Przetrasformuj krytyka wewnętrznego w 4 prostych krokach

Do sukcesu przez niezależność od krytyki, czy poleganie na opinii innych?

Pewnie wiesz z doświadczenia, jak opinia innych, szczególnie krytyczna, potrafi podciąć skrzydła i pozbawić entuzjazmu. Jeśli więc poważnie myślisz o sukcesie, realizowaniu własnych celów i spełnianiu marzeń, warto zacząć od uniezależnienia się od niej. 

Absurd! – ktoś powie. Jak można cokolwiek osiągnąć nie licząc się z opinią innych. 

Trudno się i z tym nie zgodzić. Jednak liczenie się z opinią innych to coś zupełnie innego niż uzależnienie od niej. Prawda? 

Kiedy ktoś szyderczo uśmiecha się na widok dzieła Twojego życia możesz…
  • licząc się z jego opinią spokojnie zapytać Co o tym sądzisz?, a potem – równie spokojnie – zdecydować co chcesz z taką wiedzą zrobić, 
  • albo wpaść we wściekłość lub załamać się, tracąc wiarę w siebie – jeśli Twoje emocje zależą od zachowania i opinii innych. 

 

Sam przez lata powstrzymywałem się przed pokazaniem siebie światu i proponowaniem tego, co potrafię najlepiej, bo obawiałem się, że krytyczna opinia innych może mnie zmiażdżyć. 

Kiedy jednak uniezależniłem się emocjonalnie od innych ludzi i tego co mają o mnie do powiedzenia, okazało się, że jestem całkowicie bezpieczny. 

Czy to znaczy, że ludzie przestali mnie krytykować? Nie. Wprost przeciwnie 🙂
Okazało się jednak, że ta krytyka nie tylko mnie nie miażdży – ona mnie wzmacnia. Dostarcza cennych wskazówek, które mogę z łatwością wykorzystać, kiedy jestem spokojny, a emocje nie odbierają mi dostępu do inteligencji, zdolności do planowanie, decydowania i współpracy z ludźmi. 

Jeśli też tak chcesz, zapraszam 🙂 
To prostsze niż większość osób sądzi. Wystarczy znaleźć oparcie w sobie.

 

Zapraszam Cię na bezpłatne szkolenie wideo, z którego dowiesz się jak możesz …

krok po kroku znaleźć oparcie w sobie. Trenować samoakceptację i pewność siebie.

Jeśli chcesz dołączyć… 

 

Kto z Twoich znajomych byłby Ci wdzięczny za podesłanie tego artykułu? Możesz przesłać link do artykułu mailem lub udostępnić go na swoich profilach społecznościowych klikając ikonki widoczne po lewej.

 

Bartłomiej Filipek

Redaktor

Jeśli podczas wizyty na tym portalu przeszło Ci przez myśl, że Twoje życie może być jeszcze pełniejsze i szczęśliwsze niż jest teraz, to znaczy, że moja praca nie idzie na marne. A jeśli udało Ci się tu znaleźć sposób pracy nad sobą, który chcesz wypróbować, albo specjalistę, którego chcesz poprosić o pomoc, to spełnia się moje marzenie! ?

Jeśli chcesz na dobre uwolnić się od lęku i trudnych emocji, zapraszam się na Trening Wolności Emocjonalnej metodą POMOC lub na sesje indywidualne.

Przejdź do paska narzędzi