5 Filarów Osobistego Dobrostanu: Antidotum na życiowy stres, czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu

Lidia Czarkowska
Cały świat
1 miesiąc
różne ceny

Wielu osobom poczucie szczęścia wydaje się czymś ulotnym i zależnym od bardzo wielu czynników, na które nie mają wpływu. Myślący w ten sposób ludzie często doświadczają swoistych „wzlotów” i „upadków” emocjonalnych – dużych wahań nastroju. Chwilowa euforia przechodzi we frustrację, ta w poczucie bezsilności, płynącą stąd wściekłość lub smutek i wreszcie w rezygnację. Stres zaczyna rządzić ich życiem, a przecież można inaczej…

Badania nad dobrostanem (wellbeing) psychicznym i trwałym poczuciem szczęścia pokazują, że możemy je aktywnie tworzyć w naszym życiu. Wielu psychologów, socjologów i antropologów wzięło na swój warsztat badawczy te czynniki, które sprawiają, że niektórzy ludzie długoterminowo doświadczają w swoim życiu szczęścia, satysfakcji i spełnienia. Jak się okazało, nie jest to kwestia losu, przeznaczenia ani przypadku, tylko przyjmowanych przez te osoby: 

 • strategii myślenia
 • nawykowych działań oraz
 • praktykowanego stylu życia

Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których poznasz sposób na życie szczęśliwych ludzi 

 • Zrozumiesz psychologiczne mechanizmy tworzenia dobrostanu w 5 sferach własnego życiamaterialnej, fizycznej, emocjonalnej, społecznej i duchowej.
 • Poznasz narzędzia do obniżenia stresu i budowania trwałego poczucia szczęścia.
 • Dopasujesz je do własnej sytuacji życiowej i
 • Wytrenujesz się w ich samodzielnym stosowaniu.

 

Korzyści ze szkolenia

Podczas 6 półtoragodzinnych sesji

 • rozwiniesz umiejętności dbania o własny nastrój, zdrowie i energię życiową,
 • zdiagnozujesz poziomu własnego zestresowania w oparciu o wybrane testy na stres doraźny i długoterminowy oraz identyfikacji głównych przyczyn stresu w swoim życiu,
 • poznasz psychologiczne mechanizmy sprzyjające efektywnemu radzeniu sobie ze stresem oraz metody aktywnego budowania dobrostanu,
 • poznasz praktyczne techniki służące obniżaniu poziomu stresu do optymalnego funkcjonowania,
 • otrzymasz pakiet ćwiczeń poprawiających jakości życia w sferze fizycznej, materialnej, psychicznej, społecznej i duchowej. Nauczysz się je samodzielnie stosować na co dzień.

Dla kogo jest to szkolenie

Dla osób, które:

 • wielokrotnie próbowały coś zmienić w swoim życiu na lepsze i znają wynikającą stąd frustrację, kiedy zmiany okazują się niewystarczające lub nietrwałe,
 • chcą wziąć odpowiedzialność za własne poczucie szczęścia, aby sytuacje zewnętrzne i stres przestały rządzić ich życiem,
 • są gotowe do pracy nad sobą, aby zaprosić konstruktywne zmiany w konkretnym, wybranym przez siebie obszarze.

A także dla:

 • osób, które wspierają innych ludzi w trudnych sytuacjach, aby poznać mechanizmy psychologiczne i praktyczne metody sprzyjające budowaniu i utrzymywaniu osobistego dobrostanu.

 

Przebieg szkolenia

Zajęcia prowadzę metodą warsztatową – oprócz ugruntowanej w psychologii, socjologii i antropologii wiedzy, przekażę Ci wiele konkretnych narzędzi do pracy nad własnym poczuciem szczęścia. Zaproszę Cię do ćwiczeń. Wspólnie dostosujemy wypróbowane techniki do Twojej unikalnej sytuacji życiowej i doświadczysz ich działania w praktyce. A wszystko to w atmosferze akceptacji, szacunku i poszanowania prywatności wobec każdego uczestnika warsztatów.

Zajęcia on-line

Szkolenie obejmuje 6 cotygodniowych sesji (środy, od godz. 19.00), z których każda trwa 90 minut. Czas pomiędzy naszymi spotkaniami możesz wykorzystać na trening - zaproponuję Ci konkretne zadania domowe. Możesz też dzielić się spostrzeżeniami i wątpliwościami z pozostałymi uczestnikami kursu dzięki zamkniętej grupie dyskusyjnej, którą moderuję.

Przygotowuję nagrania wideo wszystkich 6 sesji - masz do nich dostęp przynajmniej przez rok po zakończeniu kursu.

