Letni aktywny wypoczynek z shaolińskim Qigongiem, Nowe Kawkowo

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
6 dni
65 zł

Uwaga: Cena 65 zł to kwota zaliczki.

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej!

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację.

Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę.

Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruchnaszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

PLAN DNIA:

  • 8.00 - śniadanie
  • 10.00 - 11.30 – Shaolin Shi Er Da Jin Gong (shaolińskie 12 ćwiczeń dla wzmocnienia siły 
    i witalności)/ Shaolin Rou quan
  • 13.00 - obiad
  • 15.00 - 16.30 – Shaolin Ba Duan Jin (shaolińskie 8 Kawałków Brokatu)
  • 18.00 – kolacja

Shaolin Shi Er Da Jin Gong (shaolińskie 12 ćwiczeń dla wzmocnienia siły i witalności) – system wzmacniający mięśnie bez używania obciążeń oraz podbudowujący naszą energetykę. Wzmacniając mięśnie zachowujemy ich elastyczność nie rozbudowując masy.

Shaolin Rou quan (shaolińskie „Taiji quan”) – wykonywany jako system zdrowotny wzmacnia energię witalną oraz jej przepływ w meridianach, poprawia krążenie krwi a w dłuższej perspektywie przedłuża życie.

Shaolin Ba Duan Jin (shaolińskie 8 Kawałków Brokatu) – 8 ćwiczeń działających korzystnie na układ ruchu i narządy wewnętrzne. 8 Kawałków Brokatu pierwotnie powstał 800 lat temu. My będziemy poznawać wersję od mistrza Shi De Honga z klasztoru Shaolin, który stworzył ją, aby zapobiegać współczesnym dolegliwościom.

 

Na zdjęciu Rafał Becker i mistrz Shi De Hong

SZCZEGÓŁY WARSZTATU

TERMIN:

15 - 21.07.2018

ROZPOCZĘCIE

15.VII (sobota), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE

21.VII (sobota), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz", 
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

650 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU

Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)

Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc

Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

ZAPISY:

1.      Rezerwacja miejsca na warsztacie przebiega poprzez  wpłatę bezzwrotnej zaliczki za warsztat w wysokości 65 zł poprzez  portal Strefa Rozwoju.pl -  formularz poniżej;

2.      Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia;

3.      Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4.      Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);

5.      Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 15-21.VII.2018”;

6.      Zaliczka za pobyt  jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki za pobyt ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! 
Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

PROWADZĄCY

 

Becker Rafał

Instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 5 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrzów z Klasztoru Shaolin.

Medytację uprawia od wielu lat. Od 1998 roku uczeń Mindrolling Dzietsyn Khandro Rinpocze – wybitnej mistrzyni buddyzmu tybetańskiego, która naucza regularnie zarówno na Dalekim Wschodzie jak i na Zachodzie. To właśnie ona zgodziła się, aby Rafał nauczał medytacji nie buddystów przybliżając ją wszystkim potrzebującym uspokoić swój umysł i ukoić swoje zszargane nerwy.

Rafał intensywnie studiuje także Tradycyjną Medycynę Chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu.

Wczytuję mapę...
65 zł
15 lipca 2018 - 21 lipca 2018
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Letni aktywny wypoczynek z shaolińskim Qigongiem, Nowe Kawkowo.

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
15 lipca 2018 - 21 lipca 2018
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
6 dni
65 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi