Kwarantanna: Naładuj baterie w Strefie Wsparcia

Jak się masz w tym burzliwym czasie? Ostatnio dociera do nas wiele sygnałów od znajomych i członków naszej społeczności, że niepokój wywołany przez docierające zewsząd nowe informacje bywa dla nich nie lada wyzwaniem. Druga skrajna strategia, którą też może zauważasz wokół siebie, to działanie “na strusia”- zupełne odłączenie się od wiadomości i udawanie, że nic się nie dzieje.


  • Jaki jest złoty środek między lękiem a zaprzeczeniem? 
  • Jak być w kontakcie ze swoim emocjami i jednocześnie nie dać się przez nie opanować?
  • Jak podejmować racjonalne decyzje wobec niepewności i być wsparciem dla swoich bliskich?

Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w STREFIE WSPARCIA, którą przygotowaliśmy po to, żebyś miał miejsce, w którym możesz złapać oddech, nabrać nowej perspektywy i wykorzystać ten kryzys, by poznać lepiej siebie i wyjść z niego silniejszym.I. Bezpłatne Wsparcie Indywidualne i Grupowe


1. Jak zastąpić lęk inteligentną troską?

Instytut HeartMath od prawie 30 lat bada sposoby na odzyskanie jasności myślenia i równowagi emocjonalnej, które sprawdzają się zarówno w służbach specjalnych, w policji, jak i w służbie zdrowia. Jako najlepszą odpowiedź emocjonalną na obecną sytuację proponuje zastąpienie lęku “inteligentną  troską” - stanem, w którym klarowniej oceniamy sytuację i mamy zdolność jaśniejszego myślenia, niż kiedy jesteśmy pełni lęku.

Jeśli chcesz się nauczyć, jak osiągać ten stan i poznać dodatkowe narzędzia HeartMath, wyślij swój namiar telefoniczny i trzy alternatywne terminy, kiedy możemy się zdzwonić na bezpłatną 30-minutową konsultację ​przez ten formularz.


2. Jak utrzymać spokój pomimo zagrożeń i niepewności?


Jak utrzymać spokój pomimo zagrożeń i niepewności - jeśli masz ochotę porozmawiać o Twoich obawach i złapać trochę oddechu w większym gronie, specjalnie na czas kwarantanny powstała również bezpłatna grupa treningowa Spokój pomimo zagrożeń i niepewności - trening online.II. Strefa Wsparcia ONLINE


Na Strefie Rozwoju znajdziesz setki artykułów i webinarów o konstruktywnym radzeniu sobie z własnymi emocjami. Żeby Ci ułatwić dotarcie do tych najciekawszych, w ramach Strefy Wsparcia Online podsyłamy poniżej linki do paru z naszych faworytów.


1. Jak radzić sobie z emocjami w obliczu niepewności?

 

Mnóstwo cennych wskazówek dotyczących mądrości emocjonalnej znajdziesz w publikacjach autorstwa założycielki Centrum Coachingu ALK, dr Lidii Czarkowskiej: 


2. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w relacjach z innymi


W sytuacjach kryzysowych zawsze łatwiej o konflikty. Jak konstruktywnie radzić sobie ze złością w relacjach z innymi? 

III. Rozwijaj się i wspieraj walkę z COVID-19


Interesuje Cię jeszcze jakiś konkretny webinar z naszej biblioteki? Do końca marca możesz otrzymać 14-dniowy dostęp do calej biblioteki. Wystarczy, że wesprzesz Ogólnopolską Zbiórkę na Walkę z COVID-19 i wyślesz nam potwierdzenie wpłaty mailem na adres info@strefarozwoju.pl


Trzymaj się ciepło!

Adam i Bartek

PS. Idąc za zaleceniami WHO, usunęliśmy z kalendarium warsztaty grupowe na żywo do końca marca, poza wydarzeniami online i zachęcamy do wirtualnej pracy rozwojowej.

PS2. Komu z Twoich znajomych Strefa Wsparcia mogłaby się najbardziej przydać? Jeśli przychodzi Ci ktoś do głowy, prześlij mu ten artykuł. Może właśnie w Strefie Wsparcia odkryje coś, co mu pomoże z większą lekkością przejść przez ten niełatwy okres.