Symulacja treningu wysokogórskiego

Symulacja treningu wysokogórskiego

Czy wiesz, że nauczenie się prawidłowego oddychania może ci pomóc odkryć nowy poziom sprawności fizycznej? Oddech ma wpływ zarówno na funkcjonowanie naszego ciała jak i umysłu. Jeśli umiesz kontrolować swój oddech, potrafisz zrobić więcej wkładając w to mniejszy wysiłek.

Ćwiczenia oddechowe symulujące trening wysokogórski pomogą ci osiągnąć nowy poziom wytrzymałości, sprawności i kontroli ciała i umysłu.

Kurs oddechowy symulujący trening wysokogórski to:

  • naturalny doping poprzez zwiększenie produkcji hormonu EPO (erytropoetyna), który pobudza szpik kostny do produkcji erytrocytów, zwiększając transport tlenu przez krew
  • podniesienie progu mleczanowego – mniejsze odczucie zmęczenia podczas treningu,
  • większe panowanie nad umysłem w sytuacji kontrolowanego stresu,
  • wzmocnienie przepony – mięśnia wdechowego,
  • podwyższenie progu tlenowego,
  • zwiększenie wydolności fizycznej,
  • efektywniejsza wymiana gazowa,
  • większe skupienie.

Dopiero zaczynasz przygodę ze zredukowanym oddechem? Nic nie szkodzi! Wypróbuj metodę Butejki i przygotuj się na największe oddechowe wyzwania.

Zapisz się na kurs metody Butejki (Buteyko)

 

anna-ryczek-epp-bioAnna Ryczek – nauczycielka jogi, pasjonatka pracy nad sobą, instruktorka metody Butejki. Jest absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu. Już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała metodą Butejki, która stanowi pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Dzięki Metodzie Butejki poradziła sobie z przestymulowanym układem nerwowym, którego przyczyna leżała w nadmiernym oddychaniu. Zafascynowana tym sposobem pracy z oddechem uzyskała dyplom instruktora metody Butejki w klinice Patricka McKeown. Jest tłumaczką pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Prowadzi grupowe i indywidualne warsztaty oddechowe. Uczy również aerial i vinyasa jogi, relaksacji i mindfulness. Uwielbia chodzić boso i pływać w morzu.

Anna Ryczek

Prelegent

Anna Ryczek – nauczycielka jogi, pasjonatka pracy nad sobą, instruktorka metody Butejki. Jest absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu. Już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną).

Przejdź do paska narzędzi