schodzenie do serca cover

Schodzenie do serca – pielęgnuj swoją duszę

Jak efektywnie i harmonijnie łączyć wiele różnych życiowych aktywności i ról? Gdzie szukać informacji na temat równoległych światów? Co jest siłą porządkującą wszechświat? O tym, jak świadomie i bez strachu przeżywać każdy dzień opowiada w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia” Barbara Ravensdale – założycielka ośrodka odnowy holistycznej Siódmy Las.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

Po otwarciu oczu łapię obrazy ze snów. Póki je pamiętam, zastanawiam się, co znaczą. Potem staram się zakotwiczyć w dniu, który nadchodzi. Ogarniam świadomością zaplanowane spotkania, startuję mentalnie i duchowo do zadań, które mam wpisane w swoim kalendarium. Łączę kilka aktywności. Jestem mamą dorastających dzieci, prowadzę ośrodek warsztatowy, rozwijam kilka projektów holistycznych, jestem terapeutą duchowym, piszę książki. To wszystko wymaga wielowymiarowej gotowości, dyscypliny, kreatywności. Wszystko jest ważne, ale w kwestii priorytetów zdaję się na to, co wybija jako najważniejsze z mojego IQ duszy, czyli z obszaru serca. Poranek to czas, w którym wszystkie tematy dnia rozchylają swoje płatki jak kwiaty na rabacie. I jako taki cały kolorowy bukiet zabieram się do śniadania dla dzieci. Potem spacer z mopsem. Po spacerze jem śniadanie w ciszy, spoglądając na liście kasztanowca. Sprawdzam, jak się miewa moje centrum w piersiach, czy doświadczam tam pełnej stabilności, czy trzeba coś z samą sobą wyjaśnić.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

„Wędrówka dusz” dra Michaela Newtona – wspaniała duchowość stosowana. Newton „zagląda” w wyższe stany świadomości od kilkudziesięciu lat, ma fenomenalne doświadczenie w badaniu Domu Dusz. Lubię jego determinację i ciekawość, z jaką stara się pojąć organizację wyższych światów.

„Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo” dra Ebena Alexandra – przystępnie napisana książka, która dosłownie pokazuje przekrój pionowy przez wyższe światy, czyli zaświaty, które autor przemierzał w czasie komy. Osobisty zapis wielowymiarowych podróży, świetnie zachowanych w świadomości plus osobiste mocowanie się z odkryciem istnienia wieczystej świadomości.

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Hildegarda z Bingen – XII-wieczna benedyktynka, która świadomie wizytowała wyższe wymiary. Łączyła mocno rozwiniętą świadomość z radością życia, szacunkiem do ciała, przedsiębiorczością, budowaniem nowych klasztorów, tworzeniem muzyki, podróżowaniem, chorobą, wątpliwościami, odwagą, aktywnością, uporem, sztuką dyplomacji, wielką inteligencją, bezkompromisowością i… feminizmem 😉

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Najważniejszą dla mnie praktyką jest schodzenie do serca, czyli pielęgnowanie kontaktu ze swoją duszą. Kontakt ze sobą, z prawdą jest dla mnie bardzo ożywczy. Łączę to z „podpięciem” pod kosmos i światło. Świadomie obcuję z wysoko wibrującą świetlistą energią życia. Czuję jej szemranie w swoim ciele. Jestem wtedy na skraju Ziemi i nieba. Nie wyobrażam sobie dnia bez patrzenia na zieleń przyrody.

Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Miłość jest siłą porządkującą wszechświat” – to jest zdanie Hildegardy z Bingen, esencja transformacji, siła transformująca ciemność w światło, chorą tkankę w zdrową, zranienie w harmonię.

„Nie bój się. Dusza, stwórca, anioły i życie wieczne naprawdę istnieją!” – żyjemy w czasach, kiedy wiele osób wątpi w swoją duchową część. Wątpi w istnienie wyższych światów, nie pielęgnuje kontaktu ze swoimi świetlistymi przewodnikami, boi się śmierci fizycznej. A wyższe światy istnieją, i to wcale nie tak daleko, bo w każdym z nas 🙂 

 

Sekrety Mistrzów Życia – Barbara Ravensdale

Barbara Ravensdale – semantyk, terapeuta duchowy, bizneswoman. Prowadzi ośrodek warsztatowy Siódmy Las koło Kazimierza Dolnego oraz Instytut Potencjału Wielowymiarowego „Pro Viriditas”. Współtworzy warszawski ośrodek rozwoju duchowego Collegium Viriditas – Holistyczną Akademię Energii Życia. Pisze książki o swoich doświadczeniach wielowymiarowych, podczas sesji indywidualnych i warsztatów grupowych pracuje autorską metodą technologii wielowymiarowej.

Avatar

Barbara Ravensdale

Nauczyciel

Barbara Ravensdale – semantyk, terapeuta duchowy, bizneswoman. Prowadzi ośrodek warsztatowy Siódmy Las koło Kazimierza Dolnego oraz Instytut Potencjału Wielowymiarowego „Pro Viriditas”. Współtworzy warszawski ośrodek rozwoju duchowego Collegium Viriditas – Holistyczną Akademię Energii Życia.

Przejdź do paska narzędzi