Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet – relaks, zdrowie, terapia – wzmocnij siebie poprzez odkrycie i wzmocnienie swojej kobiecości.

Zaczarowany świat kobiecej mocy, do poznania którego dziś chcę Was zaprosić, wywodzi się z ludowej tradycji obszaru dawnej Polski, a obecnej Białorusii. Z czasów, gdy nie było telefonów, szpitali, przychodni i aptek na każdym kroku. Wtedy każda wieś miała Taką Kobietę, która wszystkim boleściom potrafiła zaradzić, ale też uczyła, jak lekko zachodzić w ciążę, urodzić dziecko i szybko wrócić do sił. Wówczas dzieci były błogosławieństwem i nadzieją, pragnieniem każdej kobiety.

I tym jest ta gimnastyka – drogą dla współczesnych kobiet po więcej zdrowia i urody. Gdy wojny przetrzebiły populację mężczyzn, kobiety wiele prac musiały wykonać same lub zwabić mężczyznę… Ale tę opowieść pozostawię naszym, kobiecym spotkaniom.

 • Jeśli poszukujesz czegoś nowego, by zmienić swoje życie lub dodać do niego ‘szczyptę dziegciu’, przyjdź.
 • Jeśli poznawane dotąd ścieżki są już niewystarczające, przyjdź.
 • Jeśli całe życie marzyłaś o księżniczkach i sukienkach, a pośpiech i zasady gry ‘włożyły Ciebie w spodnie’, przyjdź.
 • Jeśli chcesz doświadczyć innych Kobiet w grupie bez konkurencji i rywalizacji, a jedynie, jako pięknych w swej odmienności i poprzez swoją różnorodność, Kobiet poszukujących jak Ty i ja , przyjdź.

Już dziś możesz spróbować być sobą w pełni swojej kobiecości i zaczerpnąć z niej mocy, która dawała siłę naszym prababkom, siłę tradycji w nowoczesności.

 • Jeśli jesteś mężczyzną, który czyta moje słowa, a zdrowie bliskich Tobie Kobiet jest dla Ciebie ważne, zrób prezent lub podpowiedz.

Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet to system 27-ćwiczeń, rozpowszechniany w Polsce od 2015r. Po 2 miesiącach zajęć regularnych, bądź po weekendowych warsztatach otrzymasz swoich 7 ćwiczeń (wyliczone zgodnie z Twoją datą urodzenia według kalendarza księżycowego). Szybko rozpoznasz, że choć inne przyjdą Ci lekko, to Twoje mogą być ‘wymagające’ i staniesz przed sobą samą z pokorą. Takie wyzwanie – wsłuchać się w swoje ciało i go doświadczyć tak, jak rzeźbiarz alabastru.

Jednak odkrywając uśpione możliwości swojego ciała, przełamując ograniczenia, które wydawały się częścią jego funkcjonowania i poprzez naukę świadomego oddechu w każdej z pozycji:

 • uwolnisz napięcia,
 • odciążysz układ nerwowy,
 • zregenerujesz układ trawienny,
 • pobudzisz do pracy układ hormonalny,
 • poprawisz sylwetkę,
 • poczujesz więcej radości w bliskości i intymności.

Efekty dostrzeżesz bardzo szybko, już po miesiącu ćwicząc 2-3 razy w tygodniu tylko 7 ćwiczeń (około 20 minut). 
Największą zmianę odczujesz w relacjach z otoczeniem, bliskimi i przypadkowymi ludźmi. Spróbuj, bo warto!

Jako pracownik Zakładu Immunologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jestem pomysłodawczynią i realizatorką pierwszego w świecie badania diagnostycznego nad efektami Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet w Projekcie o nazwie ‘Ocena wybranych parametrów sprawności układu odpornościowego oraz równowagi hormonalnej u kobiet ćwiczących jogę i gimnastykę słowiańską dla kobiet’ (Zgoda Komisji Bioetycznej UM w Poznaniu nr 1263/18). Wszystkich zainteresowanych współpracą naukową w tym zakresie zapraszam do kontaktu – Agnieszka Pluto-Prądzyńska.

AgaPP

AgaPP

Kobieta pełna idei, otwarta na ludzi i świat. Instruktorka rekreacji ruchowej, jogi i Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet. Bioenergoterapeutka. Access Bars Facilitator. Lifestyle Medicine Coach. Pracownik Zakładu Immunologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Przejdź do paska narzędzi