metoda pięciu rytmów cover

Metoda pięciu rytmów i jej wpływ na życie w zgodzie ze sobą

Jak zmienić spacer po lesie w medytację? Którą niezwykłą książkę można śmiało polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym? I na czym polega wyjątkowość metody pięciu rytmów? W kolejnej odsłonie cyklu „Sekrety Mistrzów Życia” o swoich inspiracjach opowiada Adam Barley – jeden z najbardziej znanych nauczycieli metody pięciu rytmów.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Każdego dnia jestem inny, a ponieważ lubię rozpoczynać dzień w zgodzie ze sobą, mój poranny rytuał polega przede wszystkim na wsłuchaniu się w to, co się we mnie dzieje. Jak się czuję tego ranka? Czego potrzebuję? W zależności od tego mogę tańczyć, medytować, iść na spacer, sprawdzać e-maile z filiżanką herbaty lub dłuższą chwilę spędzić w łóżku. Jednakże tym, co jest najważniejsze, jest ten proces dostrajania się. Tak łatwo jest poruszać się według cudzego programu, ale – nawet gdy tym kimś jest moje wczorajsze ja – nie musi on być dla mnie właściwy dzisiaj. Jednocześnie wykonanie jakiejś fizycznej czynności w pierwszej godzinie po przebudzeniu jest naprawdę dobre. Ważne, by łączyła ona ze sobą moje ciało, serce i umysł, więc gdy idę na spacer po lesie, sprawiam by był medytacją, a gdy piję herbatę, staram się być w pełni obecny w tym procesie.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

Książki Gabrielle Roth – ponieważ zmieniły moje życie i są bardzo dobrze napisane (polskie tłumaczenie jednej z nich).

Książka „The Way of F**k It” (krótka wersja kreskówkowa) Johna C. Parkina i Gai Pollini – ponieważ jest zabawna, błyskotliwa i potrzebna w moim świecie medytacji itd., w którym wszystko bywa cenne.

Trylogię „Mroczne materie” Philipa Pullmana polecam rodzicom jako prezent dla ich dzieci tuż przed wiekiem dojrzewania, a także jako lekturę dla nas – dorosłych. To nadzwyczajna opowieść, która wykracza poza bariery wiekowe.

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Mój brat i najlepszy przyjaciel Matthew. Wiedział, co chce robić, odkąd skończył dziewięć lat i robił to. Jest niesamowicie utalentowanym, zaangażowanym i oryginalnym muzykiem, a także wspaniałym ojcem, za co głęboko go podziwiam.

Jeśli mógłbyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?

Pięć rytmów. Bez wątpienia. Metoda ta obejmuje tak wielką bazę doświadczenia – dostosowuje się do moich potrzeb w miarę upływu lat, pomaga mi poradzić sobie z każdym stanem, w jakim się znajduję oraz pozostawać w łączności z innymi i samym sobą. W ciągu ponad 35 lat badań nie znalazłem niczego, co by było podobnie skuteczne.

Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?

„Głęboko oddychaj i słuchaj”, ponieważ to zmienia wszystko.

Sekrety Mistrzów Życia – Adam Barley

Adam Barley – certyfikowany nauczyciel metody pięciu rytmów. Przez wiele lat zajmował się medytacją i różnymi technikami uzdrawiania i rozwoju osobistego. Od 1988 r. nieustająco i z wielką pasją poświęca się metodzie pięciu rytmów, od 1993 r. prowadzi poświęcone jej warsztaty w całej Europie. Jest jednym z niewielu nauczycieli na świecie, którzy uczą także jej drugiego poziomu, skupiającego się głównie na pracy z emocjami, a także dyplomowanym masażystą i skoczkiem spadochronowym.

Marta Maja Gierczyńska

Nauczyciel

Masaż lomi lomi nui praktykuje od 2007 roku. Jej pierwszymi naczycielami są Danusia i Jurek Adamczykowie. Swoje umiejętności rozwijała na wielu warsztatach prowadzonych przez Susan Pa’iniu Floyd. Jest certyfikowanym nauczycielem Aloha International.

Przejdź do paska narzędzi