Drzewa leczą. Praktyczny warsztat wykorzystywania leczniczej energii drzew.

prowadzi: Maciej Będkowski
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Nowe Kawkowo
2 dni
28 zł

Uwaga: Cena 28 zł to kwota zaliczki!

 

Nasza historia od niepamiętnych czasów jest związana z drzewami.Drzewa od dawien dawna były ściśle związane z życiem człowieka. Dawały schronienie, z drzew budowaliśmy pierwsze domy, pierwsze statki, którymi odkrywaliśmy świat. Drzewa dają nam soczyste pożywienie, jak również dzięki nim mogliśmy się ogrzać oraz ugotować posiłek.Były i są inspiracją poetów, malarzy oraz pieśniarzy. Są bohaterami wielu legend oraz mitów.
Od zawsze także korzystano z leczniczych właściwości roślin, wierzono, że samo przebywanie w Świętych Gajach uzdrawia  choroby duszy i ciała, a także łączy z Innymi Wymiarami.

Czy w naszych współczesnych  czasach Natura i drzewa są również w stanie pomóc nam się leczyć ? Czy możemy zharmonizować własne biopole dzięki ich naturalnym właściwościom?

Nasza ewolucja doszła już do poziomu, na którym wiemy, że wszystko zbudowane jest
z energii i posiada własną aurę, własne  pole energetyczne.
Serce jest generatorem pola elektromagnetycznego a jego koherencja z umysłem tworzy harmonię, ład i potrafi materializować myśli. Zdjęcia kirlianowskie bardzo wyraźnie pokazują,  podobieństwo pól energetycznych roślin i człowieka.

 Obszerne badania roślin dowodzą, iż biopole drzew wchodzi w interakcję z biopolem człowieka i jest w stanie bardzo pozytywnie wpłynąć na jego stan psychiczny oraz fizyczny.

 Większość chorób ma podłoże psychosomatyczne, często związane z zablokowanym przepływem energii w ciele. Gdy zdamy sobie sprawę z tego iż jesteśmy energią
i rozszerzymy tę myśl o to, że rośliny to też energia, będziemy w stanie czerpać ogromną, wprost niewyczerpaną siłę, energię z tego naturalnego zasobu.

Zadaniem tego kursu jest rozszerzenie świadomości o istocie energetycznej człowieka, oraz wszelkich istot żywych a w szczególności drzew.

Człowiek jest istotą zbudowaną z wody, w zależności od wieku, mamy jej w sobie ok 45% - 90%.Drzewa również zawierają w sobie kilka, a nawet kilkanaście ton wody, której budowa strukturalna jest praktycznie wzorcowa. Samo przebywanie w pobliżu drzew przywraca nam prawidłowe  wzorce  energetyczne.

Wymiana energii między drzewem a człowiekiem.

Wszystko jest wibracją i ma swoją częstotliwość. Zdrowa komórka drga z określoną częstotliwością,grupa komórek o tej samej częstotliwości tworzy organ. Gdy wibracja biopola się zmienia, maleje od np. ciągłego stresu, przepracowania, przebywania w toksycznym środowisku lub szeregu innych czynników, obniża się wibracja naszego ciała fizycznego co prowadzi do szeregu zaburzeń zwanych potocznie chorobami. I tutaj mamy wybór, siegnąć po leki, lub zwrócić się do natury, gdzie wibracja jest wysoka i zdrowa.

Obcowanie z przyrodą jest w tych czasach zbawienne dla człowieka. Gdy włączymy do tego uważność, na chwilę odetniemy się od negatywnych czynników zewnętrznych, zaczniemy być receptywni na energię, która towarzyszy nam od dawien dawna, a którą tym razem świadomie ukierunkujemy na ten element nas samych, który najbardziej potrzebuje jej wsparcia.

Kurs jest oparty o naukowe badania nad życiem roślin,  wykorzystuje wiedzę z zakresu bioenergoterapii, oraz czerpie z technik Samokontroli Umysłu Metodą Silvy. Kurs jest podzielony na część merytoryczną oraz praktyczną z większym nastawieniem na praktykę.

