praktyka-przebudzenie-cover

Praktyka na pierwsze chwile po obudzeniu

Zanim się obudzimy i jeszcze jesteśmy w łóżku, i kiedy umysł już bardzo chce się czymś zająć, nasza energia życiowa i nasze ciało śpią. Możemy je obudzić poprzez te dwie małe praktyki:

Poranna praktyka nr 1

1. Rozciągnij całe swoje ciało, tak bardzo, jak to tylko możliwe, a następnie – rozluźnij się.

2. Potem usiądź na łóżku, na wdechu zaciskaj twarz i pięści, przy wydechu – puszczaj całe napięcie. Możesz to wykonać dwa-trzy razy (lub więcej, jeśli tego potrzebujesz). Dopiero po kilku powtórzeniach tego prostego ćwiczenia cała Twoja energia jest przebudzona.

Jeśli od razu zrywasz się z łóżka do robienia czegoś, do jakichś konkretnych czynności, to masz dużo mniej siły na codzienne zadania, szybciej czujesz przeciążenie i stres. Gdy zaczynasz dzień z taką praktyką, zniesiesz to wszystko łatwiej..

Poranna praktyka nr 2

Po przebudzeniu po prostu wstań i zacznij potrząsać całym swoim ciałem. Najpierw powoli, aż do momentu, gdy cały się zaczniesz trząść, staniesz się tym trzęsieniem. Wszystko w Tobie powinno się trząść, nawet Twoje uszy:) . Jeśli czujesz, że jakiś dźwięk przychodzi do Ciebie, z głębi Twojego ciała, pozwól na niego, pozwól, aby się z Ciebie wydobył. Ważne jest to, aby wszystko działo się naturalnie. Wtedy blokady w ciele odpuszczą, a energia w ciele – także ta seksualna – zaczyna budzić się i krążyć. Energia seksualna jest tą energią, którą potem transformujemy na wyższe stany świadomości, dlatego tak ważne jest, aby była odblokowana. Można powiedzieć, że jest to energia życiowa, która jest bardzo ważna, bo inaczej wszystko, czego się nauczymy pozostanie na płaszczyźnie intelektualnej. Ona pozwala nam wzrastać w świadomości i integracji wewnętrznej.

Magda Bącela

Moderator

Magda Bącela nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi