Medytacja uważności Dołącz do Stresoodpornych

w Parku Cytadela
Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało
Poznań
2 godziny
bezpłatne

? Doświadcz medytacji uważności – zredukuj poziom stresu ? Dołącz do stresoodpornych ?

W pędzie życia doświadczamy setek myśli w każdej chwili. Planujemy dzień, tydzień, wakacje, robimy w głowie listę zakupów, spraw do załatwienia. Analizujemy, zastanawiamy się, rozważamy scenariusze… Czy można się zatrzymać? Doświadczyć samego siebie, doświadczyć chwili „tu i teraz”. Być ze sobą, być w ciszy, w której usłyszymy i doświadczymy siebie? Jak w szybki sposób osiągnąć wyciszenie?

? Odpowiedzią jest Mindfulness. ? To uważność, sposób kierowania uwagi na nas, na innych czy na świat wokół nas, którą można praktykować w różny sposób np. poprzez medytację czy jogę. Pojęcie zostało stworzone przez Jon’a Kabat-Zinn’a, który w 1979 roku założył Klinikę Redukcji Stresu, gdzie opracowano program redukcji stresu i relaksacji (MBSR). To najbardziej przebadany program Mindfulness, o czym świadczą liczne badania naukowe na temat jego stosowania przy redukcji stresu, obniżeniu ciśnienia, leczeniu łuszczycy czy wspomaganiu leczenia depresji.

Uważność możemy praktykować poprzez medytację. Medytacja uważności to świadome bycie z tym, co się dzieje w danej chwili, bez oczekiwań, bycie w ciszy, próba akceptacji życia – takiego jakie jest, próba wsłuchania się w siebie, doświadczania tego, co przeżywamy, co jest w nas. Metoda bazuje na naturalnej zdolnościach każdego człowieka do relaksacji, skupiania uwagi, świadomości i percepcji.

W uważności możemy doświadczyć siebie, poznać swoje prawdziwe potrzeby, koncentrujmy się na najważniejszych rzeczach w życiu. Uważność prowadzi do rozwoju świadomości i wzrostu samoakceptacji, wsłuchania się w odczucia ciała, emocje, potrzeby i myśli.

Regularne stosowanie takiej medytacji poprawia jakość życia, pogłębia oddech, redukuje poziom odczuwanego stresu, pozwala poznać swoje nawykowe wzorce myślenia, odczuwania i działania, co również wprowadza zmianę sposobu reagowania na stres.

Medytacja uważności obejmuje zarówno oddychanie jak i techniki związane z ruchem i naukę przekierowywania myśli, co pozwala na zwiększenie świadomości bycia „tu i teraz”. Dzięki niej odnajdujemy przestrzeń, w której nie reagujemy nawykowo, ale bardziej świadomie, unikamy konfliktów, kontrolując emocje, doświadczamy głębszego poziomu empatii.

? Jeśli pragniesz doświadczyć bycia „tu i teraz” zapraszamy do wspólnej praktyki w dniu 15.09.2018 roku w Parku Cytadela na godzinę 11.00 (Plac zieleni za ogródkiem restauracji Umberto). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wadelski – terapeuta, którego misją jest redukowanie poziomu odczuwanego stresu w oparciu o techniki oddechowe i pracę z ciałem.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Dołącz do Stresoodpornych, zapraszamy do zapisów na to bezpłatne wydarzenie na naszej stronie www. 

Zaproś znajomych, rodzinę, przyjaciół i wspólnie doświadczmy bycia „tu i teraz” oraz zredukujmy poziom odczuwanego stresu ?

"Medytacja uważności czyni z nas ludzi świadomymi.
Umożliwia zapanowanie harmonii w obszarach umysłu, ciała i ducha.
Dająca dobre samopoczucie poprzez pracę z oddechem, ruchem i obserwację myśli bez przywiązywania się do nich.
To bycie w stanie zatrzymania się będąc w ruchu.
To tak jak żyjesz w jakimś tempie, masz możliwość wglądu w to co się dzieje w każdej chwili, to jest właśnie bycie świadomym i z koncentrowanym"

Krzysztof Wadelski

Wczytuję mapę...
bezpłatne
15 września 2018
11:00 - 12:30
al. Armii Poznań, Poznań, wielkopolskie, 60-101

Organizator

Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało

Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało

<
Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Medytacja uważności Dołącz do Stresoodpornych. w Parku Cytadela

Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało
15 września 2018
al. Armii Poznań, Poznań, wielkopolskie, 60-101
2 godziny
bezpłatne
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi