Mindfulness. Joga. Medytacja. Oddech.

Prowadzi: Piyush Mittal
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
3 dni
90 zł

Uwaga: Cena 90 zł to kwota zaliczki!

 

Zapraszamy na warsztaty mindfulness, medytacji i jogi, aby dzięki asanom, uważności, technikom oddechowym i medytacji doprowadzić do pełnej harmonii ciała i umysłu. Warsztat składa się z części praktycznej i teoretycznej, aby każdy uczestnik mógł świadomie poznać i wykonywać asany oraz techniki oddechowe.W ramach praktyki będziemy pracować z ciałem, emocjami, myślami i oddechem.

Podczas warsztatu, poprzez mindfulness (czyli praktykę uważności)oraz medytację, będziemy dążyć do harmonii ciała i umysłu. Pogłębimy sztukę koncentracji uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach pojawiających się podczas medytacji aby przenieść te doświadczenia do naszego codziennego życia.Na warsztatach będziemy także praktykować asany jogi oraz poznamy techniki oddechowe. Wszystko po to aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem a umysłem, poczuć spokój i szczęście.Zadbamy o aspekt fizyczny, psychiczny i duchowy aby zachować równowagę między ciałem, umysłem i duszą.

Zajęcia poprowadzi PiyushMittal - wspaniały i ceniony nauczyciel jogi, medytacji, mindfulness, pranajamy i ajurwedy, uczeń mistrza Chandra MohanBhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie. Piyush posiada wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę.Jest założycielem „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy”.Jogę praktykuje od 35 lat.

 

Warsztaty z Piyushem Mittalem to wyjątkowa okazja do pogłębienia i poszerzenia sposobów jaki postrzegasz swoje życie, pracę oraz cały świat.Twoja praca nad twoją „wewnętrzną jaźnią” pomoże Ci w rozwoju osobistym i da Ci możliwości rozumienia życia w pełni: na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym.

 

Podczas warsztatów zrozumiesz podstawowe przyczyny powstawania problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie nauczysz się sposobów radzenia sobie z nimi. Doświadczenia i wiedza, które zdobędziesz umożliwią Ci wcielenie tych rozwiązań w życie.

 

Poznasz również odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zdrowia ciała - fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacji międzyludzkich oraz sposobów na zdrowe, zamożne i szczęśliwe życie bez stresu i cierpienia.

 

MEDYTACJA I MINDFULNESS/ PRAKTYKA UWAŻNOŚCI:

Poprzez medytację i praktykę uważności będziemy dążyć do harmonii ciała i umysłu. Pogłębimy sztukę koncentracji uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach pojawiających się podczas medytacji aby przenieść te doświadczenia do naszego codziennego życia.W ramach praktyki będziemy pracować z ciałem, emocjami, myślami i oddechem.

Praktyka uważności, czyli mindfulness - to skupianie się na byciu tu i teraz (byciu całkowicie obecnym) poprzez koncentrowanie uwagi na wewnętrznych bodźcach płynących od własnych myśli, doświadczeń, uczuć oraz tych zewnętrznych płynących od innych ludzi i od naszych zmysłów.Praktyka uważności nie jest ani treningiem relaksacyjnym ani formą psychoterapii, lecz pomaga nam rozumieć nasze emocje w różnych sytuacjach oraz pomaga nam być ze sobą w pełnej harmonii. Pozwala nam także zrozumieć dlaczego jesteśmy w ciągłym stresie oraz uczy nas jak możemy go redukować. Dzięki niej doświadczamy każdego momentu w całości.

„W dzisiejszych czasach ludzie, pod wpływem łączności nawiązanej ze światem zewnętrznym (poprzez Internet), zapomnieli o tak istotnym wewnętrznym połączeniu między ciałem fizycznym, subtelnym i przyczynowym, zwanym Innernetem. Właśnie to połączenie stanowi o holistycznej tożsamości człowieka!

 

JOGA- ASANY:

Asany jogi  praktykujemy w celu uwolnienia naszego organizmu od wszelkich toksyn, osadów i złogów, a tym samym odblokowania swobodnego przepływu krwi przez naczynia krwionośne (tętnice lub żyły) oraz swobodnego przepływu informacji przez nerwy.

Asany i techniki oddechowe mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego utrzymania i funkcjonowania stawów, mięśni, więzadeł, itp. oraz utrzymania odpowiedniego „ognia” w organizmie. Są niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich przemian metabolicznych, zapewnienia odpowiedniego obiegu utlenionej krwi i energii (Praana). Pomagają w tym mechanizmy automatycznego dowodzenia i kontrolowania mózgu w zakresie całościowego zarządzania zdrowiem.

 

Cała seria ćwiczeń dla wszystkich stawów ciała, przeprowadzona w rytmicznych głębokich i energicznych rundach oddechowych, została opracowana przez Joginów w dalekiej przeszłości. Jest powszechnie znana pod nazwą "SookshmaVyaayaam" lub jako ćwiczenia elastyczności. Zapewnia absolutnie czyste doświadczenie połączenia naszego umysłu z poszczególnymi stawami lub częściami ciała. Praktyki te, uzdrawiają ciało poprzez krążenie krwi i centralna komunikacje nerwową z jego poszczególnymi częściami. Kiedy ciało osiąga dobrą elastyczność, można zacząć ćwiczyć bardziej złożone postawy ciała, zwane Yogaasans, co dodatkowo wzmacnia organizm, zapewnia całkowite zdrowie ciała jak i jego pełną elastyczność.

Joga zaś to nie tylko jogiczne asany i techniki oddechowe/pranajamy, ale największym wyzwaniem w jej praktykowaniu jest dyscyplinowanie naszego procesu myślowego. Zarządzanie procesem myślenia jest kluczem do redukcji stresu. Stres wynikający z dzisiejszego stylu życia pełnego pośpiechu, natłoku informacji, nadmiaru oczekiwań jest głównym czynnikiem prowokującym choroby XXI wieku.

Joga, to dokładny opis człowieka na trzech poziomach:

fizycznym, subtelnym i przyczynowym,

uświadamia „kim my jesteśmy”.

 

PRACA Z ODDECHEM/ PRANAJAMA:

Powszechne rozumienie pojęcia Pranaayam mówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele. Na słowo Pranaayam składają się dwa słowa: Praan(energia życiowa, bez której ciało jest martwe) i Aayaam(rozpiętość czasowa).

„Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Pranajama nie jest celem samym w sobie, ale pomaga zadbać najpierw o zdrowie ciała fizycznego i subtelnego, a potem przenieść się z płaszczyzny fizycznej na subtelną, aby stopniowo zapominać o ciele fizycznym i wyraźnie doświadczać subtelnych zdolności działających zgodnie z wskazówkami ego.”

 

Podczas warsztatu dowiesz się:

 • Co to jest Mindfunessi jak osiągać stan uważności?
 • Co to jest medytacja i jak ją praktykować?
 • Co to jest Pranajama/ praca z oddechem?
 • Jak dzięki medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu?
 • W jaki sposób oddech pomaga podczas praktyki oraz jak można za jego pomocą zlikwidować stres?
 • Jak praktykowac asany jogi?
 • W jaki sposób joga  wpływa na ciało i  umysł?

Dla kogo jest ten warsztat:

 • Dla osób poszukujących równowagi między ciałem, umysłem i duchowością,
 • Dla osób pragnących poprawić jakość życia swojego i swoich bliskich,
 • Dla osób, które są zestresowane, przemęczone i przepracowane.

 

Praktyki podczas warsztatu obejmują:

 • Mindfulness   - techniki obecności
 • Techniki relaksacyjne - Joga Nidra i inne praktyki
 • Medytacja - Różne techniki medytacyjne
 • Ćwiczenia Fizyczne - Asany - joga klasyczna
 • Techniki Oddychania - Pranajamy
 • Cztery ścieżki jogi - karma joga, bhakti joga, jnana joga, dhyana joga
 • Zarządzanie procesem myślenia - Dharna, Dhyana i Samadhi
 • Struktura energetyczna człowieka

 

Warsztaty obejmują część teoretyczną i praktyczną, tak aby każdy mógł świadomie praktykować pranajamę i wykonywać asany.  

 

PROGRAM WARSZTATU:

 

22.X (czwartek)

Przyjazd i rejestracja

20.00-21.30    wykład, medytacja i pranajama

 

23.X (piątek)

7.30 - 9.00      poranna praktyka i pranajama

10.30 - 13.00  wykład i praktyka

16.30 - 18.30  wykład i praktyka

20.00 - 21.30  wykład, medytacja i pranajama

 

24.X (sobota)

7.30 - 9.00      poranna praktyka i pranajama

10.30 - 13.00  wykład i praktyka

16.30 - 18.30  wykład i praktyka

20.00 - 21.30  wykład, medytacja i pranajama

 

25.X (niedziela)

7.30 - 9.00      poranna praktyka i pranajama

10.30 - 13.00  wykład i praktyka

 

Co zabrać ze sobą:

 • wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
 • matę;
 • coś do zapisywania refleksji

 

Prowadzący: PIYUSH MITTAL

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeuty ajurwedyjskiego).

Uczeń mistrza Chandra MohanBhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness.

Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2019) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami AjurwedyDhananjiNanayakkar i KushanemPathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej na Politechnice Opolskiej.

Założyciel i prezes Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy(od 2017 roku). Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

 

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od SwamiSivapriyananda. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.

 

Jogę praktykuje od 35 lat. Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.

 

WARSZTAT JEST PROWADZONY W JĘZYKU POLSKIM!

 

TERMIN:                            

22 października – 25 października 2020

 

ROZPOCZĘCIE:                

22 października o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w czwartek)

 

ZAKOŃCZENIE:               

25 października o godz.14  (kończymy obiadem w niedzielę)

 

CENA WARSZTATU:      

900 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia

 

CENA POBYTU:           

wyżywienie 85 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie);

noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc;

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

 

MIEJSCE:                      

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”

Nowe Kawkowo k. Olsztyna

 

ZAPISY: 

 1. Warunkiem rejestracji miejsca na warsztacie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki za warsztat w wysokości 90 zł poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej.
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
 5. Zaliczkę za pobyt  w wysokości 190 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego  „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  22-25.X.2020”.
 1. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty
  na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.
  W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
Wczytuję mapę...
90 zł
22 października 2020 - 25 października 2020
18:00 - 18:00
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Avatar

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Mindfulness. Joga. Medytacja. Oddech.. Prowadzi: Piyush Mittal

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
22 października 2020 - 25 października 2020
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
3 dni
90 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi