od prostytutki do mniszki cover

Od prostytutki do mniszki – historia niezwykłej przemiany

Jak dotrzeć do osobistej prawdy ukrytej w naszym wnętrzu? Jak obserwując zaledwie trzy obszary naszego życia poczuć jedność ze światem? I jak jeden życiorys może pomieścić w sobie role prostytutki, mniszki i babci? Tym w najnowszej odsłonie Sekretów Mistrzów Życia podzieli się twórczyni praktyki selfistry, Sarah Marshank. 

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Pierwsze co robię po przebudzeniu to moja poranna praktyka. Mam swoje ulubione miejsce, gdzie mogę się wyciszyć. Niektórzy mogliby nazwać ten rytuał medytacją, ja wolę określenie selfistry – droga do samopoznania. Pozwalam, by moje myśli i uczucia swobodnie przepływały, obserwuję je, następnie odpoczywam w ciszy i skupieniu. Spędzam od 20 do 40 minut, okazując wdzięczność i ustalając zadania na dany dzień. Następnie oddaję się praktyce ruchowej. W zależności od nastroju mogą to być gimnastyka, spacer, joga lub taniec. Dopiero potem jem śniadanie.

​Jakie trzy książki najczęściej polecasz innym osobom i dlaczego?

Gdy pomyślisz o słowie “sukces”, jakie osoby przychodzą ci na myśl i dlaczego?

Sukces to bardzo osobista sprawa. Każdy musi sam określić, czym dla niego jest. Z tym określeniem kojarzy mi się Oprah Winfrey, która nie tylko zrobiła karierę i dobrze zarabia, lecz także jest wierna swoim zasadom i autentyczna w tym, co robi. Jest to niezwykle rzadkie i jednocześnie piękne połączenie. Inna osoba, która przychodzi mi na myśl w związku z tematem sukcesu jest Byron Katie. Uwielbiam jej metodę, którą sama autorka nazywa “Pracą”. Polega ona na odwracaniu stwierdzeń, które są dla nas bolesne lub trudne do zaakceptowania. Po zastosowaniu “Pracy” okazuje się, że większość z nich ma swoje źródło w nas samych. Poza tym Katie również udało się osiągnąć sukces i żyje w zgodzie ze sobą.

Jeśli mogłabyś do końca życia wykonywać jedną, wybraną przez siebie praktykę rozwojową, co by to było?

Na pewno wybrałabym praktykę, która jest efektem mojego dziesięcioletniego pobytu w klasztorze. To dzięki niej odzyskałam równowagę po bolesnych przeżyciach i teraz mogę cieszyć się swoją rodziną. Selfistry opiera się na trzech elementach – świadomości, świadku i Źródle. Pozwala mi ona wsłuchać się w siebie, skupić się na poznaniu swojego wnętrza, mam czas, by spojrzeć na nie, a dzięki temu dotrzeć do Źródła, swojej osobistej Prawdy, która istnieje tylko dla mnie. Dostaję szansę, by wkroczyć do tych trzech królestw stanowiących o moim człowieczeństwie i połączyć je w każdym aspekcie mojego życia – i to naprawdę działa.

Jeśli mogłabyś umieścić dowolny przekaz na bilboardzie, co by to było?

​Poznaj siebie. To brama prowadząca do szczęścia.

 

Sarah Rose MarshankSarah Marshanktwórczyni praktyki selfistry, która łączy w sobie psychologię i filozofię Wschodu i Zachodu, z medytacją i ekspresją ruchową. Pomaga odkryć sens swojego istnienia, to, kim naprawdę jesteśmy i jaki mamy cel w życiu. Metoda powstała w oparciu o osobiste, często bardzo dramatyczne przeżycia Marshank, na które złożyły się m.in. nieplanowana ciąża, depresja, praca na ulicy, a wreszcie dziesięć lat odosobnienia w klasztorze. Selfistry uczy sztuki bycia człowiekiem w najbardziej naturalny możliwy sposób. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na blogu Sarah: http://www.selfistry.com/

 

Jeśli czujesz się zainspirowana/y postacią Sarah oraz interesuje Cię stworzona przez nią metoda wewnętrznej przemiany – Selfistry, sprawdź również artykuł: Sarah Marshank: Nie szukaj lepszej wersji siebie. Znajdziesz tam wywiad z Sarah: “Sexuality & spirituality”.

Avatar

Ewa Adamska

Prelegent

Ewa Adamska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi