vipassana - praktyka, która daje pewność siebie

Vipassana – praktyka, która daje pewność siebie

Jaka praktyka duchowa jest w stanie umożliwić zachowanie spokoju nawet w najtrudniejszych sytuacjach? Która książka stanowi podstawę drogi do rozwoju osobistego i szczęśliwego życia? I co powinna uświadomić sobie każda kobieta? W cyklu „Sekrety Mistrzów Życia” swoimi inspirującymi nawykami i przekonaniami dzieli się trenerka kobiecej pewności siebie Patrycja Załug.

​Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

Po przebudzeniu skupiam się na tym, aby poczuć siebie, w jakich emocjach i energii się obudziłam. Zwykle witam siebie kilkoma ciepłymi słowami wypowiadanymi w myślach. Potem wstaję i przez godzinę praktykuję medytację vipassana. Po medytacji zwykle jeszcze kilka chwil tańczę, żeby osadzić i ugruntować się w ciele.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

„Potęgę teraźniejszości” Eckharta Tolle’a – to absolutna podstawa, jeśli chodzi o rozwój duchowy i szczęśliwe życie. To książka o wyjątkowej energii. Czytając ją, można zarazem intensywnie odczuwać obecność i inspirować się do bycia bardziej tu i teraz.

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Eckhart Tolle, ponieważ w jego sposobie bycia czuć, że żyje w tu i teraz, Beata Pawlikowska, ponieważ robi to, co kocha, i żyje swoją pasją, oraz Brendon Burchard, ponieważ inspiruje i pomaga milionom osób dostrzec wartość ich doświadczeń i sięgać po pełnię potencjału i możliwości.

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Byłaby to praktyka vipassany, czyli obserwowanie i odczuwanie stale zmieniających się doznań w ciele bez reagowania na nie. Uwielbiam ją, ponieważ pomaga uspokoić umysł i dzięki obserwacji stale zmieniających się doznań w ciele uświadamia, że wszystko przemija. Dzięki niej czuję większą zgodę na to, co jest, i nie przywiązuję się do swoich wyobrażeń o tym, jak „powinna” wyglądać rzeczywistość. Regularna praktyka sprawia, że nawet w trudnych sytuacjach zachowuję spokój i pewność siebie.

Jeśli miałbyś/miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Jesteś wartościowa i zasługujesz na piękne życie” – takie przesłanie skierowałabym do kobiet, które wątpią w siebie i swoją wartość. Dlaczego? Bo sama kiedyś byłam taką kobietą.

 

zalu_20161215-103114_1.PNGPatrycja Załugtrenerka kobiecej pewności siebie, współwłaścicielka Akademii Kobiet Sukcesu, założycielka Szkoły Liderek, interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet. Od siedmiu lat z sukcesem prowadzi własny, oparty na pasji biznes, ucząc kobiety przedsiębiorczości i autentycznej pewności siebie w życiu prywatnym i zawodowym. Jej fanpage na Facebooku (Codziennie Pewna Siebie) odwiedza ponad 21 tys. kobiet. Prowadzi autorską audycję na antenie Radia Kolor. Posiada prestiżowy tytuł competent communicator oraz competent leader, nadawany przez Toastmasters International. Jest autorką książek, w tym najnowszej, pt. “Najpierw zadbaj o siebie”. Jej misją jest umacnianie kobiet w poczuciu, że są wartościowe i zasługują na piękne życie. Miłośniczka podróży, tańca i medytacji vipassana, którą regularnie praktykuje.

 

 

Izabela Włodkowska

Izabela Włodkowska

Redaktor

Izabela Włodkowska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi