jak radzić sobie ze zmianą cover

Jak radzić sobie ze zmianą – 3 strategie pioniera coachingu Gerarda O’Donovana

Robotyka, sztuczna inteligencja, drony, druk 3D, hyperloopy – jak prognozuje jeden z pionierów światowego coachingu, Gerard O’Donovan, na skutek postępu technologicznego już niebawem wiele tradycyjnych branż zostanie wyparte przez nowe. Jak przygotować się na te zmiany? Poniżej trzy sprawdzone strategie, dzięki którym odzyskasz sens życia, łatwiej przystosujesz się do zmieniającej się rzeczywistości i zachowasz niespożytą energię do działania.

1. Karm swój umysł

Kluczowa zdolność w zmieniającym się świecie to stałe zdobywanie nowych kompetencji. Wiele znanych nazwisk biznesu stawia na poszerzającą horyzonty lekturę: Mark Zuckerberg w 2015 w ramach ogłoszonego przez siebie “Roku książek” co dwa tygodnie podwał tytuł godny polecenia, Bill Gates czyta jedną pozycję tygodniowo. Nie chcesz tracić tych możliwości, choć czujesz, że brakuje Ci czasu? Z pomocą przyjdą:

  • Audiobooki
  • Skróty książek (np. blinkist)
  • Podcasty
  • Prelekcje na youtube i vimeo

2. Stawiaj na wytrwałość

Ray Kroc rozwinął sieć McDonald’s mając 52 lata. Harland Sanders wystartował z KFC dopiero w wieku 65 lat, a twórca jednej z największych firm szkoleniowych na świecie, Stephen Covey zdecydował się na założenie własnego biznesu po 50-tce. Wniosek: na sukces nigdy nie jest za późno!

Więcej inspiracji, prosto od pioniera badań nad odpornością psychiczną Douga Strycharczyka znajdziesz tu.

3. Odkryj swojego wewnętrznego samarytanina

Paradoksalnie, najlepszym sposobem, by zatroszczyć się o siebie, może być zadbanie o innych ludzi. Naukowcy z Carnegie Mellon University odkryli, że wolontariat może obniżać ryzyko wystąpienia nadciśnienia*. W innym eksperymencie przeprowadzonym w Zurychu udowodniono, że osoby wydające pieniądze na innych wyżej oceniały swój poziom szczęścia, niż te, które miały inwestować wyłącznie w siebie.

HUFFPOST, http://www.huffingtonpost.com/2013/06/17/volunteering-blood-pressure-hypertension-heart-health_n_3435849.html

Artykuł zainspirowany wykładem pt. “Przywództwo” twórcy Noble Manhattan Coaching, Gerarda O’Donovanapodczas konferencji coachingowej Coachowisko, która odbyła się w dniach 14-17 września 2017 r. w Warszawie.

Alicja Borza

Przejdź do paska narzędzi