Książka: (Nie)zwyczajne Ja

Książka: (Nie)zwyczajne Ja

Umiejętność ciągłego obserwowania i poznawania siebie na nowo. Trudno bez niej poradzić sobie na wybojach rozwoju osobistego. Książka Jolanty Toporowicz, psychoterapeutki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, pomoże Ci nie tylko zbliżyć się do swojego ja, ale i wybrać najlepszą drogę do tego, by wznosić się na wyższe poziomy świadomości.

Współczujesz innym ludziom i chętnie im pomagasz?

Może to świadczyć o wysokim poziomie Twojej świadomości, ale i o tym, że swoją wartość uzależniasz od innych. A może jest skutkiem odrzucenia we wczesnym dzieciństwie? Jeśli przewodzisz innym, świetnie zarabiasz i odnajdujesz się w obecnym świecie, czy coraz to nowe umiejętności i zdobycze mogą świadczyć o wzrastaniu Twojej świadomości?

Zorientuj się gdzie jesteś, zanim wyruszysz w dalszą drogę, zdaje się zapraszać książka (Nie)zwyczajne Ja Jolanty ToporowiczAutorka podpowiada pytania, jakie każdy może sobie zadać, by przekonać się, jaki jest. Na jakim etapie rozwoju jest jego poczucie tożsamości i jakie kroki stawiać, by odnaleźć drogę prawdziwego wzrastania.

To pomaga uniknąć wielu pułapek rozwoju osobistego. Szczególnie tych, które każdy z nas sam na siebie zastawia. Jak choćby, jak pisze Jolanta Toporowicz, próby wyhodowania rozłożystego dębu z nasionka strzelistej sosnyNietrudno bowiem ulec wizji sukcesu prezentowanej przez kulturę, w której żyjemy. Wytrwale kształtować się w sposób sprzeczny z własną naturą. Zwłaszcza jeśli nie poświęciliśmy uwagi, by ową naturę rozpoznać.

​Inny popularny sposób, by zbłądzić, to polegać na sprawdzonych narzędziach rozwojowych, które skutecznie pomagają innym ludziom. Jednak nie są dopasowane do natury i aktualnego stanu mojego własnego ja. Do gabinetu terapeutycznego Jolanty Toporowicz trafia wiele osób, które np. próbują rozpuszczać swoje ego zanim jeszcze stało się ono stabilne i dojrzałe. Ulegają urokowi mistycznych doznań i wrażeniu doskonalenia się, podczas gdy w rzeczywistości uzależniają się od nich i tracą kontrolę nad własnym życiem. Nie są w stanie zintegrować swoich wglądów z codziennością.

Orientacja w tym jaki jestem i kim jestem teraz może każdemu oszczędzić czasu i przestawić proces rozwojowy na właściwe tory.

 

Książka (Nie)zwyczajne Ja ułatwia zdobycie takiej orientacji. Autorka z ogromną życzliwością opisuje każdy możliwy rys osobowości i etap w rozwoju tożsamości. To sprawia, że mamy szansę odnaleźć się nawet w tych wzorcach, od których nasze mniemanie o sobie trzyma nas zwykle na dystans.
 
 
 
 
 
Avatar

Bartłomiej Filipek

Redaktor

Pomagam ludziom osiągać takie rezultaty w życiu zawodowym i prywatnym, jakich dotąd nie potrafili sobie wyobrazić lub bali się o nich marzyć. Uczę ich samodzielnie zwiększać wydajność pracy swojego mózgu, skuteczność, a także siłę i odporność psychiczną - korzystać z emocji, zamiast im ulegać.

Przejdź do paska narzędzi