potrząśnij ciałem cover

Potrząśnij ciałem, wzmocnij swoją energię i dotrzyj do serca

Jak dosłownie strząsnąć z siebie nagromadzone w ciele napięcie i tanecznym krokiem uruchomić w nim przepływ energii? Założycielka Tantra LoveWay Shivani zachęca, by łatwo i szybko odprężyć się i w pełni otworzyć na miłość poprzez medytację w tańcu.

To praktyka dla Ciebie, jeśli:

– czujesz się spięty, zestresowany i pozbawiony energii
– szukasz formy medytacji, z której mógłbyś korzystać na co dzień
– chcesz nawiązać głębszy kontakt z samym sobą

Korzyści:

– rozładowanie nagromadzonych w ciele napięć i stresu
– zwiększenie świadomości ciała, uwolnienie w nim swobodnego przepływu energii
– rozluźnienie na poziomie fizycznym i psychicznym

Czas: 15-20 min

  1. Pozbądź się napięć: potrząsaj ciałem przy muzyce (np. utworze „Shake It Out” Florence and the Machine). Trzymaj stopy na podłożu i skup uwagę na czakrze pierwszej – czakrze podstawy (krocze, narządy płciowe).
  2. Poczuj swoją energię: tańcz (np. przy utworze „You’ve Got the Love” Florence and the Machine), pozwalając na jej przepływ do czakry drugiej i trzeciej (poniżej pępka i brzucha)
  3. Poczuj swoje serce i oddychaj nim: tańcz dalej, rozszerzając klatkę piersiową i otwierając serce (np. przy utworze „Open Your Heart” Veeresh lub „Fear and Love” Morcheeby).
  4. Wycisz się, obejmij i głęboko oddychaj: odpręż się i pozwól sobie poczuć miłość napływającą do wszystkich komórek Twojego ciała. Powiedz: „tak” miłości w Twoim sercu, weź głęboki wdech i celebruj miłość i życie.

Magda Bącela

Moderator

Magda Bącela nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi