mój sukces cover

Mój sukces to to, co mogę dać innym

Jakiego rodzaju umiejętności można doskonalić dzięki grom? Kiedy lęki stają się istotniejsze niż cele? I która książka to lektura obowiązkowa dla każdego męża i ojca? Szczegóły w Eksperckim Przeglądzie Prasy psychologa biznesu i trenera Wiktora Wołoszki.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

​Obecnie dużo uwagi poświęcam grom szkoleniowym – metodom, które w dość nietypowy sposób rozwijają umiejętności zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Zawsze interesowało mnie pomaganie innym w ich własnym wzroście, dlatego projektuję gry, które kształtują takie kompetencje, jak np. rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie czasem, negocjacje, wystąpienia publiczne, sprzedaż itp. Dzięki tego rodzaju narzędziom szkolenie przebiega w całkowicie innych warunkach – przed uczestnikami stawiane są wyzwania, określone zasady, których muszą przestrzegać, dążąc do wygranej. Sama gra jest źródłem wielu emocji, doświadczeń, ale kluczem jest ich wspólne omówienie wraz z prowadzącym. Trener moderujący dyskusję pomaga uczestnikom wyciągnąć jak najwięcej wniosków, które stają się podstawą dalszej zmiany. Przyznam, że prowadzenie warsztatów opartych na grach daje mi ogromną satysfakcję. Szczególnie lubię moment, gdy uczestnicy wychodzą z konkretnymi pomysłami na to, co mogą ulepszyć, zmienić lub zacząć robić, by zwiększyć swoją zawodową i osobistą skuteczność.

Najważniejsze źródła inspiracji

Blogi

  • Jak oszczędzać pieniądze? – blog Michała Szafrańskiego, który jest dla mnie inspiracją w zakresie zarządzania pieniędzmi, ale także dobrego życia i czerpania radości z tego, co się robi.
  • Liczy się wynik – blog Bartka Popiela dotyczący przedsiębiorczości i rozwoju osobistego. Lektura podstawowa dla osób, które prowadzą biznes lub planują działanie na własny rachunek.

​Filmy

  • Why you should define your fears instead of your goals” – Tim Ferriss podpowiada, jak lepiej radzić sobie z trudnościami i obawami, jakie napotykamy w życiu. A wszystko to w duchu filozoficznego nurtu – stoicyzmu – który jest mi bardzo bliski.

  • Do schools kill creativity?” – poruszająca i inspirująca prezentacja sir Kena Robinsonamówiąca o tym, jak ważne na drodze do budowania szczęśliwego życia jest odkrywanie i rozwijanie talentów (własnych, naszych dzieci).

Książki

  • Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym” Anny Mularczyk-Meyer – pozycja dla każdego, kto czuje się zmęczony wielością spraw i rzeczy, które go otaczają. Autorka podpowiada, jak można uprościć swoje życie, zmienić perspektywę i skupić się na tym, co faktycznie jest w życiu ważne
  • Być mężem i ojcem” Jespera Juula – lektura obowiązkowa dla każdego mężczyzny, który chce w odpowiedzialny sposób pełnić rolę ojca i męża. Dzięki tej książce zrozumiałem lepiej siebie, swoje reakcje w obliczu zmian, jakie nastąpiły po urodzeniu się moich synów. Dostałem też wiele wskazówek, jak postępować w trudnych sytuacjach, z którymi mierzy się współczesny mężczyzna.

Cytaty

Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś” – Bo Bennet. Ten cytat dobrze oddaje moje podejście do życia. Swój sukces mierzę nie rzeczami czy tytułami, lecz tym, co wiem, potrafię i mogę dać innym.

 

wwoloszko mój sukces, bioWiktor Wołoszko – psycholog biznesu i trener. Od 2005 r. szkoli i doradza w obszarach związanych z komunikacją interpersonalną, prezentacjami biznesowymi oraz obsługą klienta. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych, które można zastosować zarówno w edukacji, jak i biznesie. Współautor gier dostępnych w serwisie GraSzkoleniowa.pl. Prywatnie odnajduje radość w rozwijaniu się w roli ojca, co również pomaga mu w dbaniu o balans między życiem zawodowym i osobistym. Posadził kilka drzew i rozpoczął budowę domu na ukochanych Mazurach.

 

 

 

***

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z gier, której współautorem jest Wiktor Wołoszko: „Mądrość słów“. Może być ona wykorzystana m.in. na warsztatach z komunikacji interpersonalnej. Dzięki niej uczestnicy poznają najważniejsze zasady udzielania konstruktywnych informacji zwrotnych.

mój sukces mądrość słów banner

Wiktor Wołoszko

Wiktor Wołoszko – psycholog biznesu i trener. Od 2005 r. szkoli i doradza w obszarach związanych z komunikacją interpersonalną, prezentacjami biznesowymi oraz obsługą klienta. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych, które można zastosować zarówno w edukacji, jak i biznesie.

Przejdź do paska narzędzi