Slow majówka! Joga, bębny, medytacje, moc natury. Dla singli, par i rodzin z dziećmi!

Prowadzą: Leszek Rutecki, Wojtek Lewandowski i Arkadiusz Hezler
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
4 dni
różne ceny

Uwaga: Cena 30 zł lub 50 zł to kwoty zaliczki!

 

Zapraszamy na czas pełen zabawy, przyjemności, rozpieszczania się i relaksu!

Uwaga! Wersja Slow!

Majówka inna niż wszystkie!

 

Wzmocnisz i zregenerujesz organizm po zimie i długiej kwarantannie, wypoczniesz
w pięknym przyjaznym miejscu - na słońcu, wśród kwitnących łąk i lasów.
Dopieścisz ciało, odprężysz umysł i zrelaksujesz emocje. W atmosferze zabawy, tańca, relaksu i odprężenia, naładujesz się pozytywną energią.Oczywiście  z zachowaniem podwyższonego reżimu sanitarnego i wszelkich obowiązujących nadal przepisów.

 

W niezwykłą wiosenną podróż w głąb siebie, poprowadzą nas różne osoby – będziemy odkrywać siebie i innych poprzez jogę w przyrodzie, medytacje, ciszę, relaksację,

bębny, ceremonie, kontakt z naturą…. 

 

Wiosenny wyjazd to także możliwość zadbania o siebie, o relacje z najbliższą osobą lub sobą samym. Dasz sobie czas na podniesienie energii po długiej zimie i zrelaksowanie się po ostatnich trudnych miesiącach.

Jest to także okazja, aby oddać się prostym przyjemnościom bycia w przyjaznej grupie podobnie myślących ludzi, cieszyć się zabawą, błogim lenistwem, inspirującymi filmami... Zajęcia będą niezależne od siebie, czyli jak ktoś opuści jedne zajęcia, nie wypadnie z procesu. Będzie więcej wolnego czasu.

 

W PROGRAMIE MAJÓWKI:

 • Joga w przyrodzie wg Iyengara
 • Pozytywny rozruch poranny w lesie
 • Nauka gry na bębnach i wspólne granie (gdy zbierze się grupa chętnych)
 • Ogniska
 • Inspirujące filmy
 • Medytacje
 • Relaksacje wyciszające ciało i umysł
 • Relaksacja przy dźwiękach mis tybetańskich
 • Ruch spontaniczny z elementami Biodanzy
 • Koncentracja i uważność
 • Oddychanie metodą WimaHofa
 • Moc Natury

 

JOGAW PRZYRODZIE WG IYENGARA

Hatha yoga - jest najpopularniejszą formą jogi iczęsto praktykuje się ją dla utrzymania sprawności ciała. Jest ukierunkowana na zachowanie zdrowia anie na rozwój mięśni, który może być przyjemnym, ale ubocznym efektem. Można ją stosować wpostaci prostych ćwiczeń, a daje wyniki, które rzadko osiąga się wgimnastyce innego rodzaju: głęboki relaksi spokój umysłu.Pozycje jogi poprawiają ukrwienie określonych narządów, które dzięki temu wzmacniają się iregenerują. Prawidłowe ukrwienie jest bardzo ważne dla zdrowia idobrego samopoczucia. Iyengar wierzył, żeosoby praktykujące jego styl regularnie, przykładając odpowiednią uwagę do balansu oraz równowagi, osiągną go wswoim organizmie. Akiedy to nastąpi, również umysł podąży za ciałem.

 

PORANNA GIMNASTYKA „BUDZIMY CIAŁO I UMYSŁ”

Rano ciało nie lubi gwałtownych ruchów, pozwól mu więc budzić się stopniowo.Poranne ćwiczenia postawią cię na nogi lepiej niż filiżanka mocnej kawy. Wdodatku świetnie przygotują do aktywnego dnia, naładują pozytywną energią, pozwolą szybko otrząsnąć się ze snu idodadzą wigoru.Gimnastyka oporanku wpływa też pozytywnie na nastrój. Wczasie ćwiczeń wyzwalają się bowiem endorfiny, zwane hormonami szczęścia. To właśnie im zawdzięczamy przypływ energii iuczucie zadowolenia. Szybko więc pozbywamy się senności i wlepszym humorze witamy dzień.Poranne ćwiczenia doskonale rozciągają mięśnie i rozgrzewają stawy, przygotowując je do aktywności wciągu dnia. Nie wymagają wielkiego wysiłku, stopniowo „budzą” mięśnie, poprawiają krążenie krwi.

 

RELAKSACJE PRZY DŹWIĘKACH MIS TYBETAŃSKICH

Zapraszamy na uzdrawiająco-harmonizujące relaksacje przy dźwiękach mis, gongów. Wibracje idźwięki wydobywające się zmis igongów przepływając przez ciało wywołują uczucie odprężenia igłębokiego relaksu na poziomie ciała, umysłu iduszy. Likwidują wszelkie napięcia iblokady.

 

SEANSE INSPIRUJĄCYCH POZYTYWNYCH FILMÓW PLUS DYSKUSJE

Wiele wartościowych i wizjonerskich filmów schodzi z afisza – bo nie stoją za nimi wielkie pieniądze show biznesu. Podzielimy się z Wami naszą kolekcją filmów o życiu, miłości, świadomości, duchowości, pasji i radości.

 

NAUKA GRY NA BĘBNACH  DJEMBE I WSPÓLNE GRANIE

Prowadzi Doktor King– wokalista, autor muzyki itekstów, gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach Djembe.

Djembe– instrument muzyczny z Afryki, stanowiący rodzaj kielichowego jedno-membranowego bębna. Membrana zrobiona jest zazwyczaj ze skóry koziej lub bydlęcej.

Gra na Djembe to przede wszystkim umiejętność wystukiwania rytmów itrzymania prawidłowego tempa wutworze. Nauka gry na afrykańskim bębnie Djembe jest świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo – ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe iuwalnia skrywane wnas emocje.

Dr King występował m.in. z: Tomson, Łozo (Afromental); Michal Wasilewski, Paweł Ejzenberg; DJAdamus (Wet Fingers); Djjohnnybravo, Patricia Kazadii; Nick Sinckler; The Skin & Blister Band i inni. Występował w najlepszych klubach na terenie całej Polski i Anglii.

 

RUCH SPONTANICZNY Z ELEMENTAMI BIODANZY

Praktyka dla każdego kto chce połączyć się z ciałem.  Nie trzeba znać żadnych kroków ani technik, wystarczy wykorzystać najmniejszy impuls do spontanicznego ruchu w którym jest wszystko dozwolone. Czas pozbyć się niewygodnych przekonań i puścić ciało w ruch. Oddech zmiękczy organizm i wszystko stanie się radością.

 

KONCENTRACJA I UWAŻNOŚĆ

Zapraszamy na intensywne ćwiczenia wprowadzające nas w stan koncentracji. Skupienie uwagi na jednej rzeczy pozwoli nam uspokoić umysł i ciało. Zrelaksowany umysł stanie się gotowy do dalszych działań. Z łatwością wejdziemy w stan głębokiego wyciszenia i koncentracji. Praktyki zaczerpnięte z Dalekiego Wschodu obejmują: pracę z przeponą, oddechem, wszystko za czym tęskni człowiek przytłoczony ilością bodźców dzisiejszego świata.

 

ODDYCHANIE METODĄ WIMA HOFA

Praktyka z oddechem, który relaksuje i leczy, stworzona przez holenderskiego miłośnika surwiwalu, zwanego „Człowiekiem lodu”. Opiera się na umiejętności wykorzystania możliwie jak największych objętości płuc. To technika, prowadząca do spokojnego i zrównoważonego życia, gdzie oddech staje się świątynią.

 

MOC NATURY

Przygotowaliśmy dla Was nowy projekt Moc Natury obejmujący cztery wielkie Kamienne Kręgi (Wiatru, Ziemi, Ognia i Wody), w  których możecie spotkać się z energią żywiołów, liczne Miejsca Mocy, gdzie poczujecie moc ziemi i puls lasu. Wytyczyliśmy piękne, wielokilometrowe,nowe szlaki spacerowe i medytacyjne, strefy wyciszenia, platformy widokowe. 

Proponujemy także indywidualne programy rozwojowe prowadzące poprzez specjalnie wyznaczone Trasy Rozwojowe, np. pracy z oddechem, pracy z głosem, wyciszenia i mindfulness – w okolicznej przyrodzie, gdzie można odkrywać nieznane jeszcze zakątki naszego ośrodka.

Projektu Moc Natury skłania nas do indywidualnego spotkania się z naturą i miejscami mocy wokół nas i w nas samych. To wspaniałe miejsce i czas, aby poruszyć ciało, umysł i ducha
w Wewnętrznej Podróży.

 

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO   TU I TERAZ

Ośrodek Tu i Teraz to cisza, spokój, natura. 40 ha prywatnych lasów, łąk i jezior, piękne  szlaki rowerowe. Kuchnia wegetariańska, bezglutenowa, chleb z pieca, Pijalnia Ziół, domowe jogurty i smoothi,  labirynt i kawiarenka.

Dodatkowo zapraszamy na Szlaki Rekreacyjne i rowerowe, które obejmują pobliskie wsie, jeziora (Szałstry, Morąg, Skolity, Leśne) i liczne atrakcje z naszych okolic (Lawendowe Pole, Pracownia Ikon, Koronczarnia, Galeria Sztuki, Teatr Wiejski Węgajty).

Nasz ośrodek to także komfortowe pokoje, świetliste werandy, dostęp do bezprzewodowego internetu, 7 kotów i 2 psy. Dodatkowo w Ośrodku można obejrzeć dwie stałe wystawy: „100 mistyków i nauczycieli duchowych XIX i XX wieku” oraz „100 Mandal”, odnaleźć ciszę w Świątyni Wszystkich Wyznań oraz skorzystać z oferty księgarni proponującej kilkaset tytułów z zakresu duchowości, rozwoju osobistego i psychologii czy wypożyczyć książki z bogatej biblioteki zawierającej ponad 2000 tytułów.

Gwarantujemy Wam spokój, ciszę, intymność, nieskażoną, dziką naturę, komfort pracy oraz domową atmosferę. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko-mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno-łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek  oraz innych form aktywności.

 

PROWADZĄCY:

WOJCIECH LEWANDOWSKI

Podróżnik, ceniący samotne wyprawy do Indii, gdzie poza doświadczaniem tamtejszej kultury praktykował jogę i  pranajamę.

Od lat młodzieńczych uprawiał sztuki walki Kung Fu, a następnie zasmakował w subtelnych formach aktywności jak joga, tai chi, czy qigong. Praktykował medytacje Osho, techniki Gurdżijewa, czy cichą medytację ZEN.

Od lat zajmuje się medytacjami prowadzonymi i harmonizowaniem ciała i umysłu za pomocą rozbrzmiewających dźwięków gongów, mis nepalskich i innych instrumentów. Brał udział w warsztatach organizowanych przez Tone of Life „Gong i dźwięk w terapii”.

Uczy uważności względem sygnałów płynących z ciała, wyciszenia umysłu i wprowadza w medytacyjną podróż w głąb siebie. Promuje zrównoważony rozwój ciała i umysłu poprzez ruch, muzykę, medytację, czy filmoterapię.

 

ARKADIUSZ HEZLER

Absolwent studiów Psychologia w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od najmłodszych lat jego pasją był ruch, kilkunastoletnie doświadczenie taneczne doprowadziło go na szczyt kariery tancerza. Ostatnie lata spędził w Teatrze Muzycznym ROMA biorąc udział w spektaklach takich jak: Deszczowa Piosenka, Mamma Mia i Piloci. W trakcie studiów rozpoczął praktyki oddechowe Coaching Oddechu w grupie CUUD u Katarzyny Gilgenast, a także prace metodą Techniki Aleksandra. Założyciel firmy DT Makers, w której prowadził warsztaty metodą design thinking wykorzystując techniki teatru improwizacji. Absolwent Szkoły trenerów zmiany NOVO. Pasjonat męskich kręgów, oddychania holotropowego i medytacji dynamicznych Osho.

 

LESZEK RUTECKI

Ukończył 3 letni kurs nauczycielski jogi Iyengara. Pasjonat sportów wodnych, żeglarz, nurek, instruktor kitesurfingu. Jego motto: „Poprzez pracę z ciałem wracamy do kontaktu ze światem, energią, emocjami ,czuciem, życiem!”

Masażysta,  zafascynowany pracą z powięzią. Ukończył kursy masażu powięziowego MER (Mięśniowo-Powięziowe Energetyczne Uwalnianie ) prowadzone przez SatiartiPeloqina, twórcy tej metody. Bierze udział w wielu kursach doszkalających dla masażystów i fizjoterapeutów prowadzonych przez Mirka Kłosa (MyofascialAdjustment System). Ukończył również roczny certyfikowany kurs masażu tantrycznego w szkole Johna Hawkena i Freyi Wolnej. Asystuje w kolejnych edycjach kursu masażu tantrycznego.

 

TERMIN:                        

27-31 maja 2020  (od środy do niedzieli)

 

ROZPOCZĘCIE:           

27 maja  godz. 18 (rozpoczynamy kolacją w środę)

 

ZAKOŃCZENIE:          

31 maja  godz. 14 (kończymy obiadem w niedzielę)

 

CENA WARSZTATU: 

27-31.V 500 zł   + koszt pobytu i wyżywienia

29-31.V 300 zł + koszt pobytu i wyżywienia

 

UWAGA:                        

ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na Majówkę decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek!

 

CENA POBYTU:           

wyżywienie 85 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)

noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc

 

UWAGA:                        

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

 

MIEJSCE:                      

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,

Nowe Kawkowo k. Olsztyna

 

ZAPISY: 

 1. Warunkiem rejestracji miejsca na warsztacie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki za warsztat w wysokości 30 zł (27-31.V) lub 50 zł (29-31.V) poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej;
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  27-31.V.2020”.
 6. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
Wczytuję mapę...
różne ceny
27 maja 2020 - 31 maja 2020
18:00 - 18:00
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Slow majówka! Joga, bębny, medytacje, moc natury. Dla singli, par i rodzin z dziećmi!. Prowadzą: Leszek Rutecki, Wojtek Lewandowski i Arkadiusz Hezler

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
27 maja 2020 - 31 maja 2020
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
4 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi