recepta na szczęście cover

Recepta na szczęście – Kåre Landfald

Dziś startujemy z nowym cyklem, w którym odkrywamy nawyki i przekonania topowych coachów i ludzi sukcesu. W pierwszej odsłonie poznasz sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu. 

 

Czy chciałbyś uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się, jakie mają poranne rytuały, co czytają, jak definiują sukces i czym kierują się w życiu? Jeśli tak, nasz nowy cykl sekrety mistrzów życia to propozycja dla Ciebie. Co środę będziemy w nim prezentować nawyki, przekonania na temat sukcesu i ulubione lektury wiodących trenerów, twórców modeli i metod coachingowych oraz innych ludzi sukcesu. Krótko i na temat – to Twoja cotygodniowa dawka inspiracji o tym, co jeszcze możesz wypróbować, by zmienić swoje życie na (jeszcze) lepsze!

Przeczytaj już dziś pierwszą odsłonę i poznaj sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu.

Rytuał poranny

Zmienny – nie lubię sztywnej rutyny. Na ten moment 30 minut jogi i 10 minut medytacji. Generalna zasada: brak pośpiechu.

Książki, które rekomendujesz …

​1. „Porozumienie bez przemocy” Marshalla B. Rosenberga

2. „Elements of the real in men” A.H. Almassa

3. „Cud uważności” Thicha Nhata Hanha.

Kiedy myślisz o sukcesie – kto pierwszy przychodzi Ci do głowy?

Mój mistrz zen Thich Nhat Hanh i Nelson Mandela. Obaj łączą poszukiwanie głębokiego pokoju i równowagi wewnętrznej z dynamicznym działaniem i aktywnym zaangażowaniem się w sprawy otaczającego ich świata, rozluźnienie się w to, kim są i bycie w działaniu.

​Jakbyś miał do dyspozycji billboard, co byś na nim napisał?

​„Za czym tęsknisz?”. To pytanie pomaga odzyskać kontakt z naszym sercem i wziąć odpowiedzialność za swoje tęsknoty. Poza tym to pytanie, nie odpowiedź. A życie w pytaniu, nie w odpowiedzi, jest ważnym elementem Zen Coachingu.

 

Kåre LandfaldKåre Landfald – twórca Zen Coachingu. Od 1997 r. pracuje jako konsultant, coach, mediator, menadżer i nauczyciel rozwoju osobistego oraz zarządzania zmianą w org anizacjach. Wcześniej angażował się w działania w obszarze stosunków międzynarodowych, pracując dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz jako konsultant w wielu organizacjach społecznych.

 

 

Adam de Nisau

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, współtwórca Strefy Rozwoju, certyfikowany trener nuChapter i certyfikowany HeartMath coach&mentor. Od prawie 20 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness.

Przejdź do paska narzędzi