Kurs (TFH) stop. II Kinezjologia Stosowana
DOTYK DLA ZDROWIA
*Dla osób, którzy ukończyli kurs stopnia I

Kiedy: 16 – 18 listopada 2018

Gdzie: Pracownia Uwolnij Ciało, Poznań ul. Nehringa 6/6

Prowadzi Antoni Szczerba
Licencjonowany instruktor International College w Zurychu
Uczestnicy kursu otrzymają Zaświadczenie z Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów

Słów kilka o metodzie:
Kinezjologia Stosowana została stworzona przez dwóch lekarzy dr George Goodhearta oraz dr Johna Thie. Można powiedzieć, że jest to rozszerzona instrukcja obsługi ciała ludzkiego i każdy może się tego nauczyć. Wszechstronność metody sprawiła, że kinezjologia stosowana została opatentowana także pod nazwą „Dotyk dla Zdrowia” (Touch for Health) i w tej wersji służy osobom, które nie posiadają żadnej wiedzy medycznej, a techniki kinezjologiczne traktują, jako dodatkowe wsparcie dla zdrowia swojego i bliskich. Metoda została uznana i stosowana w Stanach Zjednoczonych, Kandzie, Australii, Japonii, a także w większości krajów Unii Europejskiej: Dania, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Czechy, a w Austrii uznana jako gałąź medycyny konwencjonalnej.

Metoda należy do nowoczesnych bezinwazyjnych technik manualnych, pozwalająca odblokować układ limfatyczny, a co za tym idzie regulację układu hormonalnego i poprawę gospodarki wodnej organizmu, powodując detoksykację. Techniki mięśniowe pozwalają na rozładowanie napięcia, usunięciu bólu, poprawy wad postawy i wiele innych. 
Zestaw narzędzi dopełniają techniki aktywizujące tzw. punkty biologicznie aktywne, położone w większości na przebiegu dużych naczyń krwionośnych, limfatycznych lub wiązek nerwów. Sztuka polega na właściwej stymulacji i doborze punktów. Niektóre miejsca uciskamy, inne delikatnie dotykamy. Kinezjologia posiada znacznie mniej przeciwwskazań do stosowania niż większość klasycznych technik manualnych. 

Z DOTYKU DLA ZDROWIA wywodzi się również GIMNASTYKA MÓZGU, zwana też KINEZJOLOGIĄ EDUKACYJNĄ lub METODĄ DENNISONA. Jest to zestaw ćwiczeń usprawniających współdziałanie obu półkul mózgowych. Wpływają one na rozwój inteligencji oraz poprawę równowagi psychofizycznej.

„Organizm człowieka traktujemy jak całość. Wszystko, co dzieje się w głowie, i co w postaci pokarmu przechodzi przez usta ma wpływ na całe ciało”– tłumaczy dr John Thie, współtwórca Kinezjologii Stosowanej, wykładowca Uniwersytetu Pepperdine w Malibu, Uniwersytetu w Antiochii oraz Szkole Zdrowia Publicznego w Berkeley.„Organizm reaguje podobnie jak rodzina, gdy coś zdarzy się jednemu z jej członków, wywiera to mniejszy lub większy wpływ na wszystkich pozostałych członków tej rodziny.

Tematyka kursu II stopnia:

  1. Podstawy filozofii medycyny chińskiej
  2. Reguła pięciu elementów, cykl Sheng i Ko
  3. Kolory
  4. Punkty akupresury (wzmocnienie mięśni)
  5. Prawo południa i północy
  6. Równoważenie przepływu energii w organizmie (tama, trójkąt, kwadrat, pora dnia)
  7. Punkty alarmowe
  8. Odblokowanie uczuciowe na przyszłość
  9. Rozluźnianie mięśni poprzez oddziaływanie na komórki wrzecionowate
  10. Mięśnie dodatkowe: szyi, ramienno-promieniowy, czworoboczny-część środkowa i dolna, brzucha-proste, strzałkowy, biodrowy, przywodziciele, gruszkowaty, krawiecki, podkolanowy, równoległoboczny, naramienny-część środkowa i tylna, czworoboczny lędźwi

Termin: 16 – 18 listopada 2018
Piątek  16 listopada godz.17.00 – 20.00
Sobota 17 listopada godz. 9.00 – 18.00 (godzinna przerwa obiadowa)
Niedziela  18 listopada godz. 9.00 – 16.00

Miejsce: Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało, Poznań, ul. Nehringa 6/6

Koszt: 490 zł
250 zł – dla osób powtarzających stop. II