hawajski sposób na piękne życie

Hawajski sposób na piękne życie

Jaka główna wartość jest atrybutem szczęśliwego życia? Swoją receptę na to, jak czerpać z niego pełnymi garściami każdego dnia, przedstawiają w cyklu Strefy Rozwoju „Sekrety mistrzów życia” Danuta i Jerzy Adamczykowie, najbardziej doświadczeni nauczyciele masażu polinezyjskiego w Polsce.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Waszego dnia?

​Po przebudzeniu w piżamach i boso wybiegamy do ogrodu. Nie zważamy na pogodę. Pięknie biega się po rosie, a jeszcze ciekawiej i przyjemnie po miękkim śniegu. Potem Kalana Hula, czyli hawajska praca z żywiołami – forma ładowania się maną. Po powrocie proste śniadanie – przeważnie kasza jęczmienna lub płatki owsiane gotowane na wodzie, z suszonymi owocami i dodatkiem sezonowych. Czasem jest to chleb orkiszowy lub żytni na zakwasie, z warzywami lub pastami z nasion, pieczony w domu.

Jakie książki najczęściej dajecie w prezencie/rekomendujecie i dlaczego?

Właściwie już nie dajemy książek, lecz zachęcamy do ich przeczytania. Jak ktoś się zainteresuje, pożyczamy lub dajemy, albo sam je sobie kupuje. Przekonaliśmy się, że nie zawsze to, co nas zachwyca, podoba się innym, potem książka ląduje na półce. Naszym ulubionym autorem, jeśli chodzi o literaturę huny, jest Serge Kahili King. Polecamy jego książki Szaman miejski czy Bądź mistrzem ukrytego ja. Pokazują one, jak zmieniać swoje życie za pomocą pradawnej wiedzy hawajskich szamanów.

Kiedy myślicie o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Wam do głowy i dlaczego?

​Dla nas sukcesem jest życie w wolności, radości i szczęściu. Kochamy siebie i naszą pracę, która jest dla nas wielką radością. Przykładem na życie są Mary i Alan Earle z Australii, nazywani Pielgrzymami Światła.

Gdybyście do końca życia mogli wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową, którą byście wybrali i dlaczego?

​Już wybraliśmy – jest to nauczanie Kino Mana, hawajskiej pracy z ciałem, której znaczącym elementem jest masaż Lomi Lomi Nui. To niezwykły masaż wykonywany w duchu Aloha, z najwyższym szacunkiem dla osoby masowanej.

Jeśli mielibyście do dyspozycji billboard – co bycie na nim napisali?

Kochaj siebie, a będziesz mógł darzyć bezwarunkową miłością każdego człowieka.

Sekrety Mistrzów Życia - Danuta i Jerzy AdamczykowieDanuta i Jerzy Adamczykowie – najbardziej doświadczeni nauczyciele polinezyjskiego masażu w Polsce.

Danusia zajmuje się masażem polinezyjskim od 1999 r. Jej pierwszą nauczycielką była Susan Pai’iniu Floyd. Uczyła się również masażu Ma-uri u Hemiego Foxa w Ma-uri Institute for Polynesian Healing Arts. Warsztaty trenerskie Kino Mana i Hula Intensive odbyła w Aloha International na Hawajach. Prowadzi kursy masażu Lomi Lomi Nui.

Jurek zajął się masażem w 2004 r. Zaczął od kursu Ma-uri u własnej żony. Lomi Lomi Nui również uczył się najpierw u Danusi, a później u Susan Pai’iniu Floyd. Po kursie Kino Mana i Hula Intensive w Aloha International na Hawajach rozpoczął pracę nauczyciela.

Jerzy Adamczyk

Nauczyciel
Przejdź do paska narzędzi