wróć do serca cover

Wróć do serca!

Jak wybierać sobie odpowiednie lektury i je czytać? Czy można wprawić kontrolujący umysł w stan kompletnej konsternacji? Dlaczego tak ważne jest posiadanie żyjącego mistrza duchowego? Tajniki odkrywania życiowego powołania i drogi do samego siebie odsłania w cyklu Sekrety Mistrzów Życia organizatorka spotkań w prawdzie Sagarika Ma.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

Siadam i scalam się ze swoim oddechem, obserwuje wdech i wydech. W ten sposób myśli nie mają dostępu, umysł się uspokaja i wycisza. Na początku medytowałam tak przez godzinę, teraz już wszystko jest dla mnie medytacją. Ale Ty rób to, co Tobie pozwala wyciszyć umysł – jeśli czujesz związek z jakąś tradycją, ścieżką duchową, to podążaj nią i ufaj, że wszystko, co się pojawia, będzie służyło Twojemu duchowemu rozwojowi.

Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

Stań przed półką z książkami o samorozwoju i popatrz na pozycje. Wszystko zależy od Ciebie – jeśli weźmiesz do ręki lekturę i poczujesz, że jej tytuł, fragment treści rezonuje z Tobą, to znaczy, że jest dla Ciebie. Ale nie czytaj jej umysłem, po prostu pożeraj ją, wnikaj w nią, a ona niech wnika w Ciebie. To, co może być dobre dla mnie, niekoniecznie trafi do Ciebie. Szukaj prawdy o sobie… w sobie.

Kto jest Twoim mistrzem?

Podróżowałam u boku Samarpana, od niego otrzymałam swoje nowe imię. Kiedy jesteś gotów, masz otwartość i całym sercem poszukujesz prawdy, mistrz się pojawi. On zobaczy Twoją gotowość i będzie taki, jak potrzebujesz, żeby był, choć mogą to być doświadczenia zarówno delikatne, przyjemne, jak i szorstkie. Ale wszystko ma swój cel i wszystko przejawia się w miłości. Ważne, żeby mieć także wśród mistrzów takiego, który nadal żyje, któremu można zadać pytanie, który może rozwiać niepewności i wzmocnić zaufanie do życia.

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Żeby powiedzieć, kto jest osobą sukcesu, najpierw trzeba ustalić rozumienie tego słowa. Uwarunkowany umysł dzieli ludzi na tych, którzy osiągnęli sukces, i na nieudaczników. Nadaje wartości, ocenia i widzi wszystko w sposób dualny. Ludzie gonią za sukcesem i nie widzą, za czym tak naprawdę biegają i o co im chodzi. Potrzebna jest duża uważność, by zaobserwować złożoność umysłu i pojąć, w jaki sposób nas ogranicza i łapie w pułapki. Ale mamy taką możliwość, gdyż każdy z nas jest czymś więcej niż tylko ograniczonym, uwarunkowanym umysłem, jesteśmy ponad to, jesteśmy czymś więcej niż ciałem, wizerunkiem, rolą, którą przyjmujemy: czy to matki, kobiety, czy mężczyzny… To rozpoznanie, kim naprawdę jesteś, jest wolnością, spokojem i miłością. Można je nazwać sukcesem, a osoby które je osiągnęły – osiągnęły jego najwyższy poziom.

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Moja praktyka jest moją praktyką, nie mogę powiedzieć, że to jedyna słuszna, bo każdy powinien odnaleźć swoją. Taką, z którą będzie czuł najlepsze połączenie, która będzie pozwalała mu wejść w siebie głębiej i głębiej. Mogą ją wesprzeć pytania pogłębiające, przy których mózg często się gubi i tym samym wycisza. Przykładowe to, w zależności od tego, co w danej chwili robisz: „kto to mówi?”, „kto to czyta?”, „kto się denerwuje?”. Musimy oduczyć się przykładania tak wielkiej wagi do myśli, a nauczymy się koncentrować na impulsach i intuicji – tej sile, która prowadzi nas w miłości. Ważne, żeby praktykować, ćwiczyć bycie w teraz, życie z poziomu serca – serca, które zawiera w sobie wszystko, umysł i czakry, jest pełnią i absolutną miłością.

Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Bądź obecny! Poddaj się chwili! Zaufaj! Wróć do serca! Połącz się z sercem!”.

 

Sagarika Ma – od 2013 r. organizatorka spotkań w prawdzie (satsangów), podczas których dzieli się mistycznym wglądem w naturę rzeczy i udziela błogosławieństw, oraz odosobnień. Jej przebudzona obecność jest otwarta na spotkania z każdym, kto szczerze poszukuje prawdy, bez względu na wcześniejsze doświadczenia i ścieżkę duchową. Inspiruje innych swoją naturalną obecnością i przepełniającą miłością, dodaje im odwagi i transformuje podczas spotkań.

Avatar

Sagarika Ma

Sagarika Ma – od 2013 r. organizatorka spotkań w prawdzie (satsangów), podczas których dzieli się mistycznym wglądem w naturę rzeczy i udziela błogosławieństw, oraz odosobnień. Jej przebudzona obecność jest otwarta na spotkania z każdym, kto szczerze poszukuje prawdy, bez względu na wcześniejsze doświadczenia i ścieżkę duchową.

Przejdź do paska narzędzi