Indywidualna sesja konsultacyjna

Chcę Ci maksymalnie ułatwić wprowadzenie nowych narzędzi dbania o swój dobrostan, czyli nastrój, zdrowie i energię życiową. Dlatego po odbyciu szkolenia zapraszam Cię na dodatkową, bezpłatną sesję konsultacyjną. W ciągu 90 minut pomogę Ci stworzyć Twój własny plan budowania dobrostanu i poczucia szczęścia w wybranych przez Ciebie sferach. Możemy spotkać się twarzą w twarz w Warszawie lub zdalnie poprzez wideo-połączenie.

Najczęściej zadawane pytania

Nie czuję, żeby stres był moim problemem. Nie mam też problemów psychologicznych. Chcę natomiast osiągać w życiu więcej. Działać skuteczniej. Realizować swoje plany i cele. W jaki sposób to szkolenie może mi pomóc?

Cierpię z powodu samotności. Szukam drugiej połówki dla siebie, ale trafiam na niewłaściwych ludzi, albo spotykam się z odrzuceniem. W jaki sposób te warsztaty mogą mi pomóc?

Cierpię na poważną, przewlekłą chorobę. Jak może mi pomóc to szkolenie?

Jak może pomóc psychologia, kiedy moje cierpienie spowodowane jest autentycznymi, materialnymi problemami? Mam prawdziwe powody do smutku, wściekłości i lęku, a nie tylko wahania nastroju, czy problemy z psychiką.


Źródłem mojego cierpienia są inni ludzie. Ich nieczułość, podłość, egoizm… Co mogą zmienić warsztaty, w których to ja uczestniczę, a nie oni? 

Jedna z bliskich mi osób bardzo cierpi, od dawna. Staram się jej pomagać, wspierać ją, ale mam coraz mniej sił. Jak to szkolenie może mi pomóc?

Czy muszę się zwierzać z moich problemów, żeby uzyskać pomoc w ich rozwiązaniu?


Test do samodzielnej oceny poziomu stresu, który pojawił się podczas webinaru promującego ten kurs - kto jest jego autorem i jakie są jego właściwości psychometryczne?

Czy podczas kursu można zadawać pytania prowadzącej?

Jakiego sprzętu i oprogramowania potrzebuję, żeby uczestniczyć w kursie?

Masz inne pytania? Zadaj je Lidii w Komentarzach u dołu tej strony albo przy użyciu funkcji Zapytaj specjalistę.

 

Prowadzący

dr Lidia D. Czarkowskadr Lidia D. Czarkowska jest konsultantką, trenerką, akredytowanym coachem i superwizorką Izby Coachingu. Autorką wielu publikacji poświęconych coachingowi.

Już w dzieciństwie, kiedy pomagała kolegom opanować materiał szkolny z matematyki, fizyki czy biologii, pasjonowało ją to, na jak wiele sposobów różni ludzie postrzegają tę samą rzeczywistość Z ciekawością poszukiwała sposobów, by skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności innym - niezależnie od ich indywidualnych cech. Zdecydowała się studiować psychologię, socjologię, antropologię i pedagogikę. Zebrała w ciągu dwudziestu lat praktyki cały arsenał narzędzi, dzięki którym pomaga innym ludziom doskonalić się i zmieniać własne życie. Uczy też innych (coachów, doradców, trenerów i mentorów) profesjonalnego pomagania.

Jest adiunktem w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, dyrektorem Centrum Coachingu i Mentoringu ALK, kierownikiem studiów podyplomowych: Coaching profesjonalny. Założyła i prowadzi Instytut Jakości Życia. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci, pasjonatką gór i tańca.

 

Obejrzyj bezpłatnie nagranie webinaru z dr Lidią Czarkowską: Odwaga i spokój w obliczu największych życiowych kryzysów

Link do nagrania webinaru

 

Wczytuję mapę...
różne ceny
3 stycznia 2018 - 7 lutego 2018
Cały świat, Cały świat

Organizator

Lidia Czarkowska

Prelegent

dr Lidia D. Czarkowska jest konsultantką, trenerką, akredytowanym coachem i superwizorką Izby Coachingu. Autorką wielu publikacji poświęconych coachingowi.

Już w dzieciństwie, kiedy pomagała kolegom opanować materiał szkolny z matematyki, fizyki czy biologii, pasjonowało ją to, na jak wiele sposobów różni ludzie postrzegają tę samą rzeczywistość Z ciekawością poszukiwała sposobów, by skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności innym – niezależnie od ich indywidualnych cech.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

5 Filarów Osobistego Dobrostanu: Antidotum na życiowy stres, czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu.

Lidia Czarkowska
3 stycznia 2018 - 7 lutego 2018
Cały świat, Cały świat
1 miesiąc
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi