sztuka komunikacji cover

Sztuka komunikacji

Gdzie zajrzeć, kiedy potrzebujesz nabrać dystansu? Jak tworzyć pełne, karmiące, spełnione relacje z drugim człowiekiem? I co zrobić, jeśli masz dość sztywnych reguł i chcesz w końcu trochę pożyć i pośmiać się? Szczegóły w Eksperckim Przeglądzie Prasy nauczycielki świadomej pracy z ciałem i lomi lomi nui Marty Gierczyńskiej. 

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

​Bardzo żywym tematem jest dla mnie komunikacja. Jak słuchać, by słyszeć coś więcej niż słowa? Jak się wyrażać, by pozostać w kontakcie ze sobą i zostawić przestrzeń dla rozmówcy? Mam poczucie, że większość konfliktów międzyludzkich bierze się z tego, że nie mówimy o tym, co naprawdę ważne – o naszych uczuciach i potrzebach. A kiedy zaczynamy je brać pod uwagę, jakość kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem nabiera niezwykłej głębi.

Najważniejsze źródła inspiracji

Osoby

Kiedy szukam odpowiedzi na swoje pytania lub potrzebuję inspiracji, zwracam się do ekspertów.

Wykłady ich obu to nie tylko szansa na poszerzenie horyzontów, ale też dobra zabawa. Uwielbiam ich poczucie humoru.

Przemówienia

  • Brene Brown The power of vulnerability – to wykład, który inspiruje do tego, by zdobyć się na odwagę i pozwolić sobie na wrażliwość, bo tylko tak można czerpać radość z życia i mieć prawdziwy kontakt z innymi ludźmi. Moc drzemie w nieukrywaniu własnych słabości.

  • Hedy Schleifer The Power of Connectionporuszający wykład o cudzie połączenia. Czym jest przestrzeń między ludźmi? Co jest potrzebne, by móc wejść w świat drugiej osoby? Jak tworzyć pełne, karmiące, spełnione relacje z drugim człowiekiem?
  • Jill Bolte Taylor My stroke of insight – genialna opowieść o tym, czego można się dowiedzieć o pracy mózgu, kiedy jego funkcje kolejno odłączają się w wyniku wylewu. A także o tym, jak wygląda świat z punktu widzenia, a raczej doświadczenia, prawej półkuli mózgu. Daje do myślenia, ile tracimy, kiedy spędzamy zbyt wiele czasu, angażując lewą, analityczną półkulę.

Artykuły

  • Marzena Barszcz Odpuszkować złość – artykuł, który napełnia mnie optymizmem, bo mówi o tym, że warto wyrażać złość, a nie chować ją pod dywan i o tym, że ona też czemuś służy. Mamy pełne prawo czuć to, co czujemy!
  • Maka’ala Yates Ho’oponopono living in balance. (część 1 i 2) Jest wiele różnych interpretacji, czym jest hawajska metoda uzdrawiania o nazwie ho’oponopono. Warto zapoznać się z opinią o niej rodowitego Hawajczyka i dowiedzieć się, że jest czymś znacznie więcej niż „przepraszam”, „wybacz mi”, „dziękuję”, „kocham cię”.
  • David Keil Jak rozumieć ciało – ciekawy wywiad, gdzie mowa o spotkaniu zachodniej medycyny, jogi i tego, co zapisane w ciele. A także o tym, że dzięki pracy z ciałem można przekraczać własne ograniczenia.

Książki

Polecam lektury na wakacje.

Cytaty

„Nie możesz być jednocześnie nieszczęśliwy i w pełni obecny w Teraz” – Eckhart Tolle.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem” – Carl Gustav Jung.

 

Marta Maja Gierczyńska prowadzi kursy masażu lomi lomi nui i świadomej pracy z ciałem oraz sesje indywidualne. Jest certyfikowanym nauczycielem Aloha International. Masaż lomi lomi nui praktykuje od 2007 roku. Jej pierwszymi naczycielami byli Danusia i Jurek Adamczykowie. Rozwijała swoje umiejętności na wielu warsztatach prowadzonych przez Susan Pa’iniu Floyd.

Marta Maja Gierczyńska

Nauczyciel

Masaż lomi lomi nui praktykuje od 2007 roku. Jej pierwszymi naczycielami są Danusia i Jurek Adamczykowie. Swoje umiejętności rozwijała na wielu warsztatach prowadzonych przez Susan Pa’iniu Floyd. Jest certyfikowanym nauczycielem Aloha International.

Przejdź do paska narzędzi