Jakie trzy cechy łączą najlepszych sprzedawców?

Niektórzy mówią, że w dzisiejszym świecie każdy sprzedaje – jedni lepiej, inny gorzej. Ale co w zasadzie sprawia, że od niektórych osób kupujemy z przyjemnością, a od innych zmykamy, gdzie pieprz rośnie? Co cechuje najlepszych sprzedawców?  I co możesz zrobić, żeby zmienić to, co wiele osób postrzega jako przykry obowiązek, w przyjemność? Swoim wieloletnim doświadczeniem w obszarze sprzedaży w rozmowie z Adamem de Nisau dzieli się twórca największej społeczności ludzi sprzedaży w Polsce, Marcin Grela.

 

Marcin Grela – headhunter pracowników działu sprzedaży, a także doświadczony handlowiec i

manager sprzedaży, związany od 2014 roku z firmą doradczą 4Results. Certyfikowany trener Reiss Motivation Profile. Występował na jednej scenie m.in. z Brianem Tracy.

Marcin prowadził projekty rekrutacyjne m.in. dla takich firm, jak: Mosso, Krosno Glass, Iglotex, Hochland, Mardom, Schindler, OMV, ETI Polam, Kancelaria Ożóg-Tomczykowski, Media Impact (Onet.pl, Zumi i Ringier Axel Springer Polska), SAD- Apple Premium Resseler.

 

Niektóre z wątków poruszanych w rozmowie: 

  • Cechy dobrego sprzedawcy, dlaczego nie każdy może być sprzedawcą i co to ma wspólnego z pielęgniarkami 
  • Poszukiwanie wzorca motywacyjnego idealnego sprzedawcy
  • Świadomość motywatorów a satysfakcja z wyborów życiowych
  • Trzy cechy wybitnych handlowców 
  • Czy handlowiec powinien być ciekawy świata? 
  • Jaka potrzeba powinna być na niskim poziomie, żeby uzyskać dobre efekty
  • Co sprzedawanie ma wspólnego z głodem

 

 

Wywiad jest fragmentem dłuższej rozmowy z Marcinem Grelą. 

Jakie trzy cechy łączą najskuteczniejszych sprzedawców?

Jak wpadać na lepsze pomysły?

I jaką książkę Marcin zafundowałby każdemu uczniowi?

Posłuchaj całego podcastu z Marcinem Grelą tu!

 

 

 

Partnerem odcinka jest MASTERCLASS “TLENOWA PRZEWAGA” 1 – dniowy trening online z Patrickiem McKeownem, który odbędzie się 1.12.2018 r. Kliknij banner i dowiedz się więcej!

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, Executive Inspiration Officer, Strefa Rozwoju. Od ponad 15 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness. W ramach webinarów Strefy Rozwoju przeprowadził wywiady z kilkudziesięcioma ekspertami z obszaru rozwoju osobistego, testując wiele z ich wskazówek na własnej skórze.

Przejdź do paska narzędzi