÓW I MIS NEPALSKICH

22 SIERPNIA (czwartek)

08.00 – POZYTYWNY ROZRUCH PORANNY– NA ŁĄCE LUB W LESIE

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

13.30 – OBIAD

16.00 – MEDYTACJA W TAŃCU

18.30 – KOLACJA

20.00 – FILMOTERAPIA

23 SIERPNIA (piątek)

08.00 – PRAKTYKA MILCZENIA – WEWNĘTRZNA MEDYTACJA

09.00 – ŚNIADANIE

13.30 – OBIAD

15.30 –ZAKOŃCZNIE PRAKTYKI MILCZENIA – SHERING SPACE

16.30 – MEDYTACJA W TAŃCU

18.30 – KOLACJA

20.00 – OGNISKO

24 SIERPNIA (sobota)

08.00 – POZYTYWNY ROZRUCH PORANNY– NA ŁĄCE LUB W LESIE

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

13.30 – OBIAD

16.00 –TANECZNE  RYTMY LATINO

18.30 – KOLACJA

20.00 – RELAKSACJA W DŹWIĘKACH GONGÓW I MIS NEPALSKICH

25 SIERPNIA (niedziela)

08.00 – MEDYTACJE OSHO

09.00 – ŚNIADANIE

11.00 – JOGA ORAZ STRETCHING

12.30 – WSPÓLNY KRĄG

14.00 – OBIAD

MASAŻE  (dodatkowo płatne!):

 • Masaż klasyczny/relaksacyjny całego ciała
 • Masaż klasyczny/relaksacyjny pleców
 • Masaż bańką chińską
 • Masaż leczniczy
 • Drenaż limfatyczny
 • Drenaż limfatyczny twarzy
 • Masaż bambusem i miotełkami
 • Masaż stemplami ziołowymi
 • Masaż gorącym miodem
 • Masaż gorącymi kamieniami
 • Masaż gorąca czekoladą

MASAŻ BAMBUSAMI I MIOTEŁKAMI

Masaż bambusami rozpowszechniony jest głównie jako technika relaksująca ale może być również stosowany jako intensywny masaż leczniczy, antycellulitowy czy liftingujący. Do masażu wykorzystuje się  pałeczki bambusowe o różnej długości i grubości w zależności od masowanej części ciała oraz bardzo przyjemne w odczuciach miotełki bambusowe. Masaż bambusami poprzedzony jest krótkim masażem manualnym w celu przygotowania tkanki do intensywnego bodźca jakim jest ruch rolowania czy rozcierania bambusem. Masaż głęboko odpręża i wycisza, poprawia krążenie krwi i limfy. Modeluje brzuch, uda i pośladki.

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

Jest wykonywany przy użyciu specjalnie przygotowanych bawełnianych torebek (tzw. stempli), zawierających mieszankę ziół i przypraw cechujących się korzystnym wpływem na organizm. Stemple podgrzewa się, aby uwolnić zawarte w ziołach ekstrakty. Następnie masuje się nimi ciało. W miarę spadku temperatury stempla intensywność masażu wzrasta, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne. Tajski masaż stemplami ziołowymi pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie, rozluźniając je i zwiększając sprawność ruchową. Działa również przeciwbólowo. Poprawia krążenie krwi i limfy dzięki czemu pobudza przemianę materii i usuwa z organizmu toksyny. Zabieg ten jest niezwykle relaksujący. Dzięki unoszącym się w powietrzu zapachom olejków eterycznych intensywnie stymuluje też zmysły.

MASAŻ PLECÓW MIODEM

Rosyjski masaż ciepłym miodem połączonym z oliwą stymuluje organizm, rozgrzewa i detoksykuje, a w połączeniu z profesjonalnym dotykiem dłoni terapeuty, uspokaja umysł i pozwala zrelaksować ciało. Swoją niesłabnącą dziś popularność zawdzięcza właściwościom leczniczym i odżywczym. Masaż  na bazie tego specyfiku stymuluje układ immunologiczny oraz metabolizm komórkowy. Niweluje napięcie mięśni i oczyszcza zrogowaciały naskórek i głęboko relaksuje. W masażu dodatkowo wykorzystujemy pałeczki miodowe do ucisków akupresury.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami nauczany  jest według  starohinduskiej  metody  uzdrawiania ciała – RATNAABHYANGA. Wyjątkowy,  ekskluzywny masaż głęboko relaksuje, dodaje witalności, działa na termoreceptory, niweluje nadmierne napięcie mięśniowe i bóle mięśni. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu daje zbawienne efekty  dla zmęczonego ciała oraz umysłu. Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm,w naszym ciele znajdują się ośrodki energii zwane czakrami, masaż gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii. Są niezwykle pomocne dla ludzi którzy prowadza stresujący tryb życia, unormujesz przemianę materii i poprawisz odporność organizmu.

MASAŻ GORĄCĄ CZEKOLADĄ

Masaż wykonywany przy użyciu czekolady o najwyższej zawartości kakao (90%) i naturalnego olejku ze słodkich migdałów. Już jedna sesja ukoi nerwy i wprowadzi w dobry nastrój, ponieważ czekolada pobudza wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia. Prawdziwa uczta dla skóry i zmysłów! W masażu gorącą czekoladą wykorzystujemy cenne właściwości ziaren kakaowca, które działają regenerująco i odżywczo. Masaż czekoladą zalecany jest dla każdego rodzaju skóry. Poprawi nawilżenie skóry,  jej koloryt oraz odżywi dzięki bogactwu magnezu, wapnia i cynku. Masaż zakończony jest wrapingiem. Zniewalający aromat prawdziwej czekolady będzie towarzyszył Tobie przez cały dzień. Skóra stanie się nawilżona, miękka i aksamitna w dotyku.

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO TU I TERAZ

Ośrodek Tu i Teraz to cisza, spokój, natura. 40 ha prywatnych lasów, łąk i jezior, piękne  szlaki rowerowe. Kuchnia wegetariańska, bezglutenowa, chleb z pieca, Pijalnia Ziół, domowe jogurty i smoothi, masaże, sauna, Kamienny Krąg, labirynt, kawiarenka, uzdrawiające Miejsca Mocy.

Mamy tu piękną i wygodną przestrzeń na wyciszenie i rozmowy przy kominkach, przestronne cztery sale warsztatowe, osiem kotów i dwa psy do przytulania.Dodatkowo w Ośrodku można obejrzeć dwie stałe wystawy: „100 mistyków i nauczycieli duchowych XIX i XX wieku” oraz „100 Mandal”, skorzystać z oferty księgarni proponującej kilkaset tytułów z zakresu duchowości, rozwoju osobistego i psychologii oraz wypożyczyć książki z bogatej biblioteki zawierającej ponad 2000 tytułów.

DATA:               

18-25.VIII.2019

 POCZĄTEK:    

18.VIII.2019 godz. 18.30 (niedziela, rozpoczynamy kolacją)

KONIEC:           

25.VIII.2019 godz.  14 (niedziela, kończymy obiadem)

MIEJSCE:        

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo k. Olsztyna

CENA WARSZTATU:  

550 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU:           

wyżywienie 75 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)

noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc

UWAGA:                        

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

 UWAGA:           

ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek!

ZAPISY: 

 1. Rezerwacja miejsca na warsztacie przebiega poprzez wpłatę bezzwrotnej zaliczki za warsztat w wysokości 55 zł poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej;
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę  zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  18-25.VIII.2019”.
 6. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka za pobyt nie będzie zwracana.
Wczytuję mapę...
55 zł
18 sierpnia 2019 - 25 sierpnia 2019
01:00 - 01:00
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Slow wakacje! Joga, medytacje, taniec, wypoczynek. Dla singli i par!. Prowadzą: Katerina Kochanowska i Wojtek Lewandowski

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
18 sierpnia 2019 - 25 sierpnia 2019
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
1 tydzień
55 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi