Jak osiągać sukcesy i utrzymać wewnętrzną równowagę

Autor: Bartłomiej Filipek

Sesje indywidualne metodą POMOC

Uwalnianie od lęku, traum, wdruków, ograniczających nawyków i przekonań

Twój autonomiczny system nerwowy reaguje lękiem na najdrobniejszy sygnał zagrożenia – choćby niepokojące myśl – niezależnie od Twojej woli. Reakcja lękowa Twojego organizmu sprowadza na Ciebie niepokój, panikę lub złość, smutek, albo inne przykre emocje, czasem zupełnie bez powodu. Twoje wzorce lękowe zależą od Twoich doświadczeń z dzieciństwa, sprzed narodzin, a nawet od doświadczeń Twoich przodków. 

Sesja indywidualna metodą POMOC pomoże Ci…

 • ukoić lęk i uwolnić się od przykrych emocji, 
 • pozbyć się traum, wdruków, ograniczających przekonań i nawyków,
 • nabrać wprawy w samodzielnym kojeniu lęku i wzmacnianiu swojej wolności emocjonalnej, 
 • samodzielnie rozwiązać problemy i stawić czoła wyzwaniom – nawet takich, z którymi zmagasz się od lat.

A to wszystko bez wysiłku lub zmuszania się do czegokolwiek. 

Indywidualne sesje metodą POMOC

Spotykamy się na godzinę

W tym czasie zadaję Ci pytania, które najpierw pomagają Ci spojrzeć z dystansem i spokojem na wyzwania, z jakimi się mierzysz, a następnie uruchamiają 5 czynników wygaszających lęk wokół nich. Tropem napięć, których doświadczasz, dotrzeć do pierwotnych przyczyn lęku i uwolnić się od niego na dobre.

W ten sposób możesz spojrzeć na swoją sytuację w nowy sposób. Spokojnie. Z odwagą i wytrwałością. Dostrzec wszystkie możliwości – również te, które umykały Ci pod wpływem lęku. Możesz zaplanować działania, jakie zrealizujesz po sesji, żeby stawić czoła wyzwaniom

To jednak zaledwie początek – krótkoterminowy efekt sesji metodą POMOC. Dużo cenniejszym rezultatem jest utrwalanie nawyków i skojarzeń, dzięki którym możesz wygaszać lęk zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Pytania, które zadaję podczas sesji, układają się w sekwencje. We wzorzec, który z czasem zapamiętasz, a w przyszłości wykorzystasz samodzielnie. Pamiętaj: POMOC masz w sobie.

 

Po każdej sesji możesz otrzymać jej nagranie i korzystać z niego podczas samodzielnej pracy rozwojowej.

Z czym się mierzysz

Mówiąc o lęku, nie mam na myśli strachu, który jest odruchem ratującym życie. Chodzi mi o fizjologiczną reakcję organizmu na zagrożenie (realne lub wyobrażone), która sprawia, że 

 • Twoje IQ spada tymczasowo o ok. 15%,
 • tracisz zdolność do planowania i podejmowania decyzji,
 • wycofujesz się z relacji z ludźmi lub reagujesz agresywnie, 
 • tracisz dostęp do kreatywności, ciekawości świata, odwagi i wytrwałości, 
 • ustają w Twoim organizmie procesy regeneracji, odżywiania oraz oczyszczania na poziomie komórkowym,
 • spowalnia system immunologiczny. 

lęk a myśli

Reakcję lękową uruchamia autonomiczny system nerwowy. Dzieje się to automatycznie – niezależnie od Twojej woli. Następuje błyskawicznie – zanim zdążysz sobie uświadomić potencjalne źródło zagrożenia i racjonalnie je zweryfikować. Skutków reakcji lękowej doświadczasz poprzez emocje, które popychają Cię do walki, ucieczki lub zamarcia w bezruchu.

To ewolucyjnie ukształtowana strategia organizmu służąca przetrwaniu w dzikim otoczeniu. Nie sprawdza się jednak w cywilizowanym świecie. Pozbawia Cię kluczowych zasobów, potrzebnych do stawiania czoła wyzwaniom, właśnie wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.  

Metoda POMOC

Jest 5 czynników, które skutecznie i szybko wygaszają reakcję lękową i przywracają dostęp do odwagi, wytrwałości kreatywności, otwartości na ludzi oraz do innych zasobów, dzięki którym bez trudu znajdziesz rozwiązanie, podejmiesz trafną decyzję i skutecznie wprowadzisz ją w życie, zdobywając stronników i sprawnie z nimi współpracując. Wszystkie te czynniki możesz uruchomić samodzielnie, niezależnie od okoliczności w jakich się znajdujesz. 

Przestrzeń to zdolność do autorefleksji, do spojrzenia z boku na siebie i swoje doświadczenie. Obecność to uwaga skierowana na to co dzieje się w danym momencie. Miłość (życzliwość) to stan, który wiąże się z produkcja oksytocyny – neuroprzekaźnika hamującego reakcję lękową. Odpowiedzialność za własne emocje i potrzeby sprawia, że fizjologiczne skutki reakcji lękowej stają się bardziej mobilizujące niż osłabiające. Cierpliwość to pamięć o tym, że POMOC masz w sobie i że droga do sprawnego rozwiązania każdego problemu zaczyna się od przywrócenia sobie spokoju. 

Kwestie etyczne i organizacyjne

Pracuję jako trener i coach pod superwizją u dr Lidii Czarkowskiej z Akademii Leona Koźmińskiego. Przestrzegam kodeksu etycznego Izby Coachingu oraz International Coaching Federation
Obowiązuje mnie pełna dyskrecja – cokolwiek mi powiesz o sobie, zostaje między nami. Co ważne, nie musisz mi wiele mówić, żebym mógł Ci pomóc. Choć możesz mi powiedzieć wszystko, co zechcesz – to często przynosi ulgę i pomaga wyklarować sobie ogląd własnej sytuacji i tego z czym się mierzysz. 
Podczas sesji zdalnych zadbaj o komfortowe dla siebie otoczenie, gdzie: 
 • nikt Ci nie przeszkadza, 
 • i możesz swobodnie wyrażać emocje.

Możesz nagrywać nasze sesje, jeśli zechcesz – mogę Ci polecić wygodne aplikacje do tego. Powtórne odsłuchanie odpowiednich fragmentów pomaga opanować samodzielne stosowanie narzędzi, którymi pracuję. Z czasem nabierasz w tym wprawy i mój udział przestaje być potrzebny – samodzielnie radzisz sobie z własnymi emocjami. Niektórzy moi klienci po 4 sesjach mają już rozwiązane pilne problemy i radzą sobie sami na co dzień, a wracają do mnie tylko, jeśli z czymś utkną. Trudno z góry przewidzieć ile czasu Ty na to potrzebujesz. Ważne jednak jest to, że każda sesja przynosi Ci konkretne rozwiązania i ulgę. Jeśli w którymś momencie uznasz, że skuteczność mojej pomocy Cię nie zadowala, możesz zrezygnować i nie płacisz za ostatnią sesję.

Zwracamy się do sobie po imieniu, jeśli to OK dla Ciebie. Dla mnie to ważne, bo znacznie ułatwia prowadzenie sesji – zadawanie pytań (np. Co czujesz teraz?) i proponowanie instrukcji (np. Sprawdź, co czujesz teraz). Gramatyka zwrotów grzecznościowych utrudnia pracę Tobie i mnie. 

Bartłomiej Filipek, trener wolności emocjonalnej

Bartłomiej FilipekZaczęło się od osobistego kryzysu, z którym poradziłem sobie dzięki psychoterapii. Zainspirowało mnie to do studiowania metod pomagania ludziom w rozwoju. Po 15 latach stosowania setek narzędzi dostępnych tylko dla ekspertów, opracowałem system 7 prostych ćwiczeń, dzięki którym każdy może samodzielnie uwolnić się od lęku i problemów, jakie on powoduje. I nie potrzeba na to więcej niż 90 dni.

Pomagam kobietom i mężczyznom tworzyć szczęśliwsze związki. Pomagam menedżerom łatwiej znajdować innowacyjne rozwiązania i podejmować trafniejsze decyzje. Pomagam rodzicom w byciu oparciem i inspiracją dla swoich dzieci. Pomagam każdemu pogodzić się z tym, co jest i zyskać odwagę i wytrwałość do spełniania marzeń. 

Jestem wydawcą portalu StrefaRozwoju.pl. Od lat zarządzam procesami i projektami marketingowymi, a także firmami w fazie start up. 

 

Jestem szczęśliwy mężem (jesteśmy razem z moją żoną od 2001 roku) i ojcem. Mój syn uczy się w podstawówce, a pasierbica właśnie rozpoczyna małżeńskie życie.

Umów się na sesję

Zapraszam na sesję

 • telefoniczną,
 • przez internet (wideo-połączenie) – wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z kamerą, stabilny dostęp do internetu oraz zaciszne miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał
 • lub w gabinecie w Warszawie – Śródmieście lub Mokotów.

Pierwsza sesja trawa 90 minut i kosztuje 300 zł, ale zapłacisz za nią, tylko jeśli spełni Twoje oczekiwania. Każda z kolejnych 3 sesji (po 60 minut) kosztują 100 zł, jeśli skorzystasz z nich w ciągu 30 dni od pierwszych zajęć. 

Masz pytania? Czekam na wiadomość od Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w sposób opisany w Polityce Prywatności.

  [recaptcha class:recaptcha]

  Przejdź do paska narzędzi