Gary Weber zdradza, jak osiągnąć szczęście duchowe na co dzień

Dzięki jakim lekturom najłatwiej ujrzymy świat jako harmonijną jedność? I jakie pytanie w największym stopniu pozwala odkrywać wewnętrzną siłę? M.in. o tym w tegotygodniowych Sekretach Mistrzów Życia mówi Gary Weber, neurobiolog, popularyzator idei Nonduality i autor książki „Happiness Beyond Thought: A Practical Guide to Awakening”.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut twojego dnia?

​Pierwsze dziesięć minut po przebudzeniu poświęcam na ćwiczenia jogi, następnie przez czterdzieści minut medytuję metodą transcendentalną, na zakończenie zaś recytuję sanskryckie teksty. Tak wyglądają moje poranki od wielu lat.

Jakie książki dajesz w prezencie lub rekomendujesz innym?

Najczęściej są to moje poradniki: „Happiness Beyond Thought: A Practical Guide to Awakening” i „Dancing Beyond Thought: A Practical Guide to Awakening” oraz książka Ramany Maharshiego pt. „Who am I?”. Wszystkie powyższe pozycje doskonale pokazują ścieżkę Non Duality od strony praktycznej i są poparte bogatym doświadczeniem.

Kiedy myślisz o słowie sukces, kto jako pierwszy przychodzi co do głowy i dlaczego?

Oczywiście indyjski mistyk i filozof Ramana Maharshi, twórca medytacji transcendentalnej, który odkrył skuteczną metodę umożliwiającą osiągnięcie pełni szczęścia. Dzięki praktyce zalecanej przez Maharshiego, polegającej na wyciszeniu i kontemplacji nawet w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, możliwe jest doświadczenie szczęścia duchowego, które wiąże się z wyzbyciem się niskich uczuć, jak zazdrość, gniew czy pycha, spełnieniem w każdym aspekcie życia i poczuciem niezależności zarówno od warunków zewnętrznych, jak i własnych ograniczeń ciała i ducha.

Jeśli miałbyś uprawiać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?

Byłaby to metoda self-inquiry polegająca na wnikliwym badaniu siebie poprzez zadawanie pytań w rodzaju „Kim jestem?”, „Gdzie jestem?” podczas medytacji, w określonych porach lub spontanicznie w ciągu dnia. Praktyka umożliwia skupienie na własnej indywidualności i pozwala odkryć swoją wewnętrzną siłę.

Jeśli mógłbyś umieścić dowolny napis na billboardzie, co by to było?

Tylko jedno krótkie pytanie: „Gdzie jesteś?”

 

Gary Weber – współpracownik na wydziale neurobiologii w Yale, Institute of Noetic Sciences, Bauman Institute, Center for Study of Non-Symbolic Consciousness, John Hopkins University i Pennsylvania State University. Jako autor ma na koncie poradniki, w których uczy, jak osiągnąć szczęście i harmonię dzięki zapanowaniu nad własnym umysłem. Są to: „Happiness Beyond Thought: A Practical Guide to Awakening”, „Dancing Beyond Thought: Bhagavad Gita Verses and Dialogues on Awakening” i „Into the Stillness: Dialogues on Awakening Beyond Thought”. Prowadzi również bloga oraz kanał na YouTubie, na których propaguje idee samodoskonalenia: happinessbeyondthought.blogspot.com oraz Gary Weber – nonduality.

Avatar

Ewa Adamska

Prelegent

Ewa Adamska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi