kobiecość cover

Kobiecość: nie musisz być perfekcyjna

Jak często myślisz o sobie „niedoskonała matka”, „niewystarczająco inspirująca żona, partnerka, kochanka”, zazdrośnie spoglądając przy tym na inne kobiety, które (według Ciebie) o wiele lepiej spełniają się w tych rolach? „Zwolnij i odpuść sobie. Przestań się ścigać” – radzi Sarah Marshank.

Twórczyni praktyki „Selfistry” często kieruje swoje słowa do pań.

Zaprasza je do „bycia sobą” w czasach, gdy wszelka przemiana nastawiona jest na rezultat i efekt końcowy. Patriarchat narzucił kobietom konieczność odnajdywania się w określonych rolach: wzorowych córek, dobrych uczennic czy poprawnych katoliczek. „Matka Polka”, „perfekcyjna Pani domu” – wiesz pewnie, o czym mowa.

Bardzo trudno wyjść z tego schematu, bo jest on mocno zakorzeniony w naszej kulturze, w wychowaniu. Kobiety patrzą na siebie oczami mężczyzn – jako płeć piękna, która aspiruje do tego, by w każdej sferze być „naj”. „Gdy dążymy do spełniania oczekiwań narzucanych z zewnątrz, przestajemy skupiać się na tym, co w nas” – przestrzega jednak Sarah Marshank: „Chcemy transformacji, a jesteśmy wsadzane do pudełka, do którego nie pasujemy”.

Droga do spełnienia zaczyna się jednak od wchodzenia głęboko w siebie. „Bądź naga, a więc wyzbyta sumienia, praw, oczekiwań, idei” – mówi Sarah. Sama „poczuła się naga” po dziesięciu latach odosobnienia i medytacji – poszukiwań, dzięki którym nauczyła się pozostawać w kontakcie z wewnętrznym, bo prawdziwym „ja”.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz, jak Sarah spędzać dziesięciu lat, by osiągnąć ten etap 🙂 „Ta część jest przecież stale z Tobą” – zwraca uwagę Sarah podczas swojego wystąpienia na krakowskiej konferencji, którego nagranie prezentujemy Ci powyżej. Na koniec zdradza sekrety, które pomogą Ci opanować sztukę bycia sobą.

 

Sarah Rose MarshankSarah Rose Marshank urodziła się w amerykańskiej, żydowskiej rodzinie z polskimi korzeniami. Dlatego może tak bardzo ciągnie ją do Polski. Jej życie to niesamowicie przewrotna historia. Historia ciągłego poszukiwania samej siebie. Dwie aborcje w młodym wieku, nieudane związki, zanurzenie w duchowości, nieustanne poszukania boga i swojego miejsca na ziemi. 10 lat osamotnienia…Lata medytacji, praktykowania jogi, życia w celibacie doprowadziły do miejsca, w którym Sarah jest teraz. Po latach „tułaczki” i poszukiwań Sarah odkrywa wreszcie swoje miejsce. Wychodzi za mąż, jest babcią dla wnuków swojego męża, TWORZY PRAKTYKĘ SELFISTRY, wydaje książkę. Wychodzi do świata, aby opowiedzieć nam swoją historię i daje dużo więcej… Dzieli się mądrością, doświadczeniem, niezwykłą, cudowną energią.

Avatar

Magda K

Redaktor

Magda K nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi