PODSTAWY DYNAMICZNEJ JOGI SPIRALNEJ

CZĘŚĆ I Nauczycielskiego Treningu Dynamic Spiral Yin Fascial Yoga
StrefaRozwoju.pl
Kłomnice
6 dni
różne ceny

Ten trening stanowi fundament, na którym bazuje system dynamicznej jogi spiralnej (dynamic spiral yoga). Dzięki niemu dowiesz się, jak wyglądają poszczególne składowe ruchów, które wybrzmią w pełni w praktyce tej metody pracy z ciałem.

Napięcia i traumy, które trzymamy w ciałach, zabierają nam możliwość pełnego wyrażania siebie. Blokują nas przed życiem w pełni w tej właśnie chwili. Poprzez uwalnianie powięzi i zastałych napięć, odzyskujemy pełen potencjał swoich możliwości, nie tylko ruchowych. Beta Lisboa

Trening ten wprowadzi Cię do świata nowej mechaniki Twojego ciała i ruchu w jodze.
Rodowód dynamicznej jogi spiralnej wywodzi się ze starożytnej i współczesnej mądrości jogi, qi-gongu, ruchu spontanicznego, mało jeszcze w Polsce spopularyzowanego ruchu gyrokinesis, uwalniania powięziowego, taoizmu i chińskich pięciu elementów.

W dynamicznej jodze spiralnej koncentrujesz się na uwalnianiu, wzmacnianiu, ale i leczeniu tkanki łącznej (powięzi), a także uczysz się w jaki sposób jakości jin wykorzystać w praktyce jang. Jednym słowem, jak w każdym systemie jogi, nawet jeśli jest ona praktyką mocną i fizyczną, szukać miękkości, płynności ruchu i przepływu energii.

Uświadomi Ci także, dlaczego w tej praktyce szczególny nacisk kładziemy na uwalnianie systemu powięzi, jak również, jak jakości yin wprowadzić do dynamicznej praktyki yang.

Podczas treningu

 • zrozumiesz podstawy asan i ruchów zaczerpniętych z qi-gongu, a zastosowanych w systemie dynamicznej jogi spiralnej (dynamic spiral yoga)
 • poznasz i doświadczysz anatomii i fizjologii systemu powięzi w ludzkim ciele
 • zrozumiesz i poczujesz na swoim ciele, jak działa mechanika ruchu spiralnego
 • dowiesz się, czym jest 5 elementów w ruchów qi-gongu po to, aby uczynić swoją praktykę dynamicznej jogi spiralnej jeszcze bardziej wydajną
 • poczujesz energetyczne jakości, jakie płyną z doświadczania jogi spiralnej
 • zrozumiesz filozofię taoizmu i filozofię jogi

Dynamic Spiral Yoga to ożywcza forma praktyki yang w której wykorzystuje odkrywcze wzorce ruchów spiralnych, zainspirowanych przez jogę, qi-gong i gyrokinesis. Ta praktyka wzmacnia mięśnie, otwiera i wspiera pracę stawów oraz tkanki łącznej, ale także optymalizuje pobieranie energii do wewnątrz i utrzymywanie jej w ciele. Dynamic Spiral Yoga to piękna seria ćwiczeń, która od energetycznych i miękkich jakości jogi jin poprowadzi Cię do dynamicznej sekwencji jogi jang.

Ten trening nauczycielski został rozwinięty przez Betę Lisboę i Saimona Caldera; oboje wykorzystują w nim swoją wiedzę i ponad 40-letnie (licząc wspólnie:) doświadczenie i lata zarówno nauki, jaki i nauczania innych trenerów. Dzięki ich doświadczeniu i unikalnemu programowi trening daje uczestnikom nową perspektywę ruchu i świadomości ciała.

Beta wnosi swoją wszechstronną wiedzę o jodze, ruchu spontanicznym, jak i ciągłym, wiedzę na temat mało jeszcze rozpowszechnionej w Polsce metody pracy z ciałem o nazwie GYROKINESIS.
Saimon wnosi swoją wiedzę na temat Qigongu oraz doświadczenia z pracy z jogą.

Certyfikacja

Po ukończeniu tego modułu otrzymasz autorski certyfikat sygnowany przez Betę Lisboę.

Możesz kontynuować naukę i potraktować ten moduł jako pierwszy z czterech, by skończyć pełne szkolenie nauczycielskie. Pełne szkolenie to w sumie cztery moduły, każdy po 50 godzin, w sumie 200 godzin. Po ukończeniu czterech modułów uczestnicy uzyskują międzynarodowy certyfikat nauczycielski Yoga Alliance.

Rekomendujemy, aby zaczynać od pierwszego modułu!

Kolejne moduły - programy kolejnych modułów już wkrótce

Moduł 2 - Dynamic Spiral & Yin Fascial Yoga - Urle
17-23 września 2018

Moduł 3 - Dynamic Spiral yang flow - Urle
3- 9 grudnia 2018

Moduł 4 - Yoga Yin - Urle
28 Kwietnia - 4 Maja 2019

 

Cena pierwszego modułu (Moduł 1 - 13-19 maja 2018)

 • 2250 zł – dla dotychczasowych uczniów Bety i Simona w Polsce, dla nowych uczniów, jeśli deklarują się na udział w kolejnych modułach nauczycielskich do ukończenia pełnego kursu. Cena obowiązuje do końca marca 2018
 • 2600 zł –  dla nowych uczniów, którzy zapisują się na ten jeden moduł; dla wszystkich pozostałych, którzy zapiszą się po 30 marca 2018

Możesz zaprosić na to szkolenie swoje koleżanki i kolegów z zagranicy, jednak ceny dla cudzoziemców i Polaków różnią się ze względu na średnią krajową pensję.

Nie musisz wpłacać całej kwoty od razu - wpłać 500 zł i zagwarantuj sobie miejsce na warsztatach!
12 2490 0005 0000 4500 8735 2833
Bank ALIOR Centrala
STREFAROZWOJU.PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Aleje Jerozolimskie 200/402 02-486 Warszawa
W tytule przelewu : Kurs Beta Lisboa maj 2018

Cena pobytu w Ośrodku rozwojowym - Pałac Nieznanice, Sobieskiego 22A, Kłomnice, śląskie

 • 165 zł za dobę w pokoju dwuosobowym
 • Dopłata 60 zł za jedynkę

Warunek uczestnictwa: co najmniej roczna praktyka jogi.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania treningu z powodu zbyt małej liczby uczestników.

 • Szkolenie jest w całości tłumaczone konsekutywnie.
 • Szkolenie obejmuje 40 godzin zajęć na sali i 10 godzin samodzielnej pracy

Przywieź ze sobą na to szkolenie:

 • Parę piłek tenisowych
 • Jeden klocek do jogi
 • Jeden wałek do jogi
 • Jeden koc

Jeśli nie masz któregoś z wyżej wspomnianych przedmiotów, daj nam znać w mejlu, pisząc na adres: kinga@strefarozwoju.pl

Własne piłki są mile widziane.

Zapisz się!

Chcesz dowiedzieć się więcej o całym kursie i poszczególnych jego modułach?
Sprawdź tutaj: Beta_Lisboa _cały kurs
Wkrótce polska wersja całego programu!

Rekomendacje:

Maja Bromowska, nauczycielka jogi jin i spiral:

Od ponad dekady praktykuję jogę wg metody B.K.S Iyengara, a od ponad roku szkolę się pod okien Bety Lisboy. W tym roku ukończyłam 200-godzinny trening Yin & Spiral Yogi na Goa. Joga Spiralna jest dynamiczną praktyką, łączącą wiedzę i doświadczenie z jogi tradycyjnej, qi-gongu i gyrokinezy. W jodze spiralnej koło zatacza się więc nie tylko w przenośni (twórca gyrokiney Julio Horvatha inspirował się jogą), ale i dosłownie, bo jej podstawą są okrężne, spiralne ruchy rąk i klatki piersiowej.

Założeniem tej praktyki jest uelastycznienie i nadanie gibkości górnym partiom ciała oraz wzmocnienie nóg.  Ruchy, jakie wykonujemy na co dzień, zarówno te w obrębie klatki piersiowej jak i całej obręczy barkowej ograniczają się często do prostych i mechanicznych, a to prowadzi do sztywnienia i zamknięcia. Dlatego właśnie Beta i Sai, połączyli swoje ponad 20 letnie doświadczenie i wiedzę z zakresu trzech dyscyplin i stworzyli kompleksową formułę sekwencji asan, która nas otwiera, uruchamia, pozwala przebić się przez zastałe wzorce ruchowe. Nie zapominajmy, że także sam Iyengar wprowadził nowe spojrzenie na jogę, znacznie ją rozwijając!

Joga Spiralna zmieniając strukturę naszej postawy, uwalnia także ciało od napięcia, dając uczucie “zrzucenia bagażu”, a więc ulgi i lekkości, podnosi wibracje na poziomie umysłowym i energetycznym. Polecam ten moduł wszystkim praktykującym jogę, głównie nauczycielom, którzy chcą poznać nowy, holistyczny system pracy w asanach.

Beta LisboaBeta Lisboa – twórczyni powięziowej jogi yin. Od najmłodszych lat zainteresowana duchowością. Uczyła się m.in. u takich nauczycieli jak Pattabhi Jois, Sarah Powers, Baron Baptiste, Prem Baba i Mooji, z każdym doświadczeniem pogłębiając swoją praktykę. Specjalizuje się w uwalnianiu fizycznej i emocjonalnej traumy. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w facylitowaniu integracji pomiędzy umysłem a ciałem. W swojej pracy korzysta m.in. z jogi jin, uwalniania powięziowego i medytacji.

 

b2ap3_large_Calder_cro_20160914-185957_1.jpgSimon Calder – specjalista w zakresie uwalniania fizycznej i emocjonalnej traumy z wieloletnim doświadczeniem, z wykształcenia malarz i grafik. W wieku 17 lat zgłębiał w Chinach tajniki taoizmu, uważności, qigongu i wewnętrznego rozwoj u. Po skończeniu studiów i pracy w wyuczonym zawodzie w Wielkiej Brytanii zdecydował się wyjechać do Azji. Wyruszył w kilkunastoletnią podróż po Indiach, Tajlandii, Nepalu, Malezji i Bali, gdzie praktykował pod okiem wielu szamanów, joginów, i nauczycieli tantry. Dzięki temu gruntownie zgłębił istotę integracji pomiędzy ciałem a umysłem, co pozwala mu przekazywać wiedzę na temat uwalniania się od wewnętrznych blokad poprzez współczucie.

***

Dynamic Spiral foundation

First Part of 200 hours Dynamic Spiral Yin Fascial Yoga teacher training

13-19 May 2018
50 hours Dynamic Spiral Foundation Yoga teacher training

Tension and Trauma stored in the fascial system compromises the freedom of movement and expression in the physical body, stopping one to live fully in the present moment. By uncovering, revealing and releasing the stagnations we can bring the body to it’s full potential. Beta Lisboa

This training is a solid foundation of the Dynamic Spiral Yoga system. It offers a detailed breakdown and study of each of the elements that compose the movements which together will give form to the full dynamic spiral yoga practice.

It offers a explorative doorway to enter of the new body mechanics of moving and practicing Yoga.
Originating from the integration of the Ancient Wisdom and contemporary of Yoga, Qigong, Spontaneous Movement, Gyrokinesis, Myofascia Release, Tantra, Daoism, Chinese 5 Elements. Dynamic Spiral yoga, focuses on the release, strengthen and healing of the Myofascial tissue and how to take Yin energetic qualities into the Yang Dynamic fluid movements.

In this course you will

 • understand and practice the foundation of the yoga Asanas and Qigong applied to the Dynamic Spiral system.
 • learn anatomy and physiology of the Myofascial system.
 • learn the form and function of the body mechanics of the Dynamic Spiral movement
 • learn 5 elements Qigong foundational movement for the effective Dynamic Spiral conditioning practice
 • learn how to build the Dynamic Spiral Yoga sequence from it’s foundation to full expression
 • be able to experience the vibrant energizing quality of the practice
 • understanding the Weaving of Daoism, Yoga and Tantra philosophy.
 • You will be able to understand the Dynamic Spiral Yoga foundational movements

The Dynamic Spiral Yoga is an invigorating yang form of Dynamic asana sequences involving explorative circular and spiral movement patterns inspired by Yoga, Qigong and Gyrokinesis. This practice is designed to strengthen the muscles, opening and supporting the joints and fascial tissue optimizing the absorption of energy into our system. Dynamic Spiral Yoga is a graceful series, with a yin energetic quality of movement leading into the yang dynamic spiral sequence,

The Dynamic Spiral Yoga Teacher Training has been developed by Beta Lisboa and Sai Calder combining over forty years of study, practice and teachings, to deliver a unique program which offers their students a new perspective of movement and body mechanics awareness.

Beta brings a combination of Yoga, continuous and spontaneous movement, water and free flow dance and Gyrokynesis. All together create this amazing fluid Dynamic Spiral practice.
Sai brings his Qigong and Yoga background to this program as he has more than 20 years of practicing and studying.

Certification

This is a IYA certificate 200 hours training with 4 modules consist of 40 hours of contact and 10 hours of tutor supported non - contact for studies and homework.

If you want to take part in that training you should have at least one year of yoga practice.

Module 1 - Dynamic Spiral foundation - 13rd -19th May 2018, Pałac Nieznanice

Module 2 - Dynamic Spiral & Yin Fascial Yoga, September 17th to 23rd, Urle

Module 3 - Dynamic Spiral yang flow December 3rd to 9th 2018, Urle

Module 4 - Yin Fascial Yoga April 28th to May 4th 2019, Urle

Please keep in mind that the whole training will be held in English with consecutive translation into Polish.

The training might be canceled if the minimum number of participants will not be gathered.

What do you need for that training:

 • Pair of tennis balls
 • One yoga block
 • One yoga bolster
 • One yoga blanket

If you do not have bloks,blankets or bolster please let us know: kinga@strefarozwoju.pl

We recommend having your own balls.

Training price (first module only)

 

 • 720 euros for early bird - till the end of March; for students who participated in other Beta and Sai courses
 • 800 euros - since 1st April for others

Please also keep in mind that price for foreigners and Polish participants differs due to the average national salary.

Accomodation and alimentation in the retreat center (place will be confirmed soon)

 • 165 zł per day in two person room
 • 225 zł per day in one person room

Remember: If you want to take part in that training you should have at least one year of yoga practice.

For more information check here: Beta_Lisboa _cały kurs

If you are interested in that training or have some further questions please let me know:

 • via e-mail: kinga@strefarozwoju.pl
 • phone: +48 510 248 723
Wczytuję mapę...
różne ceny
13 maja 2018 - 19 maja 2018
01:00 - 01:00
Sobieskiego 22A, Kłomnice, śląskie

Organizator

StrefaRozwoju.pl

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

PODSTAWY DYNAMICZNEJ JOGI SPIRALNEJ. CZĘŚĆ I Nauczycielskiego Treningu Dynamic Spiral Yin Fascial Yoga

StrefaRozwoju.pl
13 maja 2018 - 19 maja 2018
Sobieskiego 22A, Kłomnice, śląskie
6 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi