Joga = miłość do własnego ciała

Co joga ma wspólnego z miłością do własnego ciała? Jak dynamic spiral łączy jakości ćwiczenia dynamiczne z pasywnością? Między innymi o tym mówi jedna z pierwszych nauczycielek spiral dynamic w Polsce Monika Młynarczyk, absolwentka warsztatów Bety Lisboa.

Od kiedy trwa Twoja przygoda z jogą?

Moja przygoda z jogą trwa już kilka lat, jednak na ścieżkę nauczycielską weszłam dopiero kilka miesięcy temu. Mimo licznych warsztatów i szkoleń, w pełni gotowa do nauczania poczułam się dopiero po kursie nauczycielskim organizowanym przez Betę i Simona w Polsce. W sumie ukończyłam już 150 godzin szkolenia Yin oraz Spiral Dynamic Jogi. Spotkanie z Betą zupełnie odmieniło mój sposób postrzegania jogi i mojego ciała.

Dlaczego?

Metoda stosowana przez Betę jak żadna inna uczy uważności na potrzeby ciała i miłości do niego, w taki sposób, że intensywna i dynamiczna praktyka, jaką jest spiralna dynamiczna joga, pozostaje jednocześnie łagodna dla ciała. Metoda wzorowana na vinyasie i gyrokinezie czerpie z nich co najlepsze, jednocześnie eliminując te elementy, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się zbyt wymagające lub niekorzystne dla części uczniów.

Czego zatem można się spodziewać po dynamic spiral?

W dynamic spiral odnajdujemy z jednej strony dynamizm i synchronizację z oddechem vinyasy, wdzięk i płynność gyrokinezy, łagodność i spokój qi-gongu oraz uważność na potrzeby ciała. Spiral dynamic joga odkrywa przed nami nowe, pomijane przez większość szkół jogi, możliwości ruchu klatki piersiowej, kręgosłupa i obręczy barkowej. Joga spiralna, podobnie jak joga yin, wprowadza do ciała lekkość i wrażenie zwiększenia elastyczności ciała. I to już po pierwszych zajęciach.

 

 

Monika Młynarczyk – absolwentka wydziału rehabilitacji warszawskiego AWF, dyplomowana instruktorkę hatha jogi i powięziowej jogi jin.

 

 

 

***

Już we wrześniu będzie okazja, by doświadczyć treningu z Betą Lisboa i Simonem Calderem podczas modułu Nauczycielskiego Treningu Dynamic Spiral Yin Fascial Yoga.

Hidden Content

Jesteś nauczycielem jogi?  – Ten warsztat pogłębi i ugruntuje Twoją wiedzę! Zainspiruje i odświeży to, co już wiesz o jodze, niezależnie od tego, jakiego stylu jogi nauczasz!

Chcesz zostać nauczycielem jogi? – Postaw pierwsze kroki w nauczaniu pod okiem wybitnych międzynarodowych autorytetów. Ten trening to głębokie studium sekwencji w dynamice Jang, jaką jest praktyka Dynamic Spiral, połączonej z wyciszającą praktyką Powięziowej Jogi Jin. Synergia tych dwóch stylów to zrównoważenie praktyki własnej oraz wiedzy przekazywanej uczniom. Ciało po takiej praktyce jest jednocześnie silnie i miękkiepełne energii, a wyciszone.

Kinga Kubiak-Święcicka

Redaktor

Kinga Kubiak-Święcicka - od 13 lat ćwiczy jogę, od 5 - uczy joginów na różnym poziomie zaawanasowania, z dużą uważnością na wady postawy. W praktyce nauczania wykorzystuje metody relaksacji autogennej według Schulza i Jacobsona. Absolwentka studiów Joga i relaksacja, Wydział Rehabilitacji na AWF Warszawa, kursów weekendowych Lesława Kulmatyckiego i kursu mindullness według metodologii Johna Kabat Zinna.

Przejdź do paska narzędzi