II Konferencja online Magazynu E!stilo ,,Zdrowe Dzieci i Relacje w Rodzinie”

Krzysztof Mencel
Cały świat
2 dni
różne ceny

Konferencja naturemediacji „Zdrowe dzieci i relacje w rodzinie”

30-31 maja 2020 r. 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

  • na czym polega zdrowe odżywianie i jak budować odporność u dziecka
  • czym jest holistyczna edukacja i czy jest możliwa
  • jak uczyć dzieci radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami
  • czym jest świadome wychowanie i jak wykorzystać wiedzę o nim w życiu codziennym
  • jaki wpływ na rozwój Twojego dziecka ma wolność i dyscyplina 
  • dlaczego relacje między rodzicami mają wpływ na stan umysłu i zdrowia dziecka

 

Jeśli mogłabyś podarować coś swojemu dziecku, najcenniejszy dar. Co by to było? 
To Twoja wiedza i świadomość na temat jego prawdziwych potrzeb rozwojowych i zdrowotnych. 

 
Podczas konferencji Estilo online poznasz wielu ekspertów i po prostu wspaniałych ludzi, którzy podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zdrowia i wychowania dzieci. Dowiesz się, jakie są prawdziwe, naturalne potrzeby Twojego dziecka. W jaki sposób rozwój dziecka zależy od stanu całej rodziny.
 
Wszyscy nasi wykładowcy prezentują tzw. holistyczne podejście czyli uwzględniające potrzeby Ciała, Umysłu i Ducha.
 
 
Zajęcia poprowadzą:
 
Krzysztof Mencel
Edukator zdrowotny, coach zdrowia, trener technik rozwoju osobistego i zarządzania stresem, który od wielu lat nieustannie poszukuje prostych i skutecznych metod podnoszenia jakości życia i wspierania zdrowia.
 
 
 
Wanda Kruszyńska
Terapeutka masaży i terapii ajurwedysjkich, trenerka, Specjalistka Opieki popołogowej - Ajurdoula.  W 2010 ukończyła 6 miesięczne szkolenie w Sri Sri Ayurveda Wellness and Spa w Kanadzie. W 2011 roku doszkalała się w Polsce w Centrum Ajurwedy u Izabelli Demozzi, w Stanach Zjednoczonych w Ayurveda Institute u dr Vasanta Lada oraz w Ayurved Sadhana u dr Bharata Vaiji.

 

Sylwia Anderson-Hanney
Pedagog, Profilaktyk społeczny, Terapeuta, Prekursorka Pozytywnej Dyscypliny. Z zawodu pedagog, profilaktyk społeczny, terapeuta. Prekursorka Pozytywnej Dyscypliny (PD) i pierwszy Trener PD w Polsce. Jest też wydawcą książek związanych z PD. Sylwia przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów dla rodziców i nauczycieli, certyfikowała ponad 100 edukatorów Pozytywnej Dyscypliny w Polsce. Od 2017 jest liderem na Polskę z ramienia PDA – Positive Discipline Association.

dr n. med. Marzanna Radziszewska
Lekarz laryngolog i audiolog, ekspert i wykładowca w dziedzinie psychobiologii, czyli wiedzy o wpływie świadomości na zdrowie, która od wielu lat z powodzeniem łączy w praktyce zawodowej wiedzę akademicką z naturalnymi metodami wspierania zdrowia.
 
 
Barbara Bendel
Trener, coach biznesowy, trener uważności. Ukończyła m.in. certyfikowane szkolenia na systemowego doradcę (Institut for systemic studies w Hamburgu), międzynarodowy kurs Co Active Coaching (Coaching Training Institut USA), posiada dyplom międzynarodowej Trenerki Sri Sri Jogi (Cerfitied by the AZUSH Ministery of India 2017 ) i Stressmanagement (Sri Sri School of Yoga and IAOLF). Trenerka TLEX Training Institute.
 
Magda Żołądek
Założycielka pierwszego polskiego HappyNest Center – 500 m2 przestrzeni rozwoju i mocy dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych. Nauczycielka technik oddechowych i medytacji AOL, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Pracuje z oddechem i uwalnianiem emocji metodą Hawkinsa, prowadzi terapeutyczne sesje masażu Dotyk Motyla wg Evy Reich. 
 
Bartłomiej Filipek
Trener skuteczności i wolności emocjonalnej, twórca metody POMOC, wydawca portalu StrefaRozwoju.pl. Zmagając się z osobistym kryzysem, prawie dwie dekady temu, przekonał się o ogromnej sile narzędzi psychoterapeutycznych i rozwojowych. Wtedy zdecydował się studiować różne metody pomagania ludziom. Opracował system 7 prostych ćwiczeń, dzięki którym każdy może samodzielnie uwolnić się od ograniczeń.
 
 
 
Monika Popowicz
Mgr pedagogiki, certyfikowana psychoonkolog, psychoterapeutka, trener, coach ACC ICF. Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO). Uzyskała certyfikaty terapeuty RTZ I oraz terapeuty Programu Simontona w Simonton Cancer Center. Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu. 

Agnieszka Majksner
Gotowanie to moja pasja i sposób na życie. Karmię innych tak jak sama chciałabym być karmiona: jedzenie ma być przyjemnością i mieć dobroczynny wpływ na nasz organizm. Wciąż się uczę i poszukuję, by inspirować innych, dzielić się wiedzą i praktyką, którą zdobyłam na przestrzeni 16 lat pracy. W mojej kuchni przyświeca mi cel: karmić zdrowo, odżywczo, w sposób zbilansowany i odpowiedni do pory roku. 

Dr Radha Jindal
Jest pionierem i złotym medalistą Sri Sri College of Ayurvedic Sciences and Research, Bangalore. Po ukończeniu studiów w Ayurveda tytułem „Ayurvedacharya” (BAMS) na Uniwersytecie Zdrowia i Nauk Rajiv Gandhi w Bangalore, ukończyła również studia w dziedzinie Ajurwedyjskiej Pediatrii (Kaumarabhritya) z tytułem „Ayurvedavachaspati (MD) z SDM College of Ayurveda, Hassan. Dr Radha Jindal ma rozległą praktyczną wiedzę na temat opieki nad noworodkami i chorób dziecięcych z ponad 8-letnim doświadczeniem.

Anna Jakubowska
Trener umiejętności poznawczych i psychospołecznych, wykładowca uniwersytecki na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Glottodydaktyk i metodyk nauczania języków obcych z długą praktyką. Obecnie szkoli z efektywnego uczenia się, z technik pamięciowych i sketchnotingu – notatek rysunkowych wspierających zapamiętywanie. Prowadzi również warsztaty budowania dobrostanu psychicznego.

Urszula Sarnecka
Trener, coach. Z wykształcenia pedagog, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, mówca motywacyjny i ekonomista.  Z zamiłowania i pasji od ponad 13 lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską, a od kilku lat Totalną Biologią, mądrością Kabbalah oraz wszelką wiedzą, która ułatwia naszą codzienność w relacji z samym z sobą i w relacjach międzyludzkich. 

 

Agnieszka Wiśniewska
Fundatorka, Przewodnicząca Rady  Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru, założycielka Fundacji oraz inicjatorka akcji Słodkie Życie Bez Cukru. Dietetyk, naturopeutka, doradczyni żywieniowa, muzyk, instruktorka jogi, instruktorka harcerska. Pomaga dotrzeć do potrzeb własnego ciała i nawiązać z nim kontakt. Prowadzi zajęcia gotowania intuicyjnego. 

 

Dominika Łakomska
Aktorka i reżyserka teatralna. filmowa i dubbingowa, wegetarianka, mama 11 letniej Jaśminki. Pracuje w teatrze, telewizji i dubbingu, znana z głównych ról w serialach „Egzamin z życia”, „Klub Szalonych Dziewic”, „Oko za oko” czy „M jak miłość” i „Pierwsza miłość”. Jej głos można usłyszeć w wielu kreskówkach (jest mamą Vampiriny i Barbie, Białym Diamentem w Steven Universe) i popularnych grach komputerowych (Wiedźmin, The last of us2, Fortnite). 

 

Giorgio Minecci
Dynamiczny i inspirujący, międzynarodowy nauczyciel The Art of Living, pochodzący z Włoch. Zawodowo był profesjonalnym aktorem, obecnie swoje życie oddał uczeniu jogi oraz medytacji. Nauczał w ponad 30 krajach, prowadził również program Prison Smart dla ponad tysiąca więźniów.

 

 

Anna Brzozowska
Człowiek, kobieta, była żona, matka, kochanka . Fizjoterapeutka z 23 letnim stażem pracy z niemowlętami , dziećmi przedszkolnymi , szkolnymi. Terapeutka sensoryczna, czaszkowo-krzyżowa , ustawiacz systemowy. Od roku prowadzi szkołę dla ustawiaczy . Pochodzi z Warmii, mieszka w Warszawie , prowadzi Pracownię Ciała i Duszy .

 

Plan konferencji
SOBOTA

7.30-8.30

Relaksacyjna joga dla każdego, rozluźniające ćwiczenia oddechowe, wspólna relaksacja.
Sesja nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania fizycznego.

Basia Bendel - nauczycielka jogi, trenerka mindfulness i technik oddechowych, coach biznesu

8.30 - 9.00

Wspólne przygotowanie zdrowego śniadania

Aga Majksner - właścicielka restauracji Zupitto.pl

9.00 - 9.15

Otwarcie konferencji

Krzysztof Mencel - założyciel konferencji Estilo, holistyczny coach zdrowia

Magdalena Żołądek - współorganizatorka konferencji, założycielka HappyNest Center

9.15 -10.15

Krzysztof Mencel, Ewa Rodak Mencel
Jak wychowywać zdrowe dzieci. Inspiracje, doświadczenia i praktyczny program”

Ewa Rodak Mencel, psycholog
Krzysztof Mencel holistyczny coach zdrowia Rodzice trójki córek.

10.15 - 10.30

Sesja pobudzających ćwiczeń oddechowych i zabawy

 

10.30 - 12.30

dr n med. Marzanna Radziszewska Emocjonalne przyczyny chorób t dzieci - zależy głównie od umysłu i stanu świadomości.

Dr n. med. lekarz, wykładowca i ekspert psychobiologii

12.30 - 12.40 przerwa

Przerwa

 

12.40-13.30

Jak Dzieci mogą radzić sobie ze stresem, praktyczne narzędzia.
+ Wspólna medytacja (dla Uczestników)

Natalia Pisarek - trener mindfulness, trener programów antystresowych dla dzieci

     

13.30-14.30

Wspólne gotowanie

 

14.30 -15.10

Zmienić edukację czy zmienić nasze podejście do edukacji? Jak wesprzeć Dziecko w relacji z nauką?

Anna Jakubowska - trenerka umiejętności poznawczych i psychospołecznych, wykładowca uniwersytecki

15.15 - 16.15

Pozytywna Dyscyplina - jak połączyć miłość i szacunek do Dziecka z realizacją celów i odpowiedzialnością.

Sylwia Anderson Hanney - założycielka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców i Nauczycieli w Polsce

16.15 - 16.30

Joga śmiechu

Karin Lesiak - trenerka jogi śmiechu

16.30 - 17.30

Jakie są przyczyny i jak radzić sobie z nałogami u Dzieci i Nastolatków?

Ula Sarnecka - trenerka, coach, ekspert totalnej biologii

17.30 - 18.00

Sposoby na szczęśliwe życie w Rodzinie oraz jak spokój wpływa na chęć dzielenia się i pomocy innym.

Marcin i Monika Rybaccy - szczęśliwe małżeństwo, inicjatorzy akcji charytatywnych, liderzy fundacji Podaruj Wakacje Dzieciom

18.00 - 18.05

Przerwa

 

18.05 - 19:00

Prawidłowe żywienie i dbałość o zdrowie Dzieci – wg Ajurwedy.

dr Radha Jindal - doktor Ajurwedy

     

Niedziela

7.30-8.30

Relaksacyjna joga dla każdego, rozluźniające ćwiczenia oddechowe, wspólna relaksacja. Sesja nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania fizycznego.

Basia Bendel - nauczycielka jogi, trenerka mindfulness i technik oddechowych, coach biznesu

8.30-9.00

Wspólne przygotowanie zdrowego śniadania.

 

9.00 - 9.15

Otwarcie konferencji

Krzysztof Mencel, Magdalena Żołądek

     

9.15 -10.00

Jak wprowadzić zdrowsze odżywianie w życie całej Rodziny? Praktyczne spojrzenie dietetyka i Mamy 5-tki Dzieci

Agnieszka Wiśniewska
- dietetyk, założycielka fundacji Szczęśliwi bez cukru, Mama 5-tki Dzieci

10.00-10:50

Wykład/Sesja do ustalenia

 

10.50-11.00

Przerwa

 

11.00-13.00

Zdrowie Dzieci i harmonia w Rodzinie jako efekt zależności rodowych .

Anna Brzozowska - terapeutka systemowa, terapeutka sensoryczna

13.00 - 13:30

Wykład/Sesja do ustalenia

 

13.30-14.30

Wspólne gotowanie zdrowego obiadu.

Aga Majksner - właścicielka restauracji Zupitto.pl

14.30 -15.15

Trening wolności emocjonalnej – jak radzić sobie ze swoimi emocjami i jak przełożyć to na relację z Dzieckiem.

Bartłomiej Filipek – trener wolności emocjonalnej, założyciel strefarozwoju.pl

15.15-17.15.

Jak uaktywnić mózg dziecka? Na bazie najnowszych odkryć neurobiologii z ostatnich 5-iu lat.

Marek Hoffman - psycholog, założyciel i trener Akademii Nauki

17.15 - 18.00

Partnerstwo w związku czyli taniec dwóch energii.

Monika Popowicz - coach, trener relacji partnerskich, nauczyciel jogi

18.00-18.45

Jak wprowadzić pozytywną zmianę w swoje życie. Czyli co dalej po konferencji?

Krzysztof Mencel - wydawca Estilo, założyciel konferencji Estilo, holistyczny coach zdrowia

 

 
Wczytuję mapę...
różne ceny
30 maja 2020 - 31 maja 2020
Cały świat, Cały świat

Organizator

Krzysztof Mencel

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

II Konferencja online Magazynu E!stilo ,,Zdrowe Dzieci i Relacje w Rodzinie”.

Krzysztof Mencel
30 maja 2020 - 31 maja 2020
Cały świat, Cały świat
2 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi