kochaj i łącz

Kochaj i łącz

Jakie lektury przekazują mądrość rdzennych tradycji i holistyczny obraz świata? Dlaczego kobiety tak często i żywo teraz budzą się do działania? I jakie jakości ma mądra miłość? O tym w Sekretach Mistrzów Życia mówi Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka i uzdrowicielka, która od 45 lat prowadzi terapię inicjacyjną i warsztaty terapeutyczne.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Oczywiście łazienka, woda z miodem i cytryną, a potem joga i medytacja. Jestem buddystką, medytuję w tradycji zen od 1983 roku. Codziennie rano siadam w kwiecie lotosu, zanurzam się w głąb siebie, wyciszam myśli po to, żeby odnaleźć własną prawdę, rdzeń duchowy i zacząć nowy dzień z jasnym umysłem. To japońska odmiana zen.

Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

Dlaczego? Bo w sensowny sposób przekazują mądrość rdzennych tradycji i holistyczny obraz świata.

Pracuję głównie z kobietami, które teraz, w momencie kryzysu ekonomicznego i humanitarnego, budzą się do działania. Teraz, gdy wyczerpujemy prawie wszystkie zasoby ziemi, kobiety pracują nad tym, żeby uratować planetę, pielęgnować własne życie. W naturalny sposób utożsamiają się z Matką Ziemią. Holistyczny obraz świata to świat bez przemocy, to całość istnienia, miłość życia i szacunek. 

Global Sisterhood, kręgi kobiet oraz starszyzna kobiet (13 uzdrowicielek z całego świata) – te wszystkie działania mają na celu wzmocnienie kobiet, obudzenie w nich samych mocy sprawczej i wzajemne wsparcie. ​

Kiedy myślisz o słowie „sukces” – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Sukces to dobrostan – spokojne serce, zdrowe ciało, miłość, duchowe spełnienieRozumiem sukces inaczej niż budowanie kariery i dostatnie życie. Bardziej jako ścieżkę serca, kierowanie się wewnętrznym poczuciem spełnienia, robienia tego, co się kocha. Sukces dla mnie jest wewnątrz mnie.

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

​Praktyka zen, czyli medytacja jako harmonizowanie ciała i umysłu oraz docieranie do swojej prawdziwej natury, która jest naturą całej rzeczywistości oraz praktyka uważności, czyli czujnej i czułej obecności z ludźmi w każdej chwili życia.

Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

Kochaj i Łącz“, bo najbardziej nam potrzeba mądrej miłości, która ma najwyższą moc uzdrawiania i scalania nas z innym.

 

tanna bioTanna Jakubowicz-Mount​ – psychoterapeutka i uzdrowicielka. Od 45 lat prowadzi terapię inicjacyjną i warsztaty terapeutyczne: Progi Życia, warsztaty poszukiwania swojej pasji: Alterkariera, szamańskie: Kręgi Uzdrawiającej Mocy i Kręgi Kobiet.
Publikuje i prezentuje na konferencjach transpersonalnych swoją wizję świata jako ewolucję od człowieka Homo Separatus, oderwanego od ziemi, do człowieka Homo Holos, który ogarnia świat swoją świadomością. Zasiada w Radzie Starszyzny Kobiet w Polsce i na świecie: Council of Women Elders, należy do Global Sisterhood, prowadzi akcję: “Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”, która wspiera kobiety w tworzeniu kręgów, inspiruje, pozwala przeglądać się w innych kobietach jak w lustrach.

Avatar

Ewa Adamska

Prelegent

Ewa Adamska nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi