Szczęście – najlepszy prezent dla matki i dziecka

Przed nami czas pod znakiem rodzicielstwa – w sobotę dzień matki, a w przyszłym tygodniu dzień dziecka. Zastanawiając się w redakcji, jak uczcić ten czas, doszliśmy do wniosku: Oczywiście, prezenty są ważne. Jaki jest najlepszy prezent dla rodzica? Dobra relacja z dzieckiem i jego szczęście. Co jest najlepszym prezentem dla dziecka – oprócz najnowszej konsoli do gry, albo telefonu? Szczęśliwe dzieciństwo.

Dlatego też z okazji tego rodzicielskiego sezonu w tym tygodniu udostępniamy 5 webinarów z Uskrzydlającej Biblioteki o tematyce rodzicielskiej. Łącznie są warte prawie 500 zł, ale do 3 czerwca możesz z nich korzystać bezpłatnie. Owocnego oglądania!

Innowacyjne rodzicielstwo – przygotuj swoje dziecko na szczęśliwe życie w wiecznie zmieniającym się świecie

Pragniesz wychować swoje dziecko tak, by było przygotowane do dorosłego życia? Przeraża Cię jednak, że żyjemy w czasach, w których wczorajsze technologie już jutro stają się przeżytkiem? Zastanawiasz się, w jakie umiejętności powinieneś wyposażyć swoje dziecko, by nie tylko sobie poradziło w ciągle zmieniającym się świecie, lecz także było szczęśliwe? Koniecznie obejrzyj nagranie uskrzydlającego webinaru z Paulem Epsteinem, międzynarodowym autorytetem w dziedzinie edukacji, propagatorem metody Montessori, który pomoże Ci przygotować dziecko na… nieznane.

 

Kary i nagrody – czym je zastąpić, by wychować szczęśliwego człowieka?

Czy stosujesz wobec swojego dziecka nagrody i kary? Czy zachęca to do współpracy i motywuje czy raczej prowadzi do buntu i uzależnienia od oceny otoczenia? Jak stymulować prawidłowy rozwój dzieci i przygotowywać je do szczęśliwego samodzielnego życia? Odpowiedzi na podobne pytania poznasz dzięki obejrzeniu nagrania z webinaru z Anną Czechowską, propagatorką metody pozytywnej dyscypliny.

 

Jak nauczyć dziecko przeżywać złość, smutek, frustrację i inne trudne emocje

Czy można zaoszczędzić sobie i swoim dzieciom stresu związanego z kłótniami, strachem, odrzuceniem, rozstaniami, rozczarowaniami, stratą? Jak wspólnie pracować nad sposobem radzenia sobie z trudnymi emocjami? Praktyczne sposoby wspierania najmłodszych w tym zakresie przedstawi Marta Kułaga – trenerka NVC, certyfikowany coach i właścicielka przedszkola.

 

Depresja masowa – jak uchronić swoje dzieci i siebie

Ryzyko depresji u Twojego dziecka zależy w dużej mierze od Twojego nastroju i tego, jak radzisz sobie z emocjami. Duże znaczenie mają również nawyki związane z używaniem komputera, urządzeń mobilnych oraz spędzania czasu z bliskimi i znajomymi. Obejrzyj webinar z trenerem wolności emocjonalnej Bartkiem Filipkiem i dowiedz się, co możesz zrobić, żeby uchronić siebie i swoje dziecko od depresji.

 

Webinar o przytulaniu, czyli jak czerpać zdrowie i energię z dotyku

Czy wiesz już, że ludzie, jako ssaki, potrzebują dotyku, żeby przeżyć? Czy zastanawiasz się, w jaki sposób dotyk wpływa na poprawę Twojego zdrowia i kondycji psychicznej? Jak go przyjmować i jak obdarowywać nim dorosłych i dzieci, tak aby był bezpieczny i wspierający? Poznaj tajniki budującego dotyku dzięki obejrzeniu nagrania z webinaru z Martą Targońską, specjalistką od łagodnej bioenergetyki i refleksologii.

 

Webinary będą dostępne bezpłatnie do przyszłego piątku.

Czad? Dla mnie osobiście tak ? Wiem, że przy wychowaniu własnego brzdąca napotkam na niejedno wyzwanie i nie ustrzegę się przed błędami. I dodaje otuchy świadomość, że na wyciągnięcie myszki mam dostęp do praktyk i rad ekspertów światowej klasy od tej tematyki i regularnie mogę odświeżać sobie wiedzę z webinarów oraz na bieżąco korygować kurs. Mam nadzieję, że i dla Ciebie wskazówki zawarte w nagraniach okażą się pomocne i że do radości z małych prezentów na nadchodzące okazje będziemy mogli dołączyć za jakiś czas ten największy, jakim jest spełnione rodzicielstwo ?

 

Adam de Nisau, Executive Inspiration Officer, Strefa Rozwoju. Od ponad 15 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness. W ramach webinarów Strefy Rozwoju przeprowadził wywiady z kilkudziesięcioma ekspertami z obszaru rozwoju osobistego, testując wiele z ich wskazówek na własnej skórze. Od wielu lat związany z Polskim Radiem, współpracował również z niemieckimi mediami (m.in. ZDF, MDR, Deutsche Welle, RBB, Deutschlandfunk).

 

 

 

Wszystkie pięć webinarów możesz obejrzeć bezpłatnie.
Wystarczy, że się zalogujesz. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta, zarejestruj się.

 

Przejdź do paska narzędzi