pewność siebie cover

Pewność siebie – tego można się nauczyć!

Jesteś wyjątkowa, masz wiele talentów, możesz osiągnąć, co tylko chcesz, bo zasługujesz na to, by spełnić swoje marzenia… Kiedy ostatnio usłyszałaś takie słowa? A czy kiedykolwiek powiedziałaś je samej sobie?

pewnosc-siebie-patrycja-zalugDlaczego niektóre kobiety obdarzone przeciętną urodą co i rusz przyciągają męskie spojrzenia? Z jakiego powodu inne, niekoniecznie wybitnie uzdolnione osiągają wysoką pozycję zawodową? Odpowiedź jest krótka: bo są pewne siebie, a to sprawia, że czują, że należy im się dobre życie: fajny, przystojny mąż, ciekawa praca, godziwe zarobki, wymarzone podróże… A Ty – co o sobie myślisz?

Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, wyjaśnia dlaczego zadanie sobie tego pytania może być początkiem nowego życia. 

Zachęca do spotkania z samą sobą: ze swoimi kompleksami, lękiem, niepewnością, ale też potrzebami, marzeniami, a przede wszystkim prawdziwymi uczuciami. By to zrobić, potrzebna jest odwaga, bo proces budowania pewności siebie przypomina trochę wejście za teatralne kulisy: musisz pożegnać się z rolami, które odgrywasz na co dzień i odkryć, kim naprawdę jesteś.

Autorka proponuje 8-tygodniowy trening, który ma Ci to ułatwić.

Proponowane przez nią ćwiczenia: (np. zadanie sobie każdego dnia pytania: „Czego mi teraz najbardziej potrzeba?” albo swobodny taniec uwalniający napięcie z ciała) początkowo mogą wydawać się… zbyt proste, ale często po ich wykonaniu przychodzi refleksja: „Dlaczego wcześniej tego nie zrobiłam?! Przecież teraz czuję się wspaniale!”.

A gdy zaczniesz regularnie je powtarzać, może zdarzyć się, że nagle doświadczysz tego, o czym zawsze marzyłaś: bezwarunkowej akceptacji, którą dasz sama sobie. Poczucia, że Twoje ciało, umysł i emocje są w doskonałej harmonii. Bo tak, jak jest, jest dobrze – to właśnie będzie pewność siebie.

Książka „Codziennie pewna siebie. 8-tygodniowy trening pewności siebie dla kobiet” ukazała się w lutym 2017 roku nakładem wydawnictwa Edipresse.

Avatar

Jowita Hakobert

Prelegent

Jowita Hakobert nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi