Agnieszka Klimek

Trener

Trenerka i praktyk Focusingu-Relacji Wewnętrznych. Terapeutka Somatic Experiencing i trakcie szkolenia w modelu traumy rozwojowej wg NARM. Zawsze fascynowało mnie doświadczenie. Bycie w nim, poznawanie, obserwowanie go i towarzyszenie mu. Nigdy nie sądziłam, że to doprowadzi mnie do pracy w obszarze umiejętności psychologicznych i psychoterapeutycznych. I oto tu jestem – co samo w sobie jest kwintesencją doświadczania – otwieranie się na nieznane. Zanim odkryłam dla siebie Focusing, moja droga zawodowa prowadziła przez pracę w roli tłumaczki ustnej, symultanicznej, wspierania komunikacji pomiędzy kulturami i językami (angielski, francuski i hiszpański), zawodowe organizowanie podróży motywacyjnych, co razem stworzyło 20 lat pracy w biznesie w różnych rolach, głównie w pracy projektowej.

Z czasem moje zainteresowanie światem stopniowo nabrało wymiaru bardziej wewnętrznego. Skierowało mnie w stronę psychologii głębi, psychoterapii somatycznej, pracy z ciałem, z felt sense, ze snami i z traumą.

Focusing Relacji Wewnętrznych to jeden z największych darów w moim życiu. To łagodna praktyka docierania do połączenia ze sobą, pomost pomiędzy czuciem się żywym a poczuciem sensu i znaczenia poprzez nie rozdzielanie umysłu od ciała i ciała od umysłu. Każdego dnia, również wtedy kiedy nie jest lekko, Focusing umożliwia mi kontakt i transformację różnych stanów ciała. Uczyłam się Focusingu od niezwykłych nauczycielek, kontynuatorek i innowatorek myśli Eugene’a Gendlina: Ann Weiser Cornell, Barbary McGavin. Ukończyłam 2 letni kurs nauczycielski i szereg szkoleń zaawansowanych: Treasure Maps to the Soul, Navigating the Edge, Releasing the Blocks to Actions, Philosophy, Focusing and Dreams, Focusing Demonstrations wih people new to Focusing.

Przetłumaczyłam na język polski dwie książki o focusingu: Focusing. Mądrość ciała (2015) Podręcznik Focusingu (w przygotowaniu). Jestem członkinią The International Focusing Institute w USA. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie postjungowskim i somatycznym: Psychologia zorientowana na Proces od 2011 r. oraz informalnie od 2013 r. i formalnie od 2015 r. leczenie traumy wg Somatic Experiencing Petera Levine’a, terapii opartej na pracy z głównym konceptem focusingu felt sense. Mam uprawnienia do udzielania indywidualnych sesji Focusingu i prowadzenia szkoleń grupowych z Focusingu-Relacji Wewnętrznych. Włączam elementy Focusingu-Relacji Wewnętrznych do treningów kreatywności „Odwaga tworzenia” wg „Drogi artysty” Julii Cameron. Uczyłam Focusingu w ramach 12 tygodniowego projektu „Odzyskiwanie ciała”. Sesje Focusingu Relacji Wewnętrznych są dla mnie moją praktyką kontaktu z ciałem i psychiką - swoistą medytacją ciała.

Brak nadchodzących wydarzeń
Przejdź do paska narzędzi