miłość w hawajskim rytmie

Miłość w hawajskim rytmie

​Czy istnieje recepta na trwałą, zgodną, a jednocześnie ciekawą i satysfakcjonującą miłosną relację? Według Danuty i Jerzego Adamczyków, najbardziej doświadczonych nauczycieli polinezyjskiego masażu w Polsce, tak. Jej składniki to m.in.: szacunek, akceptacja, uważność i miłość…, przede wszystkim do samego siebie.

​Podczas webinaru wielokrotnie podkreślaliście, że dzięki tradycji hawajskiej Wasz 44-letni związek osiągnął wyższy poziom. Gdybyście mieli podać trzy kluczowe wartości, o które bogatsza jest dzięki niej Wasza relacja, to co by to było?

Przede wszystkim „akceptacja”, czyli umiejętność przyjęcia do wiadomości tego, kim jest partner, bez oceniania czy osądzania. Nie znaczy to uwielbienia, lecz pogodzenie się z tym, co jest. Dzięki temu nie tworzymy sobie w myślach własnej wizji partnera i nie zmuszamy go, by się jej podporządkował. W naszym związku takie podejście pozwala nam każdego dnia uczyć się sobie na nowo, bez skupiania na wzajemnych oczekiwaniach.

Kolejną rzeczą, o której warto by wspomnieć, jest znaczenie jednej z zasad huny – zasady makia („energia podąża za uwagą”) – w kontekście patrzenia na partnera. Chodzi o skupianie się przede wszystkim na tych jego cechach, które w nim podziwiamy, lubimy czy kochamy. Dzięki temu dodatkowo je umacniamy, a u siebie uruchamiamy ciekawość i otwartość na drugą osobę.

Trzecią zaczerpniętą z tradycji hawajskiej wartością, która miała fenomenalny wpływ na naszą relację, jest masaż lomi lomi nui. Wprowadził w nasz związek zupełnie nowy wymiar czułości, bliskości i szacunku.

Mówiąc o szacunku i miłości w relacji intymnej, podkreślaliście konieczność zbudowania mocnego związku z… samym sobą…

​We współczesnym świecie wielu ludzi nie potrafi kochać siebie, tymczasem bez tego nie da się zbudować relacji z drugim człowiekiem, szanować jego odrębności i indywidualnej perspektywy oglądu świata. Możemy bowiem dawać innym wyłącznie to, co mamy w sobie. W webinarze przedstawiliśmy bardzo proste ćwiczenia, które można wykonywać codziennie, by wzmacniać poczucie własnej wartości i bycia w centrum własnego wszechświata.

Dopiero kiedy wypracujemy już miłość, szacunek do samych siebie i uważność, możemy wysłać do wszechświata informację, jakiego partnera pragniemy mieć, a – jako że energia podąża za uwagą – na pewno go spotkamy.

Danuta i Jerzy Adamczykowie – najbardziej doświadczeni nauczyciele polinezyjskiego masażu w Polsce.
Danusia zajmuje się masażem polinezyjskim od 1999 r. Jej pierwszą nauczycielką była Susan Pai’iniu Floyd. Uczyła się również masażu Ma-uri u Hemiego Foxa w Ma-uri Institute for Polynesian Healing Arts. Warsztaty trenerskie Kino Mana i    Hula Intensive odbyła w Aloha International na Hawajach. Prowadzi kursy masażu Lomi Lomi Nui.
Jurek zajął się  masażem w 2004 r. Zaczął od kursu Mauri u własnej żony. Lomi Lomi Nui również uczył się najpierw u Danusi, a później u Susan Pai’iniu Floyd. Po kursie Kino Mana i Hula Intensive w Aloha International na Hawajach rozpoczął pracę nauczyciela.

Avatar

Marta Maja Gierczyńska

Nauczyciel

Masaż lomi lomi nui praktykuje od 2007 roku. Jej pierwszymi naczycielami są Danusia i Jurek Adamczykowie. Swoje umiejętności rozwijała na wielu warsztatach prowadzonych przez Susan Pa’iniu Floyd. Jest certyfikowanym nauczycielem Aloha International.

Przejdź do paska narzędzi