Motywacja w kobiecym cyklu

Motywacja ukryta w kobiecym cyklu

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co zrobić, aby stać się pełną energii i efektywną kobietą? Za nic mieć wahania motywacji, nastroju i decyzyjności? To możliwe! Wystarczy, że dopasujesz styl pracy do Twojego miesięcznego cyklu!

Naturalny cykl kobiety = naturalny cykl motywacji

Cykl miesięczny to nie tylko podstawa planowania rodziny. To rytm energii kobiecego życia. To skuteczność działania. To możliwość osiągnięcia celów bez zbytnich obciążeń. Brzmi nieźle, prawda? A jaka jest rzeczywistość? Obejrzyj poniższy filmik 🙂

Jak co miesiąc odnajdywać klucz do kobiecej motywacji?

Przez skoki hormonalne na kobiece ciało raz mocniej oddziałują estrogeny, a innym razem – progesteron. I tak jest co miesiąc. Jeśli chcesz zatem zadbać o utrzymanie motywacji na optymalnym poziomie, warto, byś dostosowała swój rytm działania do skoków hormonalnych – a przede wszystkim je poznała.

Krzywa motywacji podczas cyklu menstruacyjnego
Krzywa motywacji podczas kobiecego cyklu
 

[Wykres powstał w oparciu o osobiste obserwacje, poparte wiedzą z zakresu seksuologii i wywiadami z kobietami, i został zweryfikowany przez członkinie mojej grupy – Kobiece Korzenie Mocy]

Kobieto, działaj w rytmie!

Działaj zgodnie ze swoim rytmem, który można porównać do rytmu pór roku:

Cztery pory kobiecości

 

Jak przełożyć tę metaforę na rzeczywiste działania?

Zapoznaj się z tabelą i przekonaj się, kiedy rośnie, a kiedy spada Twoja motywacja do pracy (i co z tym zrobić), a także, kiedy jesteś odważniejsza i masz… wyższe libido.

Jesteś kobietą? Zatem jesteś ekspertem zmiany. Wykorzystaj ten potencjał!

Tekst powstał na podstawie mojego wykładu zaprezentowanego podczas VIII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu.

Sylwia Bogucka

Coach

Sylwia Bogucka - Executive & Team Coach, mentor coach, seksuolog oraz trener w programie „Narodziny Coacha"(ICF ACSTH), którego jest współautorką. Specjalizuje się w rozwoju zespołów i ich liderów, tworzy programy rozwojowe dla kobiet, w ciągu 6 lat zainspirowała ponad 1000 z nich do zmiany swojego życia i realizacji marzeń.

Przejdź do paska narzędzi