Podczas kursu:

 • najpierw będziemy uczyć się wprowadzać w stan głębokiego odprężenia fizycznego i mentalnego
 • nauczysz się być uważnym, dowiesz się jak myśleć, jak patrzeć, aby być w stanie podłączyć się do biopola drzew
 • następnie będziemy zanurzać się w poszczególne warstwy energetyczne roślin a w szczególności drzew.
 • nauczysz się świadomie przebywać na poziomie głębokiego relaksui tam poznawać nowe punkty odniesienia i rozumienia świata na głębszym poziomie świadomości - w przestrzeni roślin i drzew, które będziesz w stanie wykorzystać w dowolnym miejscu i czasie dla dobra swojego lub swoich najbliższych.

Uczestnicząc w warsztacie:

 • zwiększysz swoją świadomość,
 • uzyskasz umiejętności odczuwania własnego biopola,
 • nauczysz się w jaki sposób wejść w stan głębokiego relaksu,
 • potrenujesz harmonizowanie własnego biopole,
 • doświadczysz uzdrawiających mocy natury

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych, nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania.

To idealne zajęcia dla tych, którzy chcą doprowadzić swoje życie, zdrowie do balansu. Polecam każdemu kto ma problemy ze stresem, bólami głowy, depresją, nerwicą, zasypianiem, trawieniem, oraz odczuwa nadmierne zużycie sił życiowych.

Na warsztacie spotkasz ludzi o podobnych zainteresowaniach, skosztujesz wegetariańskich potraw, zresetujesz umysł przebywając w przepięknym ośrodku położonym w środku lasu. Doświadczysz głębokiego spotkania z naturą i zabierzesz ze sobą praktyczne umiejętności czerpania energii z natury.

Harmonogram zajęć:

Piątek 18.X

18:30 kolacja

19:00 zakwaterowanie

20:00 spotkanie organizacyjne i wspólna medytacja.

Sobota 19.X

9:00   Śniadanie

10.00-14.00 Zajęcia

14.00  Obiad

15.00-16.00 Czas wolny w naturze

16.00- 10.00 Zajęcia

19.00  Kolacja

19.00-20.00 Czas wolny

20.00 – 22.00 Zajęcia wieczorne

Niedziela 20.X

9.00  Śniadanie

10.-00-14.00 Zajęcia w terenie

14.00   Obiad

Polecane lektury:

 • Peter Wohlleben: “Sekretne Życie Drzew” Peter Wohlleben
 • Jaśmin i Michael Reid : “Energia Drzew Ich Aura i Moc Uzdrawiania”
 • Arvay: “Uzdrawiająca Moc Lasu”
 • Manfred Himmel: “Drzewa Pomagają Leczyć”
 • Peter Tomkins and Christopher Bird: “The Secret Life Of Plants”
 • Sharlyn Hidalgo: ”The Healing Power Of Trees”
 • John Baker: “Power Of Trees”

MACIEJ BĘDKOWSKI

 Prowadzący Maciej Będkowski jest Mistrzem Bioenergoterapii, międzynarodowym instruktorem Metody Silvy,  Mistrzem Nauczycielem Reiki. Od 2005 z pasją zajmuje się medycyną wibracyjną oraz szeroko pojętym samorozwojem. Jego nauczyciele to czołówka polskich bioenergoterapeutów: Ryszard Ulman, Jerzy Strączyński, Jaga Rey, Jarosław Centes, Lech Borc,  oraz mistrzów pokrewnych dziedzin takich jak Rediestezja Terapeutyczna – Jacek Bujnowski, Muzykoterapia Komórkowa – Barbara Romanowska,  Metoda Bronnikowa – Switlana Dozhak,  Reiki – Dariusz Bukała, Widzenie Aury - Regina Sidorkiewicz.

Przez ostatnie 14 lat mieszkał w Londynie gdzie również kształcił się z rozwoju osobistego
u:  T. Harv Eker, Marc Acceta, Thony Robbins, Mateusz Grzesiak, Kamila Rowińska oraz Jacek Walkiewicz. Maciej jest założycielem  organizacji  Life-Mentor (patrz Facebook), wraz z którą skutecznie zorganizował blisko 300 kursów i warsztatów świadomościowych na terenie Londynu oraz w Polsce.

Maciej wykorzystuje swoje umiejętności pracy z biopolem oraz umysłem również w świecie sportu, przygotowując sportowców z wielu dziedzin do mistrzostw polski, Europy jak
i mistrzostw świata. Ma na swoim koncie opracowanie specjalnego treningu mentalnego, który przyczynił się do pobicia rekordu świata w 2016r na torze kolarskim we Włoszech. Obecnie jego sportowym celem jest przegotowanie polskich sportowców do Olimpiady w Tokyo.

Prywatnie od roku przebywa na stałe w Polsce, lubi wszelkie aktywności sportowe,
a szczególnie jazdę na rolkach. Z zamiłowania jest sternikem jachtowym a każdą wolną chwilę najchętniej spędza na łonie przyrody,  gdzie również prowadzi indywidualne sesje terapeutyczne oraz mentoring.

 

Święte Drzewo Życia

O święte drzewo życia

w którego wnętrzu jest moje miejsce.

twoje korzenie nie mają końca,

bowiem gleba na której rośniesz jest nieskończona.

Twoje konary nie napotykają niebieskich granic,

bo nieba, ku którym sie wznosisz,

są bez graniczne.

 

O świete drzewo życia,

w którym początek i koniec czasu

stapiają się w wieczność.

Twój pień nie zna rocznych słoi,

a twe kwiecie pór roku;

Dobro i zło zjednoczyły sie w Tobie.

 

O święte dzrewo życia,

w którym obietnica wiecznej radości

właśnie się spełniła.

Twoje liście szepczą zieloną tajemnicę,

twe gałęzie grają grę zjawisk.

Twój obwód jest twą wysokością,

a Twa wysokość niezgłębioną odchłanią.

 

O święte drzewo życia,

w którego wiecznym wnętrzu jest moje miejsce,

U Twoich korzeni znajduję nieśmiertelne źródło życia.

W Twych gałęziach sięgam w niezmierzoną dal.

W Twoich liściach drżę przed nieznanym szczęściem.

W Twojej żywotności wdychamcały Wszechświat.

W Twym pięknie dostrzegam boską harmonię

W Twoich owocach smakuję słodki nektar Bytu.

W Twych kwiatach czuję święty aromat życia.

Stoisz nieśmiertelne w moim wnętrzu.

Mocny filar ze słonecznego złota,

słowo nie ujrzanego które stało się ciałem.

Bez początku i bez końca rozkwita.

Twoja miłość, którą, wyzbyty siebie jestem. 

 

/Marcel Messing, „Od drzewa życia do…”/

„Mieć w sobie drzewo, żywe drzewo. Tuż pod skórą widzieć zielone liście, wijące się w stopach korzenie, szukające miejsca, w którym mogłyby się przebić na zewnątrz.“ — 

Ann-Marie MacDonald 1958

TERMIN:                         18-20.X. 2019(piątek – niedziela)

 ROZPOCZĘCIE:            18.X  godz. 18.30  (piątek, kolacją)

 ZAKOŃCZENIE:           20.X  godz. 15 (w niedzielę, obiadem)

 CENA WARSZTATU:  280 zł   + koszty zakwaterowania i wyżywienia (uwaga: cena warsztatu jest wyjątkowo promocyjna, gdyż bardzo chcemy zainteresować Was metodą Pracy z energią drzew i jej leczniczymi właściwościami)


CENA POBYTU:            wyżywienie 75 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc

 UWAGA:                         ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

 MIEJSCE:                       Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” Nowe Kawkowo k. Olsztyna

 ZAPISY: 

 1. Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki za warsztat w  wysokości 28 zł poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej.
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
 5. Zaliczkę za pobyt  w wysokości 100 zł prosimy wpłacaćna konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  18-20.X. 2019”.
 6. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłatyna koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
Wczytuję mapę...
28 zł
18 października 2019 - 20 października 2019
01:00 - 01:00
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Drzewa leczą. Praktyczny warsztat wykorzystywania leczniczej energii drzew.. prowadzi: Maciej Będkowski

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
18 października 2019 - 20 października 2019
Nowe Kawkowo 52A, Nowe Kawkowo, warmińsko - mazurskie
2 dni
28 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi