Biodanza – Taniec Życia, Serca i Wolności.

prowadzi: Cristiano Martins
Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
Warszawa
2 dni
różne ceny

Uwaga: Cena 55 zł i 60 zł to kwoty zaliczki!

 

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)

Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej.To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwianawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

Celem biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.

  • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
  • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
  • Uczyotwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Przemiananastępuje poprzez naukę odczuwania połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią.Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch

Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotnościw ramachpięciu określonych obszarów:witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji.

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca
i tradycyjnych rytuałach.
Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza” z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu –indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

 Biodanza Systemu RolandoToro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka.Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana
w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, a także w pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Harmonogram zajęć:

PIĄTEK (15 listopada)

20:00 – 22:00 BIODANZA

SOBOTA (16listopada):

11:00 – 14:00 BIODANZA

14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek

16:00 – 19:00 BIODANZA

NIEDZIELA (17listopada):

10:00 – 13:00 BIODANZA

13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek

15:00 – 18:00 BIODANZA

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jestkonieczne żadne doświadczenieani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.

PROWADZĄCY: CRISTIANO MARTINS

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt.Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych.

TERMIN:                 

15 - 17 listopada 2019 (piątek– niedziela)

ROZPOCZĘCIE:    

15 listopada godz. 20

ZAKOŃCZENIE:   

17 listopada godz. 18

CENA WARSZTATU:      

550 zł przy wpłacie zaliczki do 15 września

600 zł przy wpłacie zaliczki po 15 września

RABAT:                              

50 zł dla uczestników VIII Festiwalu Tantry i Świadomości

MIEJSCE:               

Warszawa

ZAPISY: 

  1. Warunkiem rejestracji jest wpłata bezzwrotnej zaliczki nr 1 w wysokości 55 zł (przy wpłacie zaliczki nr 2 do 15 września) lub 60 zł (przy wpłacie zaliczki nr 2 po 15 września) poprzez portal Strefa Rozwoju.pl - formularz poniżej.
  2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki nr 2 w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
  3. Brak wpłaty zaliczki nr 2 w ciągu 7 dni anuluje rezerwację udziału w warsztacie. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestniczek!
  4. Zaliczkę nr 2 w wysokości 200 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego  „Tu i Teraz”  z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem:  „zaliczka za warsztat 15-17.XI.2019”.
  5. Zaliczka nr 2 jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
Wczytuję mapę...
różne ceny
15 listopada 2019 - 17 listopada 2019
01:00 - 01:00
Warszawa, Warszawa, mazowieckie

Organizator

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie

Trener

O nie napisał/a notki o sobie.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Biodanza – Taniec Życia, Serca i Wolności.. prowadzi: Cristiano Martins

Ośrodek "TU I TERAZ" w Kawkowie
15 listopada 2019 - 17 listopada 2019
Warszawa, Warszawa, mazowieckie
2 dni
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi