nie tylko seks cover

Nie tylko seks

​Tantra to nie tylko swoisty drogowskaz życia seksualnego, lecz także narzędzie do zwiększania świadomości, zarówno w pojedynkę, jak i z partnerem – przekonują Anjori i Dhairya – specjaliści w dziedzinie miłosnych relacji, którzy byli gośćmi walentynkowego webinaru Strefy Rozwoju. 

​Tantrę kojarzy się często wyłącznie ze sferą seksualną, tymczasem Wy mocno podkreślaliście w webinarze ogromną rolę medytacji…

​Tantra faktycznie kompletnie zmieniła sposób, w jaki uprawiamy miłość, wprowadziła w tę sferę elementy wesołości i zaciekawienia oraz wyposażyła nas w swoistą mapę seksualności. Jednak to właśnie dzięki wspólnej medytacji w naszym związku nie ma miejsca na wzajemne obwinianie się czy uzależnienie. Staliśmy się też bardziej świadomi samych siebie.

​Uczestnikom webinaru zaprezentowaliście aż dwa rodzaje medytacji, do praktykowania zarówno samemu, jak i wspólnie z partnerem. Czy możecie o nich krótko opowiedzieć?

​Pierwsza z zaprezentowanych praktyk pozwala odwołać się do swojego męskiego (w przypadku kobiet) i kobiecego (w przypadku mężczyzn) pierwiastka. Dzięki niej można odnaleźć w sobie zarówno męską klarowność i determinację, jak i kobiecą słodycz. W każdej kobiecie tkwi wewnętrzny pierwiastek męski i na odwrót, ale na co dzień nie odwołujemy się do nich. Tego rodzaju medytacja nadaje naszemu życiu zupełnie nową jakość i sprawia, że jesteśmy w nim bardziej obecni. Docieramy do głębi samych siebie, co ma kolosalny wpływ na relacje z partnerem.

Drugie zaprezentowane ćwiczenie to medytacja zwana „radiating love”, w której nawiązujemy łączność z sercem. Dzięki temu można szybko napełnić swoje ciało uzdrawiającą energią miłości.

​Czy podczas prowadzonych przez Was warsztatów uczycie głównie tego rodzaju medytacji?

​Medytacja jest jednym z elementów pracy z parami podczas warsztatów, ale nie jedynym. Uczymy również różnego rodzaju ćwiczeń do praktyki samodzielnej i z partnerem, które wspomagają rozniecenie lub utrzymanie w związku płomienia namiętności. Podczas warsztatów zachęcamy również pary do tańca, który przywraca relacji prostotę i wzmacnia miłosną alchemię. W miarę praktyki pracujemy na trzech połączonych z czakrami warstwach: czarnej, czerwonej i białej w celu rozładowania różnego rodzaju napięć. Zachęcamy do zapoznania się z webinarem, gdzie opowiadamy o tym dokładniej.

 

nie-tylko-seks-bioAnjori i Dhairya – przez 16 lat żyli w społecznościach OSHO w Pune, Indiach, Danii i OSHO Miasto we Włoszech, zgłębiając tajniki tantry. Ich warsztaty oparte są o nauczanie OSHO, tradycję tantry tybetańskiej z linii Padma Sambhava i przekaz Neela Fastinga ze szkoły tantry Vaekstcentret w Danii. Ich misja: Dzielenie się, jak poprzez seks może się narodzić intymność i jak tantra może wzbogacić nasze relacje.

Dhairya – z wykształcenia nauczyciel, z pasji terapeuta i nauczyciel medytacji według OSHO (Pune, Indie) oraz facylitator i nauczyciel medytacji serca (OSHO Miasto, Włochy).

Anjori – certyfikowana terapeutka duchowa (Pune, Indie) i terapeutka ciała subtelnego, facylitatorka i nauczycielka medytacji serca (OSHO Miasto, Włochy).

Adam de Nisau

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, współtwórca Strefy Rozwoju, certyfikowany trener nuChapter i certyfikowany HeartMath coach&mentor. Od prawie 20 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness.

Przejdź do paska narzędzi