Tydzień Mindfulness

Warsztat: Tydzień Mindfulness

Prowadzący:

Tomasz Zalas i Bronisław Świątkowski

Kiedy: 23-29 września 2017 r.

Gdzie: Gościniec Kipnick, położony w Puszczy Piskiej

Warsztat “Tydzień Mindfulness” to kompleksowa pomoc w rozwiązywaniu problemów, których głównym źródłem jest stres oraz brak umiejętności panowania nad własnymi emocjami i umysłem. Weź w nim udział, a zdobędziesz skoncentrowaną wiedzę i umiejętności, które poprawią jakość Twojego życia w wielu wymiarach. Zapraszam do udziału w najbliższym warsztacie.

Wojciech Eichelberger

Jak poprawić jakość własnego życia?

Co zrobić, by żyć lepiej, zdrowiej, z większą radością, mając dobre relacje zawodowe, rodzinne, towarzyskie? Być może marzysz, by żyć bardziej świadomie, swobodnie, przyjemnie? Tylko jak to zrobić? Od czego zacząć? Skąd czerpać energię i wytrwałość?

Może Cię to zdziwi, ale wszystko, co niezbędne, masz już w sobie! To, co musisz zrobić to nawiązać z tym kontakt i rozwijać swoje umiejętności. Wszystko jest w zasięgu Twoich możliwości.

Udaj się na prozdrowotny wypoczynek

Postaw na budowanie zdrowych nawyków życiowych, rozwijanie życzliwości do siebie i innych, pogłębioną samoświadomość i refleksję, a wszystko to wykorzystując różnorodność podejść Mindfulness (m.in. MBSR i MBLC), w dodatku w niezwykłym miejscu, z doskonałym zdrowym wyżywieniem, w kojącym w otoczeniu mazurskiej przyrody.

Dzięki warsztatom:

 • zrozumiesz zjawisko stresu i dowiesz się jak można zarządzać stresem,
 • poznasz techniki odreagowania napięć, techniki relaksacyjne oraz techniki medytacji w nurcie Mindfulness,
 • poznasz metody radzenia sobie z natłokiem myśli i uporczywymi myślami,
 • uświadomisz sobie swoje nawykowe reakcje, wzorce myślowe, przekonania – zarówno te, które Cię wzmacniają, jak i te, które osłabiają,
 • zrozumiesz, czym są emocje, dlaczego tak często przeszkadzają zamiast pomagać,
 • nauczysz się jak sobie z radzić z trudnymi emocjami, dowiesz się, jak wypracować w sobie postawę pełnego zaangażowania i pełnej akceptacji tego, co się wydarza,
 • popatrzysz na swoje życie z dystansu,
 • dokonasz przeglądu swoich ról życiowych, celów długoterminowych,
 • zapoczątkujesz budowanie zdrowych nawyków w swoim życiu,
 • poczujesz przypływ energii i dobrego samopoczucia,
 • poprawisz swoje relacje zawodowe, rodzinne, towarzyskie oraz, co najważniejsze, relacje z sobą!

Warsztaty pomogą Ci szczególnie, jeśli jesteś osobą:

 • doświadczającą w życiu stresu, przeciążenia, trudności,
 • ceniącą aktywny wypoczynek i regenerację,
 • dbającą lub chcącą dbać o swoją kondycję psychofizyczną,
 • otwartą i gotową na zmiany w swoim życiu,
 • zainteresowaną rozwojem samoświadomości,
 • chętną poznania nurtu Mindfulness,
 • zdeterminowaną wykorzystać każdy dzień intensywnego wyjazdu warsztatowego 

Program warsztatów:

Nad szkoleniami i warsztatami realizowanymi przez Instytut Psychoimmunologii czuwa i sprawuje merytoryczną kontrolę Wojciech Eichelberger – jeden z czołowych polskich psychoterapeutów.

W czasie warsztatu będziemy doświadczać, ćwiczyć, rozmawiać, dociekać, odpoczywać, regenerować siły. Będziemy korzystać z dorobku z kilku metod i programów szkoleniowych:

 • „Zarządzanie energią życiową w stresie 8xO”, program opracowany przez Wojciecha Eichelbergera,
 • MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, czyli Metoda Redukcji Stresu w oparciu o rozwój Uważności, którą opracował profesor Jon Kabat-Zinn,
 • MBLC (Mindfulness Based Living Course) czyli Kurs Uważnego Życia według programu brytyjskiego Mindfulness Association, opracowany przez Roba Nairna,
 • oraz Qigong i Jogi.

W czasie warsztatu zakosztujesz zdrowego, uregulowanego trybu aktywności, snu i odżywiania.

Może spodoba ci się na tyle, że zechcesz zachować go na dłużej?

Orientacyjny plan dnia:

07.30 – 08.30 – blok poranny

09.00 – 09.30 – śniadanie

10.00 – 13.00 – blok przedpołudniowy

13.00 – 14.00 – lunch

14.00 – 17.00 – czas wolny

17.00 – 19.00 – blok wieczorny

19.00 – 19.30 – kolacja

20.00 – 22.00 – czas wolny (dla chętnych np.: gra w mafię)

Miejsce:

Gościniec Kipnick, położony w samym sercu Puszczy Piskiej, u wrót Mazur, nad Jeziorem Spychowskim, jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników przyrody i amatorów rodzinnych wakacji. Obiekt leży na trasie słynnego spływu rzeką Krutynią, a swa architekturą – dachówka, czerwona cegła, kamień – nawiązuje do tradycyjnych mazurskich zabudowań.

Prowadzący:

Zajęcia poprowadzą certyfikowani trenerzy Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie, eksperci w dziedzinie zarządzania stresem, zarządzania relacjami, konsultanci wielu firm i organizacji, certyfikowani nauczyciele Mindfulness.

Bronisław Świątkowski

Doświadczony trener, szkoleniowiec, propagator Mindfulness, Jogi, Qigong, relaksacji, medytacji, wykładowca akademicki, menedżer, podróżnik. Jego pasją jest praktykowanie i nauczanie metod rozwojowej pracy z ciałem, oddechem i umysłem – służących zwiększeniu sprawności i poprawie regeneracji psychofizycznej. Wykorzystuje współczesne i tradycyjne systemy ćwiczeń pomocne w osiąganiu równowagi, zdrowia i odporności oraz radzeniu sobie ze stresem, przeciążeniem i trudno kontrolowanymi emocjami. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach i seminariach w Europie, w Chinach, w Indiach.

Tomasz Zalas

Trener, psycholog, coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Collegium Civitas. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz ich wpływem na skuteczne i etyczne przywództwo. Pracował jako specjalista w działach doradztwa i audytu, m.in. w PriceWaterhouseCoopers i w grupie MCI Managment. Uwielbia czytać, biegać i chodzić po górach.

Tomasz Zalas

Trener

Tomasz Zalas – psycholog, trener i coach specjalizujący się w profilaktyce stresu, treningu uważności (mindfulness) oraz ich wpływie na skuteczne i etyczne przywództwo. Pomaga klientom w odkrywaniu i realizacji ich pełnego potencjału, przyglądając się z życzliwością „najciemniejszym stronom ludzkiej osobowości”.

Przejdź do paska narzędzi