Misterium Życia – warsztaty z udziałem Starszyzny Majańskiej

15-21.08.2019
Agnieszka Sypek- Piniak
Czarna
6 dni
1 990 zł

Starszyzna Majów przylatuje do nas  z Gwatemali, by przekazać starożytną wiedzę przodków, zawartą w kalendarzu Majańskim, ceremoniach,  rytuałach, inwokacjach, gestach i zrozumieniu niewidzialnych sił, mających wpływ na nasze życie. Głęboko w kulturze Majów zakorzeniony jest kontakt ze światem subtelnych energii, które przywołuje się podczas codziennego życia, aby pomagały nam zachować zdrowie, kontakt z Naturą i własną energią oraz wspierać w każdym momencie życia.

TATA PEDRO CRUZ – JEDEN Z NIEWIELU ŻYJĄCYCH JESZCZE CZŁONKÓW RADY MAJAŃSKIEJ STARSZYZNY TZ’UTUJIL, KTÓRA JEST ODNOGĄ MAJÓW QUI-CHE. PRZEWODNIK DUCHOWY ORAZ AMBASADOR ŚWIATOWEGO POKOJU W ROKU 2005. JEST STRAŻNIKIEM CZASU KALENDARZA MAJÓW, LIDEREM CEREMONIALNYM I UZDROWICIELEM.

NANA MARINA CRUZ – MAJAŃSKA UZDROWICIELKA I CZŁONKINI STARSZYZNY, STRAŻNICZKA DNIA, ZIELARKA. PROWADZI CEREMONIE OGNIA, KAKAO, TYTONIU, MAJAŃSKIE SZAŁASY POTÓW. PROPAGATORKA WIEDZY MAJAŃSKIEJ, CZYNNIE DZIAŁAJĄCA NA RZECZ JĘZYKA, KULTURY I DUCHOWOŚCI MAJÓW. CÓRKA TATY PEDRO

TATA MARIANO DE LEON YAT, 61 LETNI PRZEDSTAWICIEL STARSZYZNY MAJÓW KICHE. ZNANY JAKO „TATA PURO”, ZE WZGLĘDU NA JEGO NIEROZERWALNE POŁĄCZENIE Z TYTONIEM. WYKONUJE CEREMONIE TYTONI, JEST STRAŻNIKIEM CZASU KALENDARZA MAJÓW, UZDROWICIELEM TYTONIEM, CZŁONKIEM KOMISJI UZNANIA I USTANAWIANIA ŚWIĘTYCH MIEJSC W GWATEMALI. KROCZĄCY DLA ŻYCIA I POKOJU NA ŚWIECIE.

TATA JUAN ISMAEL IXCOL PEREZ, MAJ KICHE ZNANY JAKO „TATA JOVEN”, CZYLI „MŁODY TATA”. ROZPOCZĄŁ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ DUCHOWĄ W MŁODYM WIEKU, A OBECNIE MA 33 LATA. JEST PRZEWODNIKIEM DUCHOWYM, STRAŻNIKIEM CZASU KALENDARZA MAJÓW. WYKONUJE TRADYCYJNE CEREMONIE MAJAŃSKIE, CEREMONIE TYTONIU I JEST UZDROWICIELEM KOŚCI METODĄ PRZODKÓW. JEST CZŁONKIEM ORGANIZACJI AUTORYTETÓW PRZODKÓW SWOJEGO PLEMIENIA. KROCZY DLA ŻYCIA I POKOJU NA ŚWIECIE.

 

oraz Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, nauczycielka rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka .Przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Prowadzi ceremonie ognia, kakao, szałasy potu.

Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur Ameryk oraz Syberii. Przez wiele lat uczyła się i praktykowała z doświadczonymi uzdrowicielami, szamanami, głównie z Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Na przestrzeni prawie 30 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz ponad 20 latach pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha.Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem.

Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej, Środkowej Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen.

W naszym ciele zapisana jest cała nasza historia, wszystkie wydarzenia , emocje, relacje jak i wszystkie odpowiedzi, któryc tak uporczywie szukamy w świecie zewnętrznym. Odpowiedź jest w nas. Ciało jest świątynią ducha, który poprzez nie się przejawia, jest narzędziem magicznym, jest świadomością samą w sobie.Jeśli traktujemy je z szacunkiem i dajemy mu przestrzeń i uwagę żyjemy życiem świadomym, zdrowym i szczęśliwym.

W trakcie warsztatu damy przestrzeń całemu naszemu istnieniu – ciału, emocjom, umysłowi i duszy.

Zapraszam do świętowania i odkrywania autentycznego siebie, poprzez taniec, spontaniczny ruch, improwizację, poszukiwanie nowych form wyrażania siebie, kontakt z drugim człowiekiem, zabawę, eksperymentowanie z ciałem, przestrzenią, rytmem i dźwiękiem. Do celebrowania swojej unikalności, autentyczności i harmonii poprzez różne formy pracy z ciałem.

Zachęcam Was do doświadczenia przygody odkrywania potencjału swojego ciała na nowo, do zaprzyjaźnienia się z nim, umoszczenia, zakorzenienia i zadomowienia się w ciele. Warsztat będzie okazją do zadbania o potrzeby ciała, lecz również do przyjrzenia się zapomnianym, zepchniętym na dno podświadomości rejonom, w których kryją się zarówno niesamowite skarby, jak i nasze nieuświadomione lęki, które z ukrycia mogą nami sterować.

Skoncentrujemy się na tym jak osiągać pełnię – odnaleźć te swoje części, które zagubiły się pośród życiowych doświadczeń i żyć w zgodzie z naturą, czerpać z niej moc i być świadomym, że jesteśmy jej częścią i podlegamy tym samym procesom co ona.

Spróbujemy dotrzeć do wewnętrznych obszarów, które gdzieś nam umknęły w ferworze życia codziennego, których często nie jesteśmy świadomi.Dowiemy się dlaczego pewne sytuacje w naszym życiu wciąż się powtarzają, co mówią do nas nasze emocje ,dlaczego nie doprowadzamy do końca pewnych spraw, co nas blokuje i dlaczego przed byciem w pełni sobą i cieszeniem się życiem w jego wszystkich barwach i odcieniach.

Czy droga, którą wybrałem w życiu jest zgodna z moim Sercem?
Czy jestem zadowolony z tego, kim Jestem?
Czy jestem zadowolony z tego jacy ludzie są wokół mnie?
Czy jestem zadowolony z tego, co robię?
Czy jestem zadowolony z tego w jakim kierunku zmierza moje życie ?
Czy czuję, że żyję pełnią życia ?
Jaki sens ma moje życie?
Jakie jest moje powołanie?
Gdzie znajduje się źródło mojej Mocy i jak pozostawać z nim w kontakcie w codziennym życiu?
Skąd się biorą się depresje, brak motywacji i podatność na stres?
W jaki sposób możemy korzystać z własnego potencjału?
Jak odnaleźć swoją drogę?

Jak rozpoznać to, co nas powstrzymuje lub ogranicza i jak sobie z tym radzić?
to tylko niektóre z pytań na które będziemy sobie odpowiadać podczas warsztatów

Wiedza , którą będziemy się z wami dzielić podczas warsztatów da wam perspektywę wglądu w wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, podniesie waszą świadomość dotyczącą wielu dziedzin waszego życia, roli odgrywanej w filmie zwanym życie, pozwoli na lepsze prowadzenie tego życiowego scenariusza w kierunku najwyższych intencji duszy.

Intencją warsztatu jest odkrycie swoich możliwości, tak by stać się prawdziwym twórcą własnego życia.
Jeżeli chcesz wyjść poza “zaklęte kręgi” powracających problemów, odkryć swój prawdziwy potencjał i zacząć żyć pełnią swoich możliwości, ten warsztat jest dla Ciebie. Już czas aby przypomnieć sobie Kim Jesteś.

– spojrzenie na całą swoją historię życiową z nowej perspektywy
– odkrycie i zrozumienie powtarzalnych wzorców
– możliwość wyjścia poza automatyczne, nawykowe sposoby reagowania
– możliwość dokonania realnej zmiany scenariusza swojego życia
– odkrycie ścieżki kariery zgodnej ze ścieżką serca

W programie warsztatu :

– Majańskie Ceremonie Ognia

– Majańska Kosmologia- Kalendarz Majów – wykłady

– Ceremonia Kakao

– Wykład o świętym tytoniu i jego użyciu w Majańskiej tradycji

– Ceremonie Dźwięku

– taniec, ruch , improwizacja
– integralna praca ze świadomością
– ceremonie muzyczne
– ciało jako instrument
– ciało , emocje , uczucia
– praca z ciałem – świadomość i mądrość ciała
– medytacja – także różne rodzaje medytacji aktywnych ( między innymi dynamiczna Osho )
– odkrywania wewnętrznej wolności, radości i kreatywności
– transformacja starych wzorców – praca z przekonaniami
– praca z głosem i dźwiękiem – odkrywanie uzdrawiającej mocy głosu
– dużo technik relaksacyjnych
– integracja oddechem – praca z oddechem – świadome oddychanie – uwalnianie napięć fizycznych, umysłowych i emocjonalnych poprzez oddech

Na warsztatach gotować  nam będzie Wegekuchnia– czyli Marcin Piniak i Krzysztof Olejnik -pyszne jedzonko rezonujące z tematem dnia, który będzie ściśle powiązanym z procesem naszego warsztatu

Dowiecie się także wielu ciekawych, praktycznych rzeczy  na temat roli energii i świadomości w procesie przygotowywania posiłków.

Inwestycja:  

1990 zł przy wpłacie zaliczki do 20 czerwca po tej dacie cena wzrasta o 200 zł

Cena zawiera koszty : noclegu, wyżywienia , warsztatów, ceremonii,

drewna , materiałów potrzebnych do ceremonii 

Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 500 zł

Miejsce warsztatu : Czarna koło Mińska Mazowieckiego

Wczytuję mapę...
1 990 zł
15 sierpnia 2019 - 21 sierpnia 2019
17:00 - 13:00
Czarna, Czarna, mazowieckie

Organizator

Agnieszka Sypek- Piniak

Nauczyciel

Psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, trenerka rozwoju osobistego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Misterium Życia – warsztaty z udziałem Starszyzny Majańskiej. 15-21.08.2019

Agnieszka Sypek- Piniak
15 sierpnia 2019 - 21 sierpnia 2019
Czarna, Czarna, mazowieckie
6 dni
1 990 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi