Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii

wanek
Kraków
3 dni
10 zł
Marta Kułaga zaprasza na warsztat: „Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii", który odbędzie się w dniach: 3-4-5 lutego 2016 r. w Krakowie
Jak wiedza o neurobiologii może przyczynić się do tego, że będzie Ci łatwiej podejmować decyzje? Jak pomoże Ci skuteczniej działać w życiu? Jak empatia wpływa na mózg? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w czasie tego warsztatu. Będziemy równolegle doświadczać zmian dzięki ćwiczeniom, jak i poznawać teorię dotyczącą oddziaływania empatii na nasz mózg. Program szkolenia opiera się na metodzie „Porozumienia Bez Przemocy" (Nonviolent Communication NVC) oraz na pracach Sarah Peyton. NVC to sposób komunikacji zwany inaczej językiem serca lub komunikacją empatyczną, której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg, duchowy spadkobierca Gandhiego i uczeń Carla Rogersa. Sarah Payton jest certyfikowaną trenerką NVC, która jednocześnie zajmuje się popularyzacją badań nad mózgiem. Jej warsztat „Rebuilding your brain for empathy" to źródło inspiracji i wiedzy dotyczącej neurobiologii przekazywanej podczas tych dwóch dni szkoleniowych.
Dla wszystkich, którzy:
  • interesują się NVC i chcą zdobyć więcej wiedzy dotyczącej neurobiologii,
  • chcą praktykować i doświadczać empatii,
  • chcą mieć więcej wyboru w sytuacji „zalania emocjami".
Po warsztacie będziesz:
  • znać model budowy mózgu, funkcje kory nowej i układu limbicznego,
  • wiedzieć czym jest neuroplastyczność mózgu, jak działa nerw błędny,
  • rozumieć, jak empatia działa na nasz mózg,
  • umieć pracować z sytuacjami, w których tracisz panowanie nad sobą.
Termin: 3,4,5 lutego 2016 w godz. 9-18 piątek, sobota (1 godzina przerwy na lunch) , 9-16 niedziela (bez przerwy na lunch) Miejsce: Leance, Kraków, ul. Kobierzyńska 24 Prowadzenie: Marta Kułaga Cena: 520 zł za 3 dni Jeśli cena jest jedyna przeszkodą – skontaktuj się. Rozumiem trudności finansowe, są też moim doświadczeniem w życiu i jestem otwarta na inne możliwości wkładu w nasze wzajemne życie.
Feedback po warsztacie: ‚Wielokrotnie po zakończeniu warsztatu „Co się dzieje za kurtyną" wracałam myślami do opowieści Marty o działaniu mózgu i wertowałam przekazane nam materiały. Część teoretyczna warsztatu buduje dla mnie ogólną świadomość procesów zachodzących w mózgu, a jednocześnie relatywnie łatwo ją przyswoić. Poznane informacje pozwoliły mi uzyskać ogólny wgląd w to, co się dzieje z człowiekiem na poziomie neurobiologicznym w różnych sytuacjach, które stają się jego udziałem oraz dostarczyły „bazy teoretycznej" dla pytania: „jak przebiega zmiana?". Ogromne wrażenie zrobiły na mnie materiały otrzymane podczas warsztatów i teraz – po zakończeniu warsztatu – okazały się bardzo użyteczne dla utrwalenia przekazanej przez Martę wiedzy.' Ula Krasny
Prowadząca: Marta Kułaga jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz coachem certyfikowanym w Szkole Profesjonalnego Coachingu. W 2000 roku założyła Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie. Współtworzy też turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączy podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi. Marta mówi, że uskrzydla ją podejmowanie wyzwań i przekraczanie własnych ograniczeń, a także prawdziwy i autentyczny kontakt z niepowtarzalnością i bogactwem drugiego człowieka.
Wczytuję mapę...
10 zł
3 lutego 2017 - 5 lutego 2017
01:00 - 01:00
Kobierzyńska 24, Kraków, małopolskie

Organizator

Avatar

wanek

Dev

Jako developer od kilku lat związany ze Strefą Rozwoju.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii.

wanek
3 lutego 2017 - 5 lutego 2017
Kobierzyńska 24, Kraków, małopolskie
3 dni
10 zł
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi