Po nici Ariadny – świadoma praca z emocjami 11-13 grudnia 2020

Agnieszka Sypek- Piniak
Czarna
2 dni
różne ceny

Nić za którą będziemy podążać to wrodzoną mądrość naszego ciała i naturalna obecność i uwaga naszego umysłu. Labirynt w jakim będziemy się poruszać to fizyczne, mentalne i emocjonalne blokady i ograniczenia, które blokują naszą wrodzoną spontaniczność i radość. Rozpoznanie wcieleń archetypowego Minotaura – nasz cień, niechciane uczucia, emocje, tłumione pragnienia etc , światło dzienne ujrzą także skarby jakie są ukryte w zakamarkach naszych labiryntów. I zdamy sobie sprawę z tego, że są to tak naprawdę nasi sprzymierzeńcy. Jeśli cień nie jest świadomy i zintegrowany, działa pod przykrywką, stając się sabotażystą naszych najlepszych intencji, a także szkodzi innym. Wnosząc cień do świadomości zmniejsza się jego destrukcyjną moc i uwalnia energię życiową, która jest w nim przechowywana. Zaprzyjaźniając się z tym co nas najbardziej przeraża , odnajdujemy własną mądrość.
Osobista moc pojawia się kiedy odblokujemy emocje, pozwalamy sobie je poczuć , wyrazić poprzez ciało, czujemy siłę i połączenie z pełnią życia. Doświadczamy pełnego przepływu energii życia w każdej sytuacji. Podstawową naturą emocji można postrzegać jako chęć ucieczki przed tym co bolesne w kierunku tego co przyjemne. W celu zablokowania danej emocji, powściągamy ruch, wtedy jednak nasza emocja pozostaje na poziomie podświadomości, co oznacza, że nie jesteśmy jej świadomi, choć sieje ona wciąż spustoszenie w naszym życiu.Kiedy nasze emocje są blokowane odwracamy się od życia.

Emocje sprzyjają ewolucji świadomości poprzez ciało. Kiedy wyrażamy emocje, kierujemy energie naszej podświadomości poprzez ciało do świadomego umysłu. Przepływ świadomości natomiast naładowuje nasze ciało, oczyszcza je i uzdrawia. Jest to ruch naszej siły życiowej.

Słowo emocja znaczy dokładnie poruszać się na zewnątrz ( po łacińsku ” movere” poruszać się ” e” na zewnątrz)

Emocje są nierozerwalnie związane z ruchem. Tłumimy w sobie uczucia poprzez zahamowanie ruchu i na odwrót, ruch jest w stanie uwolnić pewien zasób emocji, powodujący długotrwałe napięcie.

Podstawową naturą emocji można postrzegać jako chęć ucieczki przed tym co bolesne w kierunku tego co przyjemne. W celu zablokowania danej emocji, powściągamy ruch, wtedy jednak nasza emocja pozostaje na poziomie podświadomości, co oznacza, że nie jesteśmy jej świadomi, choć sieje ona wciąż spustoszenie w naszym życiu.

Kiedy nasze emocje są blokowane odwracamy się od życia.

Kiedy odblokujemy emocje, pozwalamy sobie je poczuć , wyrazić poprzez ciało, czujemy siłę i połączenie z pełnią życia. Doświadczamy pełnego przepływu energii życia w każdej sytuacji.

Aby żyć spokojnie i bez walki,

po prostu czuj życie,

na początku poczujesz wszystko,

także strach, gniew, frustrację,

i w pewnym momencie,

zaczniesz zauważać, że nie jest tak źle,

zacznie ci się to nawet podobać,

a następnie zauważysz dwie możliwości:

miłość lub strach.

Oba te uczucia będą zawsze.
Jedno aby Cię prowadzić a drugie, żeby cię chronić

I za każdym razem będziesz mieć wybór
czy chcesz być prowadzony, czy chcesz być chroniony.
Pamiętaj chronienie się to również inny sposób wyrażania miłości do siebie.

Żywiołem reprezentującym emocjonalna sferę naszego istnienia jest woda, która jest życiem jeśli jest w przepływie, jeśli nie jest, może stać się trucizną.

Na warsztacie damy przestrzeń emocjom, wejdziemy w ich energię, żeby je w pełni poczuć i zrozumieć ich język, wejdziemy w labirynt podświadomości. Zobaczymy kto lub co kryje się w głębi naszego labiryntu.

Jednym ze sposobów wchodzenia do labiryntu jest zwracanie uwagi na własne uczucia, odczucia i nie chciane symptomy. Symptomy te reprezentują energię uczuć, które starają się nam zakomunikować swoja obecność.

Przyjrzymy się podstawowym, archetypowym emocjom: gniewowi, smutkowi, strachowi, radości i miłości

Doświadcz przepływu życia w sobie!!!!

Bądź obecny w pełni w swoim własnym życiu!!!!

Bądź obecny w swoim ciele!!! Odkrywaj siebie!

Pozwól emocjom opowiedzieć ich niepowtarzalną historię!!!

Prowadzenie warsztatu: Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału.  Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Przez wiele lat uczyła się i praktykowała z doświadczonymi uzdrowicielami, szamanami, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości

Na przestrzeni prawie już 30 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz ponad 20 lat pracy pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha. Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem. Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen.

W tej podróży naszymi sprzymierzeńcami będą między innymi:
świadoma praca z ciałem , głosem,  taniec , ruch spontaniczny , elementy dramy,  medytacja ,  relaksacja muzyczna przy dźwięku mis kryształowych, tybetańskich , głosu oraz  innych instrumentów ,
głęboki relaks i wizualizacja , integracja oddechem – uwalnianie napięć fizycznych i umysłowych poprzez oddech, medytacja dynamiczna, elementy pracy z ciałem metodą Lowena

gdzie : piękny ośrodek w lesie niedaleko Mińska Mazowieckiego
kiedy : 11-13 grudnia 2020

godziny : zaczynamy o 18.00 w piątek 11 .12 , kończymy o 16.00 w niedzielę 13.12

inwestycja w siebie : 850 zł – przy wpłacie zaliczki do 30 października po tej dacie 950 zł

w podaną cenę wliczone jest zakwaterowanie , wyżywienie i warsztaty

Miejsce na warsztatach zapewnia wpłata zadatku w wysokości 250 zł i przesłanie potwierdzenia

Wczytuję mapę...
różne ceny
11 grudnia 2020 - 13 grudnia 2020
18:00 - 16:00
Czarna, Czarna, mazowieckie

Organizator

Avatar

Agnieszka Sypek- Piniak

Nauczyciel

Psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, trenerka rozwoju osobistego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Po nici Ariadny – świadoma praca z emocjami 11-13 grudnia 2020.

Agnieszka Sypek- Piniak
11 grudnia 2020 - 13 grudnia 2020
Czarna, Czarna, mazowieckie
2 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi