Prawo do bycia. Ucieleśnienie i integracja poprzez konstelacje rodzinne i praca z traumą.

Prowadzi: Gregor Khushru Steinmaurer
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Warszawa
2 dni
75 zł

Uwaga: Cena 75 zł to kwota zaliczki.

 Ten weekend jest poświęcony głębokiemu procesowi ucieleśnienia życia - bycia tutaj
w pełni, bardziej żywym i otwartym na piękno i wyzwania życia.

 Zrozumienie pracy konstelacyjnej, teorii rozwojowych oraz praca z traumą pomogą nam zobaczyć i przyjąć te miejsca w nas samych, które powstrzymują nas od tego,
abyśmy żyli w pełni.

Wykorzystamy praktykę medytacji i wspólne dzielenie się doświadczeniami, aby stworzyć pole, które będzie wspierać zrozumienie, uzdrowienie i przywrócenie podstawowego prawa do bycia – poczucia, że jesteśmy we właściwym miejscu, z właściwymi ludźmi i jesteśmy w stanie iść naprzód przez życie.

Zbadamy podstawową biegunowość przynależności (do rodziny, grupy, zespołu itp.). Postawimy też sobie własne cele, rozwiniemy wizje i przyjrzymy się sposobom, w jaki możemy odnaleźć odpowiednie miejsce w swoim życiu.

Każdy będzie miał czas i przestrzeń, aby przyjrzeć się wpływowi swojej rodziny, zrozumieć jak został ukształtowany przez nią i szerszy system swoich przodków.Dzięki temu damy sobie możliwość głębszego uzdrowienia i bycia w pełni otwartymi na zasoby, które wspierają nas w naszej podróży ucieleśnienia i integracji.

Będziemy pracować głównie z konstelacjami systemowymi, w których różne pytania natury życiowej dotyczące rodziny, pracy, zespołów lub problemów ze zdrowiem i w relacjach mogą być bardziej zrozumiałe.Będziemy także dzielić się swoimi doświadczeniami, uczestniczyć w grupowych rytuałach i wykorzystywać ruch, aby wszyscy byli częścią procesu, czy to przez konstelację, przez reprezentowanie czy też przez obserwowanie procesu.

 Nasi Przodkowie są bramami, przez które wkroczyliśmy w nasze życie i otrzymaliśmy energię na naszą własną podróż.Tak, jak drzewo otrzymuje pokarm poprzez swoje korzenie, tak i my otrzymujemy energię za pośrednictwem naszych przodków. Drzewo jest w stanie dzięki korzeniom wyrosnąć na coś nowego i pięknego, a my dzięki naszym przodkom jesteśmy w stanie stać się tym, kim naprawdę chcemy być jako jednostki.

Sposób, w jaki doświadczamy związku z naszymi rodzinnymi korzeniami, jest ważnym czynnikiem,który pokazuje nam jaki mamy dostęp do witalności, kreatywności, wolności i głębokiego sensu życia.

Połączenie z naszą rodziną może być łatwe i otwarte, możemy czuć wsparcie naszych przodków w naszym życiu. To połączenie może również być trudne, zerwane lub zaniedbane, tworząc objawy, które wpływają na sposób, w jaki doświadczamy życia.

W tej pracy stworzymy znacznie głębsze zrozumienie własnej relacji z rodzicami i przodkamioraz dowiemy się w jaki sposób możemy je przekształcić je w relacje pełne wsparcia i zachęty.

Jakkolwiek może wyglądać nasz system rodzinny, trudny czy łatwy, to on właśnie pokazuje nam naszą relację z życiem.Możemy zwiększyć jej jakość, jedynie poprzez podniesienie świadomości i zrozumienia całego procesu.

W tym celu będziemy potrzebowali lepszego zrozumienia Jaźni Dorosłego i Jaźni Dziecka. To Dorosły będzie działać - poprzez ochronę i wspieranie dziecka - i angażować się w nowy sposób w relację z Przodkami i tworzyć trwałą zmianę związku z rodziną
i pochodzeniem.

Podczas warsztatów wykorzystamy podejście oparte na zasobach, aby podkreślić zdolność do znalezienia właściwego miejsca w życiu. Stworzenie takiego życia, które jednocześnie honoruje, skąd pochodzę (moi Przodkowie), a także wspiera wyjątkową ścieżkę mojego życia, aby kwitnąć i w pełni się wyrażać.

Co mówi Gregor o swojej metodzie pracy podczas warsztatu "Prawo do bycia":

Praca, w którą się zaangażujemy, opiera się na wyjątkowym połączeniu różnych szkół pracy. Jest zakorzeniona w systemowym rozumieniu terapii rodzin, konstelacji systemowej, terapii traum, a także łączy  się z najnowszymi badaniami w dziedzinie neuronauki, teorii przywiązania i wiedzą o rozwoju dzieci.

Będziemy pracować w nurcie uzdrawiania w oparciu o zasoby, wykorzystując wiedzę o mistycznych zasadach, które postrzegają przodków jako linie energii, a zatem linie łączące nas z samym życiem.

Będziemy używać konstelacji, a także rytuałów i mocy całej grupy, aby otworzyć przestrzeń do uzdrowienia i ponownego połączenia.

Program warsztatów i wykładów Gregora Steinmauera w 2019 w Polsce:

13.II             Wykłady w Warszawie:

17:00-18:30   Konstelacje rodzinne i Praca z Traumą

18:30-20:00   Co to znaczy być mężczyzną – Istota męskości w dzisiejszym świecie.

15-17.II        Warsztat: Prawo do bycia – Ucieleśnienie i integracja poprzez Konstelacje Rodzinne  i Pracę z Traumą (Warszawa).

2-3.III           Warsztat: Być Mężczyzną – Podróż Nowego Bohatera. Droga do Przebudzonej Męskości. Warsztat dla mężczyzn, moduł podstawowy (Warszawa)

29.V-2.VI     Intensywny warsztat dla mężczyzn: Ogień Przebudzonej Męskości,  moduł I  (Nowe Kawkowo)

15-20.X        Training for Life, Moduł I, prowadzony wraz z Komalą Amorim (Nowe Kawkowo)

Prowadzący:GREGOR KHUSHRU STEINMAURER

Terapeuta systemowy, Terapeuta Traum (wg metody SomaticExperiencing®), Doradca Psychospołeczny (Dipl. LSB, Austria), Coach i Facilitator. Nauczyciel medytacji i zapalony wielbiciel zgłębiania i studiowania świadomości i integralnego życia. Mieszka w Austrii, prowadzi prywatną praktykę, jak również warsztaty i szkolenia na arenie międzynarodowej od ponad 10 lat.

Gregor Steinmaurer szkolił się w różnych metodach i nurtach terapeutycznych, takich jak: systemowa terapia rodzin, doświadczenia somatyczne, konstelacje rodzinne, NLP, Czytanie Energii(Energy Reading), praca z ciałem (Bodywork), Uzdrawianie Traum

(SomaticExperiencing ®), Terapia Pierwotna (PrimalTherapy), Świadomość Intensywności (AwarenessIntensives), Tybetańskie Uzdrawianie Pulsacyjne (TibetanPulsingHealing), doradztwo Zen i Gestalt. Dodatkowo ukończył kursy z zakresu traumaterapii z Marianne Bentzen (Terapia neurourazem), Maggie Phillips (terapia z wykorzystaniem Ego), i inne.

Przez długi czas intensywnie eksplorował i praktykował różne duchowe tradycje, psychoterapię i pracę z ciałem. Od ponad 15 lat regularnie medytuje i uprawia sztuki walki.

Prowadzi międzynarodowe warsztaty, koncentrując się na integracji medytacji, terapii
i nowych podejść do uzdrawiania, jako nowoczesnej formy duchowości.

Współpracuje również z żonąKomalą Amorim w obszarze męskiej / żeńskiej biegunowości, relacji i dłuższego warsztatu "Trening dla Życia" (“Training for Life”). Ważnym elementem jego pracy jest prowadzenie warsztatów dla mężczyzn oraz wspieranie obudzonej i świadomej męskości u mężczyzn.Szczególne zainteresowany jest dalszym rozwojem procesów grupowego uzdrawiania w miejscu, gdzie przecinają się trauma, mistycyzm i rozwój integralny.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

TERMIN:                 

15-17 lutego 2019 (piątek– niedziela)

ROZPOCZĘCIE:    

15 lutego godz. 19 (w piątek)

ZAKOŃCZENIE:   

17 lutego godz. 16 (w niedzielę)

CENA WARSZTATU:  

750 zł

MIEJSCE:               

Warszawa

ZAPISY: 

  1. Rezerwacja miejsca na warsztacie przebiega poprzez  wpłatę bezzwrotnej zaliczki za warsztat  w wysokości 75 zł poprzez  portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej;
  2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego prosimy o wpłatę zaliczki nr 2 w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
  3. Brak wpłaty  zaliczki nr 2 w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
  4. Zaliczkę nr 2 za warsztat w wysokości 200 zł  prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka Gregor 15-17.II.2019”.
  5. Zaliczka nr 2 jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
  6. Dwa tygodnie przed zajęciami, zaliczka nr 2 nie będzie zwracana.
Wczytuję mapę...
75 zł
15 lutego 2019 - 17 lutego 2019
Marszałkowska, Warszawa, mazowieckie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Prawo do bycia. Ucieleśnienie i integracja poprzez konstelacje rodzinne i praca z traumą.. Prowadzi: Gregor Khushru Steinmaurer

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
15 lutego 2019 - 17 lutego 2019
Marszałkowska, Warszawa, mazowieckie
2 dni
75 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi