żyj z lekkością cover

Żyj z lekkością – tantryczny przepis na szczęście i sukces

Jak żyć w zgodzie ze sobą? Jakie poranne rytuały, przekonania dotyczące sukcesu i praktyki pomagają być w kontakcie z własną energią witalną? Prezentujemy nawyki i ulubione lektury jednej z najbardziej doświadczonych nauczycielek tantry w Europie, Prem Santoshi. 

Rytuał poranny – jak zaczynasz dzień?

​Ponieważ dużo podróżuję, moje rytuały poranne zmieniają się. Ale kiedy akurat nie prowadzę warsztatów, lubię zaczynać dzień jogą lub medytacją zaraz po wyjściu z łóżka. Woda z cytryną i ćwiczenia poranne są moim ulubionym sposobem na rozpoczęcie dnia.

1–3 ​książki, które dajesz w prezencie/polecasz?

Kiedy myślisz o słowie „sukces” –  kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy?

Dla mnie sukces jest bezpośrednio związany z rozwojem osobistym i dojrzałością człowieka. Czuję, że kobiety takie jak Gangaji (amerykańska nauczycielka duchowa i autorka książek, której nauczycielem był Sri HWL Poonja, znany jako Papaji, przyp. red.) czy też Byron Katie (autorka książek Kochaj, co masz! i Kłamstwa o miłości, przyp. red.) to ucieleśniają. Jednocześnie odnoszą sukcesy w wymiarze materialnym, dzieląc się swoimi życiowymi odkryciami i przemyśleniami.

Gdybyś do końca życia mogła wykonywać tylko jedną praktykę, co byś wybrała i dlaczego?

Taniec i masaż. To najlepsze sposoby, by spotkać Boga poprzez własną świątynię (moje ciało).

Gdybyś dostała billboard, co byś na nim umieściła?

​Jedną z dwóch sentencji:
„Odpręż się, nic nie jest pod kontrolą” lub
„Kochaj, śmiej się, żyj… z lekkością”. 

***

 Zapraszamy na warsztaty Zielona Tara w Nowym Kawkowie z Prem Santoshi, które odbędą się już w listopadzie. Nie jest za późno, żeby się na nie zapisać i poczuć moc uzdrawiania!

santoshi-zielonataraSantoshi Amor – jedna z najpopularniejszych nauczycielek tantry w Europie. Tantrę i medytację praktykuje od 1995 r., wcześniej była wziętym architektem, swój zawód i życie na Zachodzie porzuciła jednak, by odkrywać swoje prawdziwe powołanie. Kilkanaście lat żyła w międzynarodowej wspólnocie Osho w Punie w Indiach, gdzie poznawała techniki medytacyjne i tantryczne oraz sama prowadziła szkolenia. Tantry uczyła się także u światowej sławy mistrzyni – Sarity, dołączyła też do jej zespołu nauczycieli w Tantrycznej Szkole Przebudzenia – Tantra Essence. Przez 10 lat prowadziła szkolenia z zakresu tantry dla singli i kobiet, jak również terapie medytacyjne Osho w Osho Multiversity w Indiach i innych duchowych centrach na całym świecie. W 2009 roku spędziła rok na medytacyjnym odosobnieniu w tybetańskich klasztorach. Już od kilku lat Santoshi prowadzi zajęcia w również Polsce i zawsze cieszą się one olbrzymią popularnością. Jej misją jest wspieranie kobiet w odkrywaniu i zwiększaniu ich własnego potencjału.

Adam de Nisau

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, współtwórca Strefy Rozwoju, certyfikowany trener nuChapter i certyfikowany HeartMath coach&mentor. Od prawie 20 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness.

Przejdź do paska narzędzi