książka pod choinkę cover

Książka pod choinkę? Eksperci polecają

Gwiazdka tuż-tuż, a Ty wciąż szukasz prezentów? Podaruj sobie i najbliższym inspirujące lektury, które zmienią Wasze podejście do życia. Poniżej znajdziesz listę wielu uskrzydlających książek z różnych dziedzin, które najchętniej w tym roku polecali bohaterowie cotygodniowego cyklu Ekspercki Przegląd Prasy.

Chciałbyś/chciałabyś dotrzeć do najgłębszych pokładów świadomości? Wciąż poszukujesz… siebie? Rozpaczliwie pragniesz w końcu być szczęśliwy/szczęśliwa lub odnieść sukces? Twoje ciało jest dla Ciebie niemniej ważne jak dusza? A może masz dziecko i wciąż zadajesz sobie pytanie: czy jestem dobrym rodzicem? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych, które Cię nurtuje, znajdziesz w rekomendowanych poniżej pozycjach. A więc już dziś… sięgnij po książkę i zacznij zmieniać swoje życie. Inspirującej lektury!

Książki wskazane przez więcej niż jednego eksperta (przez kogo)

  1. Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła, Aneta Ryfczyńska  i Joanna Berendt (Ewa Panfunik, Aneta Ryfczyńska),
  2. Porozumienie bez przemocy. O języku serca, Marshall B. Rosenberg (Aneta Ryfczyńska, Monika Kurdej)

Autorzy polecani przez więcej niż jednego eksperta (kolejność alfabetyczna)

1. Marshall Rosenberg – światowej sławy psycholog, twórca metody porozumienia bez przemocy (ang. nonviolent communication, NVC)
2. Aneta Ryfczyńska – trenerka rozwoju osobistego, zwolenniczka NVC i autorka książek o empatii

Ulubione książki ekspertów (kolejność alfabetyczna):

Agnieszka Bonar-Sadulska

Z wykształcenia biotechnolog, współtworzy Polsko-Niemiecką Fundację Willigisa Jaegera „Mądrość Wschodu i Zachodu”, pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu. Poleca:

1. Koniec pogoni za szczęściem, Barry Magid

2. Umysł zen, umysł początkującego, Shunryu Suzuki

3. Bóg nie istnieje i jest zawsze z tobą. O poszukiwaniu Boga w dziwnych miejscach, Brad Warner

4. Żywy zen, nic niezwykłego, Charlotte Joko Beck

Karolina Cegiełkowska

Z wykształcenia architekt, z zawodu malarka i trenerka malarstwa intuicyjnego. Jej zajęcia umożliwiają uczestnikom swobodne wyrażanie siebie, wychodzenie poza utarte schematy, budzenie intuicji i kreatywności, uruchamianie przepływu we własnym życiu i podążanie za marzeniami. Poleca:

1. Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę, Julia Cameron

2. Siła czy moc. Ukryte determinanty ludzkiego zachowania, David R. Hawkins

3. Przekraczanie poziomów świadomości, David R. Hawkins

4. Technika uwalniania. Podręcznik rozwijania świadomości, David R. Hawkins

 

Nisarga Dobosz

Terapeuta i nauczyciel masażu, specjalizuje się w mięśniowo-powięziowym rozluźnianiu energetycznym oraz głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Współzałożyciel i dyrektor Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało. Poleca:

1. Kod talentu, Daniel Coyle

2. Maximum achievement (Maximum osiągnięć), Brian Tracy

 

Marta Maja Gierczyńska

Prowadzi kursy masażu lomi lomi nui i świadomej pracy z ciałem oraz sesje indywidualne. Jest certyfikowanym nauczycielem Aloha International. Poleca:

1. Filozofia f**k it, czyli jak osiągnąć spokój ducha, John Parkin

2. Dzika droga. Jak odnalazłam siebie, Cheryl Strayed

 

Katarzyna Gilgenast

Coach oddechu, praktyk integracji oddechem, artterapeutka. Realizuje autorski projekt „Tańce Turlańce – labolatorium ruchu” dla dzieci i rodziców z dziećmi. W swojej pracy łączy m.in ruch (taniec), pracę z ciałem (masaże, body work), naukę zarządzania emocjami i sztuki plastyczne. Poleca:

1. Strażnicy istnienia, Eckhart Tolle

2. Kochaj siebie, a nieważne z kim się zwiążesz, Eva Maria Zurhorst

 

Agata Kaczmarek

Twórczyni metody MNO (ang. My New Ocean). Po prawie 10 latach pracy w korporacji w dziale HR, gdzie wspierała rozwój pracowników, opracowała koncepcję MNO. Nazwa odwołuje się do jej własnego wewnętrznego oceanu i misji umożliwiania innym dostrzeżenia takiego oceanu możliwości w sobie. Poleca:

1. Gdziekolwiek jesteś, bądź, Jon Kabat-Zinn

2. Zaczynaj od dlaczego. Jak wielcy przywódcy inspirują innych do działania, Simon Sineka

Maga Alicja Korbel

Certyfikowana trenerka MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), nauczycielka jogi, założycielka studia BabaJoga. Prowadzi treningi mindfulness, warsztaty oraz intensywne odosobnienia z medytacją.

Poleca:

1. Cokolwiek pojawia się, kochaj to, Matt Kahn

 

Kinga Kubiak

Od 12 lat ćwiczy jogę, od 5 – uczy joginów na różnym poziomie zaawansowania. W praktyce nauczania wykorzystuje metody relaksacji autogennej według Schulza i Jacobsona. Szkoli z zakresu zarządzania energią fizyczną jako członek zespołu Human Power i prowadzi samodzielnie warsztaty z zarządzania stresem. Poleca:

1. Nieskończona sieć, R. Louis Schultz i Rosemary Feitis

2. Wiecznie młody. Jak się nigdy nie zestarzeć. W pogoni za długowiecznością, Bill Gifford

Monika Kurdej

Empatyczna psychodietetyk, trenerka nowych nawyków, kreatywna businesswoman, założycielka Gabinetu Wspierania w Odchudzaniu oraz bloga Zasmakuj w Życiu, która pomaga kobietom wyglądać i czuć się dobrze. Poleca:

1. Smak. Świadome odżywianie, świadome życie, Thích Nhất Hạnh i Lilian Cheung

2. Dieta Kliniki Mayo, opracowanie zbiorowe

3. Sukces…i co dalej, Marshall Goldsmith i Mark Reiter

4. Wyzwalacze. Nowe zachowania, trwałe nawyki, lepsze życie, Marshall Goldsmith

5. Porozumienie bez przemocy. O języku serca, Marshall B. Rosenberg

6. Projektowanie propozycji wartości, Yves Pigneur, Alex Osterwalder i in.

Magdalena Macyszyn

Coach ICF w Family Coaching, mentor, trener biznesu, dyrektor rozwoju Fundacji Be Proactive. Z wykształcenia logopeda. Specjalizuje się w executive coachingu, business coachingu, coachingu kariery, life coachingu, mentoringu i coachingu rodzica. Poleca:

  1. Ewka, co Cię ugryzło? Jak się zrozumieć i porozumieć, Ewa Tyralik

Dorota Mazur 

Trener, andragog, z pasji i wykształcenia. Prowadzi warsztaty, które pomagają połączyć sferę prywatną i zawodową i czerpać z nich obu satysfakcję. Porusza wiele kwestii, m.in. radzenie sobie ze stresem, zarządzanie swoimi emocjami i energią, zarządzanie sobą w czasie, komunikacja, asertywność, autoprezentacja, wybrane tematy sprzedażowe i menedżerskie. Poleca:

1. Możesz uzdrowić swoje życie, Louise L. Hay

2. Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu, Malcolm Gladwell

3. Polka potrafi. Zostań bohaterką własnego życia, Magda Bębenek

Ewa Panufnik

Zajmuje się rozwojem osobistym. Ukończyła Studium Psychologicznej Pracy z Grupami i Organizacjami. Pasjonuje się metodą Nonviolent Communication i promuje ją w Polsce. Współzałożycielka Dojrzewalni Róż oraz autorka bloga www.gdybymdorosla.com. Poleca:

1. Rosnąc w siłę, Brene Brown

2. Zacznij od dziś. Poznaj siebie, Meera Lee Patel

3. W pułapce myśli, Steven C. Hayes, Spencer Smith

4. Dziennik uważności, Corinne Sweet

5. Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła, Aneta Ryfczyńska i Joanna Berendt

Aneta Ryfczyńska

Trenerka rozwoju osobistego, autorka tekstów i książek, osobista stylistka. Zwolenniczka porozumienia bez przemocy (NVC). Współautorka bloga dla dzieci i rodziców Przyjaciele żyrafy oraz dwóch tomów bajek o empatii: Przyjaciele żyrafy oraz Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła. Wydała też bajkową opowieść o autentycznym wyrażaniu siebie: Lulu. Poleca:

1. Porozumienie bez przemocy. O języku serca, Marshall Rosenberg

2. Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła, Aneta Ryfczyńska, Joanna Berendt

Sebastian Szajner

Interwent kryzysowy, coach kryzysowy akredytowany przez Polskie Towarzystwo Coachów Kryzysowych, trener komunikacji. Specjalizuje się we wspieraniu ludzi w kryzysowych momentach życia, szczególnie osób po wypadkach. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu budowania relacji, zaufania i redukcji stresu. Poleca:

1. Człowiek w poszukiwaniu sensu, Viktor E. Frankl

 

Joanna Szypuła

Coach, terapeutka, prowadzi treningi przywództwa z końmi według własnego autorskiego programu W kontakcie z koniem i terapię wewnętrznych postaci (subosobowości). Pomaga innym uwalniać się od ograniczających ich schematów, pogłębiać zrozumienie siebie i świata, tworzyć trwałe relacje, dokonywać właściwych wyborów i skutecznie realizować cele. Poleca:

1. Daruj sobie. Przewodnik dla tych, którzy nie potrafią przestać, Peg Streep i Alan B. Bernstein

2. Duchowość w życiu – wykłady Swamiego Suddhanandy Giri, Stowarzyszenie Kriya Yoga Polska

Krzysztof Śliwiński

Psycholog, terapeuta, psychometra. Stosuje techniki pracy z ciałem, oddechem, głosem. Pisze listy terapeutyczne skłaniające do refleksji i służące autoterapii. Przy pomocy metod psychometrycznych zajmuje się odkrywaniem osobistych talentów czy zapomnianych sposobów wyrażania siebie. Poleca:

1. 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, Benita Cantieni

2. 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki, Benita Cantieni

3. W drodze do istoty kobiecości. Trening dna miednicy, Yvonne Keller, Judith Krucker i Marit Seleger

Grzegorz Turniak

Niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. Autor książek. Poleca:

1. Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy, Ryan Holiday

Anna Zając

Z wykształcenia psycholożka, z zawodu i pasji trenerka. Łączy pracę z ciałem, ruchem i grupą w nową jakość na bazie wielkiej pasji do tańców karaibskich, które otwierają na doświadczanie pełni kobiecości. Tworzy i współtworzy skierowane do kobiet projekty rozwojowe: Uwolnij kobiecość, Boginie tańczą, Kobiety w pełni. Poleca:

1. Biegnąca z wilkami, Clarissa Pinkola Estes

2. Odwaga – radość niebezpiecznego życia, Osho

Patrycja Załug

Certyfikowany coach pewności siebie. Od kilku lat prowadzi popularne wśród kobiet warsztaty Codziennie Pewna Siebie, grupy rozwojowe, a także indywidualne sesje coachingowe, pomagając każdej kobiecie odkryć prawdziwą siebie, spojrzeć na siebie kochającymi oczami i być dla siebie dobrą. Współwłaścicielka Akademii Kobiet Sukcesu. Poleca:

1. How to Write a Book, Brendon Burchard

Magdalena Kowalewska

Prelegent

Magdalena Kowalewska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi