wypij smoothie cover

Wypij smoothie na lepszy początek dnia

Jakie smoothie postawi Cię w mig na nogi? Które medytacje są szczególnie dobre, by z pozytywną energią zacząć dzień? I jaka lektura najbardziej wzmocni Twoje plecy? Poznaj nawyki i przemyślenia na temat sukcesu Sathyarthiego Peloquina, twórcy metody mięśniowo-powięziowego rozluźniania.

Rytuał poranny – jak zaczynasz dzień?

Dzień zaczynam od półgodzinnej medytacji – czasem jest to siedzenie w ciszy, czasem medytacja no dimension lub oddychanie czakrami. Potem dwudziestominutowy spacer, podczas którego wraz żoną cieszymy się naturą i swoim towarzystwem. No i śniadanie: smoothie z mleka migdałowego, nasion chia, awokado, sproszkowanego białka, kakao, orzechów włoskich i kremu z orzechów kokosowych i filiżanka kawy.

 ​1–3 książki, które dajesz w prezencie/polecasz?

– Healing Back Pain: The Mind-Body Connection Johna E. Sarno
– Książki Osho, m.in. The Way of the White Clouds (Droga białych obłoków)

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy?

Osho, mój oświecony Mistrz, ponieważ znalazł całkowitą wolność i bezwarunkową miłość, nieustraszenie służąc ludzkości.

Gdybyś do końca życia mógł wykonywać tylko jedną praktykę, co byś wybrał i dlaczego?

Medytację, ponieważ pomaga mi odnaleźć więcej wewnętrznej przestrzeni i pozwala dotrzeć do miejsca poza uwarunkowanym umysłem. Medytacja oświetla mój wewnętrzny świat płomieniem świadomości.

Gdybyś dostał billboard, co byś na nim napisał?

“Miłość, życie i śmiech – celebruj zarówno ciemność jak i światło.”

 

Satyarthi PeloquinSatyarthi Peloquin – specjalista z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie pracy z ciałem. Prowadzi szkolenia, których tematem jest m.in. współuzależnienie, seminaria „Ścieżka miłości” oraz warsztaty z zakresu masażu mięśniowo-powięziowego. Studiował integrację ortostatyczną i medycynę orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 r. znalazł się w międzynarodowej komunie Osho w Pune, gdzie kontynuował pracę i naukę różnych form terapii, m.in. techniki Aleksandra, Rolfingu oraz medytacji, był również jednym z osobistych masażystów Osho. Jest współtwórcą głębokiego reharmonizującego masażu powięziowego. Autor dwóch książek: „Living in Balance” („Życie w harmonii”) i „Stretches for Rebalancers” („Rozciąganie dla terapeutów”). Obecnie związany z Europejskim Instytutem Sztuk Uzdrawiania.

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, Executive Inspiration Officer, Strefa Rozwoju. Od ponad 15 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness. W ramach webinarów Strefy Rozwoju przeprowadził wywiady z kilkudziesięcioma ekspertami z obszaru rozwoju osobistego, testując wiele z ich wskazówek na własnej skórze.

Przejdź do paska narzędzi